Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil, mam na myśli automatyczną aktywację przednich/tylnych czujników gdy ruszamy, a system wykryje przeszkodę.
Głównie chodzi mi o przednie.
To jak działa z przycisku/biegu wstecznego wiem i znam. I działa to perfekcyjnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa w taki sposób jak w nowszych autach i to jest duży minus czujników przednich w b6/b7. Zastanawiałeś się kiedyś czy może w module od exeo nie dołożyli takiej funkcjonalności ale ostatecznie odpuściłem temat i nie sprawdziłem tego (musiałby się wypowiedzieć posiadacz exeo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exeo definitywnie tej funkcji też nie ma bo sterownik ten sam co w Golfie 5, 6 i A3 8P. Dopiero od generacji Golf 7 jest ta funkcja np. na sterowniku 5QA919294A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wszystko jak w tutejszej instrukcji. Nawet wiązkę kupiłem gotową. Wszyscy tu piszą, że dioda w przycisku PDC powinna mrugać na zielono, u mnie mruga na pomarańczowo. Po sprawdzeniu mam takie błędy:

01317 - jednostka sterująca w tablicy rozdzielczej J285 - na forum znalazłem ale odnośnie webasto, a ja nie ma go.

01628 - przedni lewy czujnik G254 

01326 - jednostka sterująca modułu wielofunkcyjnego - J453

Czy po dołożeniu modułu obsługującego PSC przód i tył trzeba go kodować ? Bo może tu tkwi problem ?

Po skasowaniu błędów pozostał tylko ten dotyczący czujnika, pewnie do wymiany.

Kolejna rzecz, po wrzuceniu wstecznego, pojawia się sygnał z tylnego głośnika, następnie z przedniego. Cofając mogę wjechać w przeszkodę o sygnału o napotkanej przeszkodzie nie ma. Co może być nie tak ?

Edytowane przez r7adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe PDC mają kolor pomarańczowy, wiem bo sam brałem niedawno z ASO, jak miga i piszczy to błąd systemu, możliwe że trzeba kodować bo nie wiadomo z jakiego auta masz to wyciągnięte, ale główny problem będzie w tym błędzie z lewego czujnika, ten jeden błąd dezaktywuje cały system... 

01326 - Control Module for Multi-Function Steering Wheel (J453) 

01317 - Instrument Cluster (J285): No Communications

Błędy masz z braku komunikacji, nie odpinales licznika czasem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

Nowe PDC mają kolor pomarańczowy, wiem bo sam brałem niedawno z ASO, jak miga i piszczy to błąd systemu, możliwe że trzeba kodować bo nie wiadomo z jakiego auta masz to wyciągnięte, ale główny problem będzie w tym błędzie z lewego czujnika, ten jeden błąd dezaktywuje cały system... 

Ok, to podmienię bo mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, r7adek napisał:

Wszyscy tu piszą, że dioda w przycisku PDC powinna mrugać na zielono, u mnie mruga na pomarańczowo. Po sprawdzeniu mam takie błędy:

 

Dioda miga tylko gdy jest usterka w systemie parkowania. Gdy wszystko jest sprawne dioda świeci się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem już trzy czujniki i nadal to samo. Chyba będę musiał przejrzeć wiązkę. 

Dodatkowy problem z kodowaniem: mam obecnie 00114, powinienem mieć 10114 jednak nie mogę zrobić takiego kodowanie, bo mam info, że jest ono nie dopuszczalne. Vcds w ogóle nie widzi modułu.

I nadal problem jest, że wrzucając wsteczny najpierw sygnał mam z tylnych czujników, po nich z przednich i mogę wjechać w przeszkodę i tak nie zasygnalizują ich. ? innych błędów brak.

5 godzin temu, kamil-vag napisał:

Nowe PDC mają kolor pomarańczowy, wiem bo sam brałem niedawno z ASO, jak miga i piszczy to błąd systemu, możliwe że trzeba kodować bo nie wiadomo z jakiego auta masz to wyciągnięte, ale główny problem będzie w tym błędzie z lewego czujnika, ten jeden błąd dezaktywuje cały system... 

01326 - Control Module for Multi-Function Steering Wheel (J453) 

01317 - Instrument Cluster (J285): No Communications

Błędy masz z braku komunikacji, nie odpinales licznika czasem? 

Nie odpinałem licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz hak ? 

Automat/manual?

Sedan/Avant?

Bo na tel nie widzę niestety... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kamil-vag napisał:

Jaki masz interfejs ? 

Vehicletool, który wykrywa moduł ale nie mogę przeprowadzić kodowania i vcds 19 ale on z kolei nie może połączyć się z modułem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O to musisz poszukać kogoś z lepszym interfejsem... Podpinales się pod linie K i CANy nową wiązką ? 

Spróbuj przestawić w opcjach interfejsu CAN timeout z 0 na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil-vag napisał:

 O to musisz poszukać kogoś z lepszym interfejsem... Podpinales się pod linie K i CANy nową wiązką ? 

Spróbuj przestawić w opcjach interfejsu CAN timeout z 0 na 1.

Wiązkę mam od Kaju, to z nią jest ok. Ale nie sądzę aby  dokodowanie haka miało wpływ na to, że dziwnie działa a raczej nie działa PDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System dezaktywuje Ci błąd czujnika, musisz sprawdźic przejście na wiązce od wtyczki w zderzaku do czujnika... Jak tu bd ok to od modułu do zderzaka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pilna sprawa. Gdzie w B6 sedan znajdę moduł PDC i ten głośniczek? Jutro jadę wymontowaćz rozbitka, tylny zderzak z czujnikami, wiązkę itd. Od czego najlepiej zacząc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kali S4 napisał:

Panowie, pilna sprawa. Gdzie w B6 sedan znajdę moduł PDC i ten głośniczek? Jutro jadę wymontowaćz rozbitka, tylny zderzak z czujnikami, wiązkę itd. Od czego najlepiej zacząc?

Wszystko pisze na pierwszej stronie w podwieszonym linku, łącznie ze zdjęciami umiejscowienia poszczególnych elementów oraz ilustracjami co i jak rozebrać ale najlepiej pytać 1000 razy o to samo. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Wszystko pisze na pierwszej stronie w podwieszonym linku, łącznie ze zdjęciami umiejscowienia poszczególnych elementów oraz ilustracjami co i jak rozebrać ale najlepiej pytać 1000 razy o to samo. 

Tam jest opis do  przednich czujników. Czy w sedanie lokalizacja modułu PDC jest taka sama jak w Avant?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, moduł siedzi z tyłu po lewej stronie (tylny lewy boczek całkiem nisko). Głośniczek tylny jest tylko pod tylną półką na kapelusze (po prawaj stronie) a nie po lewej stronie pod tylną lewą szybą jak w avancie.  Musisz tylną półkę demontować. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 19:18, kamil-vag napisał:

System dezaktywuje Ci błąd czujnika, musisz sprawdźic przejście na wiązce od wtyczki w zderzaku do czujnika... Jak tu bd ok to od modułu do zderzaka... 

Dzięki za wskazówki, wymieniłem wiązkę zderzaka i działa. Jeszcze tylko kodowanie, bo zmiana z 0 na 1 w ustawieniach nic nie daje, nadal vcds nie widzi modułu ale to juz przy okazji sobie ogarnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...