Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Zderzak S-Line już mam kupiony pod spryskiwacze i będę go malował więc myślę że uda mi się jakoś te otwory zrobić, zwłaszcza że koszyczki też już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Od początku. Miałem ori tyl PDC. Kupiłem przód sline'owy z PDC. Wiązkę od tyłu do przodu zrobił mi kaju. Kupilem modul z końcówką E (bylo z B) z tego samego auta co zderzak więc powinno być ok. Podłączyłem według tego co kaju mi podesłał z Wiązką, czyli wpiąć dwa piny do brązowej kostki z tylu, reszta do przodu i wpięcie dwoch kablo do kostki esp. Próbowałem kodować, ale nic nie działa. Ani przód ani tył. Mam awant, bez haka, manual więc z tego co pamiętam to powinno być 0000014. Żadne kodowanie nie działa. Błędy jakie są to wszystkie czujki z przodu. Wcześniejsze kodowanie było pod automat, ale to chyba nie ma znaczenia. Przycisk się podświetla, po włączenia dioda na pomarańczowo. Co dziwne czy włączę przód czy tył pdc to słychać buzzer tylko z tylu. Ktoś coś? Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek z przodu jest?

Zrób reset ustawień modułu, adaptacje kanał 6, zapisujesz 0 i dajesz save.

Kodowanie jak piszesz 0000014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MaTeo85 napisał:

 

Zrób reset ustawień modułu, adaptacje kanał 6, zapisujesz 0 i dajesz save.

Jesteś pewny, że zero a nie jeden w celu przywrócenia ustawień fabrycznych? Może ja się mylę ale chyba 1:co:

Pewnie Ty masz rację z tym 0, przynajmniej na stronie Ross Tech jest podane 0. Na innej niemieckiej z kolei podają 1. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Muskel1 napisał:

Jesteś pewny, że zero a nie jeden w celu przywrócenia ustawień fabrycznych? Może ja się mylę ale chyba 1:co:

Pewnie Ty masz rację z tym 0, przynajmniej na stronie Ross Tech jest podane 0. Na innej niemieckiej z kolei podają 1. 

Chyba faktycznie powinno być 1 :) też zasugerowałem się ross-techem, choć nie wykluczam że jest tam błąd, kiedyś u siebie robiłem to ale dawno i nie pamiętam czy 1 czy 0

trzeba sprawdzić obie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiam 1 to nie podświetla sie zapisz. 0 zapisałem ale nie pomogło. Powiedzcie czy moduł z końcówką B nie jest czasem przód tył? Pytam bo miałem go i wygląda dokładnie tak samo jak E. Czy tył nie powinien działać. Tam wszystko na pewno ok. Błędy od przednich też blokują tyl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł B jest tylko na przód, możesz podłączyć, i tył powinien zadziałać. Zastanawiam się czy na pewno wiązka na przód jest dobrze zrobiona? chyba że moduł uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dioda na przycisku miga czy świeci? Czy dźwięk pojawiający się po aktywacji systemu jest krótki czy raczej dłóższy piskliwy (1-2) sek.

Wrzuć scan z błędami. 

Jeżeli są błędy w sterowniku cały system zostaje deaktywowany. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i możesz wrzucić foty czy screeny wszystkich bloków pomiarowych od 001 do 008 i dodatkowo 080 i 081 (te muszą być odczytywane w pierwszym wierszu) zobaczymy co sterownik widzi a czego nie. Może będzie jakiś trop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ewidentnie czujniki przednie, obstawiam że coś z wiązką trafione bo wszystkie 4 mają błędy, co ciekawe 3 mają przerwę lub zwarcie z masą, a jeden brak komunikacji? no ale wiesz gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...