Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

na pinie 3 musi być stały plus z bezp nr 17 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Banan napisał(a):

na pinie 3 musi być stały plus z bezp nr 17 

Aha no ok czyli muszę poprowadzić.najlepiej nowy przewód z tego bezpiecznika a na 1 pinie ma być tak jak jest po stacyjce i po wyjęciu kluczyka opiera znika zasilanie ? 

Co mogę poradzić z brakiem łączności przez vcds ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie zasilanie to pewno wróci diagnostyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, xXPiotrekXx19 napisał(a):

Z wszystkimi modułami łącze się bez problemu jedynie moduły drzwi nie ale.podobniez w b7 nie było bezpośredniej łączności z drzwiami

W B6/B7 sterowniki drzwi są subsytemami w sterowniku komfortu 46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Banan napisał(a):

jak będzie zasilanie to pewno wróci diagnostyka 

Teraz obecnie tymczasowo zrobiłem na krótko zasilanie z tego pinu 1 do pinu 3 i pdc działa ale diagnostyki nie ma ale zobaczymy jak podepnę stały plus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

W B6/B7 sterowniki drzwi są subsytemami w sterowniku komfortu 46.

Aha no to wyjaśnia dlaczego.nie można się połączyć z sterownikami drzwi. Muszę teraz naładować aku i.skasowac błędy bo.ostatnio wysypało mi w komforcie błędy sterowników drzwi że brak komunikacji ale nie ukrywam że miałem i mama strasznie słaby akumulator i może też dlatego sypie błędami bo przy uruchamianiu diesla prąd zapewne spada kolosalnie a sterowniki mogą szaleć od tego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj pościłem nowy kabel od bezpiecznika 17 do modułu pdc oraz od modułu odciolem stary can i dałem nowa plecionkę can aż d licznika do pinów 17 i 18 niebieskiej kostki i niestety problem z komunikacją nadal jest nie mogę się połączyć,  kabel mam dobry bo łącze sie beż problemu z wszystkimi sterownikami nawet rnse . Błędów zero w każdym sterowniku , akumulator naładowany do pełna i zero problemów,  modul pdc dziala lecz tylni głośniczek ciągle pika jak by była przeszkoda niedaleko ale nie ciągłym dziwkeim tylko średnio szybkim . Proszę o pomoc co jeszcze mam zrobić aby była pewność że od strony wiązki jest ok bo cany wlutowalem w can licznika zasilanie jest stale i po stacyjce , czujniki działają przód tak.jak trzeba z tyłu pika cały czas i dlatego chcę mieć komunikację aby można było diagnozować system . Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze czy jest przejście od pinu 12 brązowej 16pinowej wtyczki do pinu 15 wtyczki obd - to linia L/K2 do diagnostyki , tu nie ma diagnozy po CAN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Banan napisał(a):

sprawdź jeszcze czy jest przejście od pinu 12 brązowej 16pinowej wtyczki do pinu 15 wtyczki obd - to linia L/K2 do diagnostyki , tu nie ma diagnozy po CAN 

Aha no to jutro sprawdzę i prosto z gniazda obd idzie ta linia do pdc ? Jeżeli nie będzie przejścia to dawać nowy kabel bezpośrednio z gniazda obd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie ma po drodze żadnych wtyczek , złącz itd. - ale pin 15 OBD  jest podzielony jest wiązce deski na parę modułów 

 

Linia L /K2 - webasto ,  radio , pamięć foteli , samopoziom, nawigacja , PDC , moduł ciśnienia w oponach

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkimi innymi się łącze beż problemu tylko pdc mi nie łączy czyli najprościej z obd pociągnąć dobra dzisiaj zobaczę najpierw przejście czy jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 23:16, Banan napisał(a):

tak nie ma po drodze żadnych wtyczek , złącz itd. - ale pin 15 OBD  jest podzielony jest wiązce deski na parę modułów 

 

Linia L /K2 - webasto ,  radio , pamięć foteli , samopoziom, nawigacja , PDC , moduł ciśnienia w oponach

 

 

 

 

Kolego dałem tak jak napisem i owszem teraz mogę się połączyć tylko modul dalej pika na tylnym głośniku.  Przepiąłem na poprzedni modul i tu nie pikq ale znowu nie załącza się po wstecznym tylko przyciskiem mam reraz modul 8E0 919 283 A i ten działa ok z tym że wydaje mi się że za wolno reaguje na przeszkody ale działa tylko po przycisku a po wstecznym nie q przypomnę że l/k dałem z obd i cany  zlicznika a kodowanie jest 00014

A zaś drugi modul mam 8E0 919 283 C 

I tu działa po wstecznym i po przycisku lecz w tylnym głośniku ciągle pika przerywanym dźwiękiem jak by przeszkodą była i reaguje szybciej jak się zbliżam o przeszkody kodowanie na tym jest 0000014 proszę o pomoc bo na module z literka a pokazuje w blokach wszystkie czujniki na 255 cm jak nic nie ma z tyłu ani przodu a zaś ten z C pokazuje skrajny lewy 48 cm I prawy środkowy 52 cm a nie ma przeszkody z tyłu co może być nie tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że to są akurat czujnikinktore były kiedys wymieniane i podajrze mechanik przeglądał mi na jakieś od a8 bo że podobno takie same wizualnie wyglądają tak samo a czy sie różnią to nie wiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli widzi przeszkode bez przeszkody to uszkodzone czujniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Banan napisał(a):

Jezeli widzi przeszkode bez przeszkody to uszkodzone czujniki

Właśnie na module z literka A nie widzi przeszkody i w vcds reż jest wszystko na 255 cm a w tym z C jest jak pisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...