Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam takie pytanko. W swoim A4 B7 Avant mam czujniki parkowania z tyłu i z przodu, lecz system nie działa. Gdy włączę przycisk w środku przez chwilę piszczy i zielona diodka miga. Podłączyłem VAG to takie błędy mi zwrócił:

2 Faults Found

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 78

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 78

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

Najpierw myślałem, że winne są czujniki, gdyż w przednim grillu dwa lekko popękane. Wymiana nic nie dała. Potem myślałem, że może coś z wiązką, lecz wiązka w przednim jak i tylnym zderzaku wygląda na nieruszoną. Ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak i gdzie może tkwić przyczyna? Czy z tych błędów, które podał VAG da się wywnioskować co jest przyczyną i gdzie wystąpiła awaria?

z góry dzięki za pomoc i przepraszam, że nie w tym temacie, ale w temacie analizy Logów nikt nie odpisywał.

Pozdro

Łukasz

Problem dotyczy obwodu zasilania PDC - brakuje masy...

Na cel bierz wtyczkę brązową 16-pin przy sterowniku PDC - interesuje Cię pin 8 (brązowy kabelek). Zmostkuj się czymś na krótko ściągając izolację i podłącz to do dowolnej innej masy (nad sterownikiem PDC jest punkt na śrubie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...podepnę się do tematu co by nie zaczynać nowego....u mnie w aucie siedzi ori parktronic przód-tył...przedni buzer pewnego razu zaczął chrypieć,przerywać i coraz ciszej piszczeć...pewnego dnia system przestał działać tzn. po uruchomieniu parktronica słychać jednostajny pisk i dioda na włączniku mruga na zielono...po podłączeniu pod vaga wyskoczył bład przedniego sygnalizatora i opis"zwarcie do masy lub przerwa w obwodzie" wymontowałem go i tu pytanie...czy po podłączeniu go bezpośrednio pod akumulator powinien dać sygnał?bo mój milczy jak zaklęty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy takie mocowanie czujników parkowania w tylnym zderzaku A4 B6 jest oryginalne ? Wygląda jakby było dokładane..

https://plus.google.com/photos/100314359972242187553/albums/5725750042555816177?authkey=CNPq5oKSiKeHHQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak ori , luknij od drugiej strony czy to nie jest nawiercane:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest pomalowany więc z drugiej strony nic nie widać. Zastanawiam mnie ta kwadratowa płytka. Wygląda jakby była doklejona do zderzaka razem z mocowaniem czujnika. Ma ktoś może fotkę ori zderzaka pod PDC. No chyba, że właśnie tak wygląda ori mocowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest pomalowany więc z drugiej strony nic nie widać. Zastanawiam mnie ta kwadratowa płytka. Wygląda jakby była doklejona do zderzaka razem z mocowaniem czujnika. Ma ktoś może fotkę ori zderzaka pod PDC. No chyba, że właśnie tak wygląda ori mocowanie??

jutro lukne akurat mam zderzola na popchanie pod pdc:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy takie mocowanie czujników parkowania w tylnym zderzaku A4 B6 jest oryginalne ? Wygląda jakby było dokładane..

https://plus.google.com/photos/100314359972242187553/albums/5725750042555816177?authkey=CNPq5oKSiKeHHQ

Jeśli dobrze pamiętam to tak jest ori - w dwóch zderzakach, które siedziały na moim aucie miałem tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A czy jest w stanie ktoś odpowiedzieć gdzie zamontowany jest głośnik PDC tył w sedanie ?? Na błotniku, nadkolu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik zamontowany jest pod półką za tylnym oparciem.

czy jest możliwość doożenia samego przycisku do oryginalnej wiązki na PDC tył?

kupiłem przypadkowo ten przycisk z innymi i chciałbym go wykorzystać - widze, że sygnał do modułu wchodzi w PIN 6..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć możesz ale przycisk nie będzie działać z 4-kanałowym sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się nad montażem parktronica tył. Dałoby radę Bartek poprawić zdjęcia, bym mógł w pełni wzorować się na tym diy-u? :decayed:

---------- Post dopisany at 13:34 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

Witam

Czy takie mocowanie czujników parkowania w tylnym zderzaku A4 B6 jest oryginalne ? Wygląda jakby było dokładane..

https://plus.google.com/photos/100314359972242187553/albums/5725750042555816177?authkey=CNPq5oKSiKeHHQ

Jeśli dobrze pamiętam to tak jest ori - w dwóch zderzakach, które siedziały na moim aucie miałem tak samo...

Czy w zwykłym zderzaku są również takie uchwyty dla czujników, czy niestety zderzak trzeba zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy mozecie aodpowiedziec , w ktorym miejscu znajuje sie wlacznik paktronika tyl w multitroniku, po wlaczeniu wstecznego czasem pipczy , a czasem cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy mozecie aodpowiedziec , w ktorym miejscu znajuje sie wlacznik paktronika tyl w multitroniku, po wlaczeniu wstecznego czasem pipczy , a czasem cisza

Po wrzuceniu wstecznego - powinieneś mieć pojedynczy sygnał potwierdzający włączenie PDC. Dalsze pikanie to już albo sygnał z czujników albo sygnalizacja usterki (np. stały beep gdy z tyłu nie ma żadnej przeszkody).

...napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy mozecie aodpowiedziec , w ktorym miejscu znajuje sie wlacznik paktronika tyl w multitroniku, po wlaczeniu wstecznego czasem pipczy , a czasem cisza

Po wrzuceniu wstecznego - powinieneś mieć pojedynczy sygnał potwierdzający włączenie PDC. Dalsze pikanie to już albo sygnał z czujników albo sygnalizacja usterki (np. stały beep gdy z tyłu nie ma żadnej przeszkody).

...napisz coś więcej.

Witam

Przeprawszam, ze nie odpowiedzialem predzej na zadane pytanie, al przyjechala rodzinka z USA i brak bylo czasu na przegladanie Forum

Ale do rzeczy , rzeczywiscie tak bylo jak napisales, krotki sygnal wlaczenia PDC i dalej sygnaly gdy zbizam sie tylem do przeszkody . Ale po zimie wymylem auto i zauwazylem ,ze ktos przetarl mi tylny zderzak ( chamstwo totalne , ze nie zostawil informacji )

m.innymi po prawym zewnetrznym sensorze, ale po myjce bylo wsio ok, lecz po kilkuminutowym postoju postoju odpalilem auto wlaczylem wsteczny i uslyszalem dlugi pisk - sygnal , i po chwili cisza. zatrzymalem sie auto na Parking i z powrotem na Wsteczny i cisza brak rakcji na wlaczenie wstecznego. Caly czas przez ok 2 m- cy wlaczam wsteczny - dlugi syglal i brak reakcji na jakiekolwiek przeszkody - cisza . Wlaczasz R - dlugi sygnal-brak krotkich sygnalow informujacych o przeszkodzie , ale tak jak pisalem wczesniej , ponowne wylaczenie i wlaczenie brak rekacji - cisza w glosniku. Przedwczoraj o dziwo wjezdzam do garazu i wsio dziala bez zastrzezen. BYc moze , ze problem lezy w tym przetartym sensorze -moze jest pekniety od srodka i zbiera wode ,ktora powoduje zwarcie ?,ale czy uszkodzenie spowoduje brak sekwencji wlaczenia -jest sygnal wylaczenie i ponowne wlaczenie brak sygnalu.

Po wlaczeniu wstecznego swiatla sie zapalaja, WAG-iem nie sprawdzalem czy sa bledy . po niedzieli mam dostac WAG-a i wtedy sprawdze oraz opisze co i jak

Ale teraz prosze o ewentualne wskazowki odnosnie dalszego postepowania .

Ps p. Bartku mam jeszcze pare pytan odnosnie multironika ,ale to w innym watku

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Czy mozecie aodpowiedziec , w ktorym miejscu znajuje sie wlacznik paktronika tyl w multitroniku, po wlaczeniu wstecznego czasem pipczy , a czasem cisza

Po wrzuceniu wstecznego - powinieneś mieć pojedynczy sygnał potwierdzający włączenie PDC. Dalsze pikanie to już albo sygnał z czujników albo sygnalizacja usterki (np. stały beep gdy z tyłu nie ma żadnej przeszkody).

...napisz coś więcej.

Witam

Przeprawszam, ze nie odpowiedzialem predzej na zadane pytanie, al przyjechala rodzinka z USA i brak bylo czasu na przegladanie Forum

Ale do rzeczy , rzeczywiscie tak bylo jak napisales, krotki sygnal wlaczenia PDC i dalej sygnaly gdy zbizam sie tylem do przeszkody . Ale po zimie wymylem auto i zauwazylem ,ze ktos przetarl mi tylny zderzak ( chamstwo totalne , ze nie zostawil informacji )

m.innymi po prawym zewnetrznym sensorze, ale po myjce bylo wsio ok, lecz po kilkuminutowym postoju postoju odpalilem auto wlaczylem wsteczny i uslyszalem dlugi pisk - sygnal , i po chwili cisza. zatrzymalem sie auto na Parking i z powrotem na Wsteczny i cisza brak rakcji na wlaczenie wstecznego. Caly czas przez ok 2 m- cy wlaczam wsteczny - dlugi syglal i brak reakcji na jakiekolwiek przeszkody - cisza . Wlaczasz R - dlugi sygnal-brak krotkich sygnalow informujacych o przeszkodzie , ale tak jak pisalem wczesniej , ponowne wylaczenie i wlaczenie brak rekacji - cisza w glosniku. Przedwczoraj o dziwo wjezdzam do garazu i wsio dziala bez zastrzezen. BYc moze , ze problem lezy w tym przetartym sensorze -moze jest pekniety od srodka i zbiera wode ,ktora powoduje zwarcie ?,ale czy uszkodzenie spowoduje brak sekwencji wlaczenia -jest sygnal wylaczenie i ponowne wlaczenie brak sygnalu.

Po wlaczeniu wstecznego swiatla sie zapalaja, WAG-iem nie sprawdzalem czy sa bledy . po niedzieli mam dostac WAG-a i wtedy sprawdze oraz opisze co i jak

Ale teraz prosze o ewentualne wskazowki odnosnie dalszego postepowania .

Ps p. Bartku mam jeszcze pare pytan odnosnie multironika ,ale to w innym watku

pozdr

witam...miałem podobne objawy w zimę (raz parktronic działał... raz nie) i myślałem że przyczyną był ostry mróz....pewnego razu padł na amen i VAG pokazał awarię głośniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...