Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

mnie z niektórymi sterownikami łączy się tylko Vag-comem 3.11. PDC jest jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jak chcę wejść w sterownik pdc vcds-sem to mi wyświetla : no response from controller

Dlaczego tak się dzieje , podobnie mam jak chciałem zakodować radio. Co może być przyczyną.

Słaby kabel

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpinales pod vaga? ;) ja tez dokladalem sobie z tylu pdc. Podlaczylem raz nie dziala. Drugi wedlug innej rozpiski. Probowalem jeszcze raz u kolegi . Podlaczenie to samo z tym ze vag byl podpinany i odrazu ruszylo. Wydaje mi sie ze przez bledy nie chcialo ruszyc

Z tym ze ja sygnal predkosci mam z innego miejsca jak i cany. Napoczatku mialem tak samo jak ty podlaczone

I haka rowniez nie mam

Ja po prostu musiałem na to rękę położyć i dlatego ruszyło :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-parkowania-hit-i5746449164.html, elektromagnetyczny czujnik parkowania. Zastanawia mnie czy to w ogóle działa tak jak powinno, jeśli ktoś ma, albo miał z tym do czynienia proszę o wypowiedź, jeśli faktycznie spisuje się tak jak jest opisane i pokazane na filmiku to nie ma sensu kupować normalnych czujników bo są droższe, więcej pracy żeby je zamontować no i kwestia koloru... Tutaj wygląda to ciekawie i bezinwazyjnie, jeśli jest takie super to chyba się skusze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, był w opisie 2x pokazany zastępczy głośnik, NIESTETY linki do allegro nie działają!

czy ktoś mógłby podpowiedzieć czym zastąpić oryginalny głośniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie padł mi jeden z czujników w ori systemie PDC. Szukać używanego oryginału czy nowego zamiennika?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5531501400

Edytowane przez piotrekf3ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie padł mi jeden z czujników w ori systemie PDC. Szukać używanego oryginału czy nowego zamiennika?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5531501400

ly9b gdzies jeden znajde...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chyba też jeden poszedł, bo pika od razu jak włączam wsteczny. Natomiast jak podjeżdżam do przeszkody to reakcja jest prawidłowa częstotliwość się zwiększa. Będzie trzeba podjechać na vcds.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o zastępczy głośnik do parktronika...ktoś podpowie co tam możemy wsadzić??

Druga sprawa to uchwyty do sensorów gdy nie mamy oryginalnego zderzaka.

znalazłem właśnie gdzieś w sieci rysunki jakby Elsy z numerami takich uchwytów.

otóż do VW Transporter można dokupić, mają numer 7E0 919 491

numer 2 na zdjęciu

http://www.partsbase.org/vw/transporter-tr-eu-2010-7h-a-200-001-91900-parking-aid/#p-vw-7e5919493c

nie orientuje się ktoś czy pasowały by pod nasze czujniki??

zresztą jutro podjadę do VW i zapytam/przymierzę...

13d61e80cee0e656fe9c18f63cf711e0.png

a ten rysunej jest jeszcze lepszy. ma dodatkowe nakładki do uchwytów.....może to jest rozwiązanie?

bec5b4d75a9442b03ae5c5fa664cc1e6.png

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o zastępczy głośnik do parktronika...ktoś podpowie co tam możemy wsadzić??

Druga sprawa to uchwyty do sensorów gdy nie mamy oryginalnego zderzaka.

znalazłem właśnie gdzieś w sieci rysunki jakby Elsy z numerami takich uchwytów.

otóż do VW Transporter można dokupić, mają numer 7E0 919 491

numer 2 na zdjęciu

http://www.partsbase.org/vw/transporter-tr-eu-2010-7h-a-200-001-91900-parking-aid/#p-vw-7e5919493c

nie orientuje się ktoś czy pasowały by pod nasze czujniki??

zresztą jutro podjadę do VW i zapytam/przymierzę...

13d61e80cee0e656fe9c18f63cf711e0.png

a ten rysunej jest jeszcze lepszy. ma dodatkowe nakładki do uchwytów.....może to jest rozwiązanie?

bec5b4d75a9442b03ae5c5fa664cc1e6.png

Widzisz problem z wycinaniem otworów polega na tym, że trzeba to robić naprawdę precyzyjnie aby nie było aż tak widać że to rzeźba... Ori zderzak ma łądnie wyprofilowane miejsce na czujniki a tu będzie widać ścięty rant. Wykonanie czegoś takiego jest czasochłonne... Jednak da się to ogarnąć - Bendji robił tak w swojej C5 i wyszło mu całkiem fajnie.

Uchwyty czujników oficjalnie nie występują w katalogu części ale możliwe że to na co trafiłeś będzie pasować. No bez researchu na własną rękę nikt Ci nie powie.... Zderzak tył jest tak tani i możliwy do dorwania w kolorze (w wersji pod PDC), że nikt nie decyduje się na mnóstwo zabawy tylko kupuje używkę i jeśli dobra to zakłada (lub względnie maluje). Jakąkolwiek decyzję podejmiesz, powodzenia! :thumbup1:

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, był w opisie 2x pokazany zastępczy głośnik, NIESTETY linki do allegro nie działają!

czy ktoś mógłby podpowiedzieć czym zastąpić oryginalny głośniczek?

Czemu nie chcesz zakładać ori.głośniczka PDC ;) po co coś kombinować i to nie wiele kosztuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę, tylko szukam. najprościej jest kupić w ASO....wiem

ale skoro ktoś napisał że pasuje inny więc pytam...

co do koszyczków/uchwytów, na czujniki z VW.

tego nie mieli stanie, mogą zamówić....ale jeden kosztuje 10E.....80 za komplet na przód i tył......trochę drogo

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę, tylko szukam. najprościej jest kupić w ASO....wiem

ale skoro ktoś napisał że pasuje inny więc pytam...

co do koszyczków/uchwytów, na czujniki z VW.

tego nie mieli stanie, mogą zamówić....ale jeden kosztuje 10E.....80 za komplet na przód i tył......trochę drogo

Biorąc pod uwagę że nakładkę zderzaka (czyli element z otworami na czujniki) możesz mieć w zakresie od 50 do 200zł - nie ma sensu pierdzielić się z tym i rzeźbić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad rzeźbieniem, ale na szczęście kupiłem s-line z pdc. Dla mnie rewelacja ;-)

Tylko te czujniki, ich jakość mimo.,że ori nie szczególnie jest najwyższa, w B8 pewnie już jest lepiej tzn. Są mniej awaryjne, no chyba że mam pecha...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez A4_Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikami to jest tak, że kupujemy używki a zatem są już nieco wyeksploatowane. Gdybyśmy brali ori nówki - częstotliwość ich usterek spadłaby z pewnością... no ale weź wydaj 450zł za 1szt i jeszcze to maluj :/

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...