Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Fikass napisał:

Mam dosyć. Dzisiaj pół dnia spędziłem w garażu i jedyne co wiem to to że ta wiązka może kiedyś była oryginalna ale już nie jest.

Do 16 pinowej wtyczki było podłączone 12 kabli a jeden czarno żółty wisiał sobie luzem...

Sprawdziłem tylko że zasilanie jest (stałe, po stacyjce i po włączeniu wstecznego). Prąd dochodzi także do głośniczka.

Może jest ktoś z okolic Wrocławia, kto sam sobie to montował a teraz ma chęć dorobić.

Dysonuję garażem i sprzętem, jednak cierpliwości i czasu na poprawki po poprzednim właścicielu brak.

Możesz rozpisać mi kolorami przewody i przyporządkować im pin w 16-pinowej kostce PDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bart-S napisał:

Możesz rozpisać mi kolorami przewody i przyporządkować im pin w 16-pinowej kostce PDC?

Bart-S,

Kostka 16-PIN:

1. Czarno-czerwony

2. Żółto-czerwony

3. Czerwono-fioletowy

4. X

5. X

6. Niebiesko-czerwony

7. Pomarańczowo-brązowy

8. Brązowy

9. X

10. Brązowo-czerwony

11. Biało-niebieski

12. Zielono-niebieski

13. X

14. Pomarańczowo-zielony

15. X

16. X

Do tego są 3 niepodpięte nigdzie kable:

- czarno-żółty

- brązowo-żółty

- brązowo-czerwony

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fikass napisał:

Bart-S,

Kostka 16-PIN:

1. Czarno-czerwony

2. Żółto-czerwony

3. Czerwono-fioletowy

4. X

5. X

6. Niebiesko-czerwony

7. Pomarańczowo-brązowy

8. Brązowy

9. X

10. Brązowo-czerwony

11. Biało-niebieski

12. Zielono-niebieski

13. X

14. Pomarańczowo-zielony

15. X

16. X

Do tego są 3 niepodpięte nigdzie kable:

- czarno-żółty

- brązowo-żółty

- brązowo-czerwony

 

 

Względem fabrycznej instalacji wszystko się zgadza poza zasilaniem po zapłonie podawanym na pin1 - masz tam czarno/czerwony przewód a ori instalacji jest czarno/niebieski.

 

Sprawdź czy jest masa na pinie 8 (przejście do najbliższego punktu masy na słupku D w bagażniku). Napisałeś, że sprawdziłeś zasilanie - zweryfikuj czy jest podawane zgodnie z założeniem:

- pin 1: zasilanie po zapłonie

- pin 3: zasilanie stałe

- pin 6: zasilanie po wrzuceniu wstecznego

Dodatkowo możesz też sprawdzić czy linia diagnostyczna nie jest uszkodzona (powinno być przejście między pinem 12 w PDC a pinem 15 we wtyczce OBD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bart-S napisał:

Koszyki dasz radę zdemontować i przełożyć ale... W zderzaku bez fabrycznego przygotowania pod PDC trzeba wyciąć otwory - i tu pojawia się problem natury estetycznej (będzie widać że to rzeźba).

Ok dzięki, a zakładając że jednak znajdę taki z dziurami pod pdc to czujniki ze zwykłego będą pasować p2p do s4? A jak sprawa ze spryskami też da się przełożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, grappi napisał:

Ok dzięki, a zakładając że jednak znajdę taki z dziurami pod pdc to czujniki ze zwykłego będą pasować p2p do s4? A jak sprawa ze spryskami też da się przełożyć?

Czujniki w zderzakach seryjnym i S są takie same. Ze spryskami jest gorzej - niestety w S są inne dysze/mocowanie/klapki (te ze zwykłego zderzaka i S line nie będą pasować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bart-S napisał:

Czujniki w zderzakach seryjnym i S są takie same. Ze spryskami jest gorzej - niestety w S są inne dysze/mocowanie/klapki (te ze zwykłego zderzaka i S line nie będą pasować).

A ze spryskami jakaś rzeźba wchodzi w grę czy nie do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grappi napisał:

A ze spryskami jakaś rzeźba wchodzi w grę czy nie do zrobienia?

Dopytasz na forum - może coś się zmieniło... Raczej zakładając zderzak od S musisz mieć spryski od S. OK - kończymy ten wątek bo robi się offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bart-S napisał:

Względem fabrycznej instalacji wszystko się zgadza poza zasilaniem po zapłonie podawanym na pin1 - masz tam czarno/czerwony przewód a ori instalacji jest czarno/niebieski.

 

Sprawdź czy jest masa na pinie 8 (przejście do najbliższego punktu masy na słupku D w bagażniku). Napisałeś, że sprawdziłeś zasilanie - zweryfikuj czy jest podawane zgodnie z założeniem:

- pin 1: zasilanie po zapłonie

- pin 3: zasilanie stałe

- pin 6: zasilanie po wrzuceniu wstecznego

Dodatkowo możesz też sprawdzić czy linia diagnostyczna nie jest uszkodzona (powinno być przejście między pinem 12 w PDC a pinem 15 we wtyczce OBD).

Właśnie sprawdziłem:

- pin 1: zasilanie cały czas -12V

- pin 3: zasilanie cały czas - 10V

- pin 6: zasilanie po wrzuceniu wstecznego

Masa jest ok.

Linia diagnostyczna ma ciągłość, nie jest przerwana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fikass napisał:

Właśnie sprawdziłem:

- pin 1: zasilanie cały czas -12V

- pin 3: zasilanie cały czas - 10V

- pin 6: zasilanie po wrzuceniu wstecznego

Masa jest ok.

Linia diagnostyczna ma ciągłość, nie jest przerwana.

 

Trochę szukam dziury w całym bo wiązka wydaje się być OK - czy na pewno sterownik który nabyłeś jest sprawny?

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bart-S napisał:

Trochę szukam dziury w całym bo wiązka wydaje się być OK - czy na pewno sterownik który nabyłeś jest sprawny?

Właśnie moje pomysły też już się skończyły.

Sprzedający zarzekał się że tak, ale na allegro wiele rzeczy się dzieje, więc głowy nie dam. Z drugiej strony raczej mało prawdopodobne żeby dwa sterowniki były zepsute.

Jedyne co jeszcze mi przychodzi do głowy to głośniczek? One są zamienne modelami, czy musi być identyczny?

I dziwne to że na pinie 1 jest zasilanie cały czas zamiast po zapłonie, ale to raczej nie powinno skutkować usterką?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czarno czerwonym przewodzie teoretycznie zasilanie również powinno pojawiać się tylko na zapłonie. Również zasilanie na poziomie 10V to albo błąd pomiaru albo uszkodzona wiązka. Czy mierzyłeś wartości na podłączonym module czujników cofania? Jeśli nie to sprawdź zasilania (mierząc do przewodu brązowego) na podłączonej i odłączonej kostce od modułu, napisz czy są różnice. Czy bezpiecznik nr 5 i 17 są całe? Czy w aucie są problemy elektryczne z innymi elementami wyposażenia? Czy jakieś wyposażenie elektryczne było dokładane w aucie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniczek możesz wziąć inny. np skoda
Są te same wtyczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle vagiem jestes w stanie połączyć sie z modułem, czy zero reakcji? Jesli zero to szukaj problemu w zasilaniu albo w samym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaTeo85 napisał:

A czy w ogóle vagiem jestes w stanie połączyć sie z modułem, czy zero reakcji? Jesli zero to szukaj problemu w zasilaniu albo w samym module.

Pisał o tym - vcds/vag-com nie widzą sterownika 76. Zasilanie na odpowiednie piny dochodzi. Sterownik wymieniony na inny i jest to samo - zagadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął to na stół, zasilacz na 12V - podpiął zasilanie, cany, linię K i próbował wtedy...  

Próbowałeś może na odpalonym aucie ? Wtedy napięcie jest zawsze wyższe.

Napięcia mierzyłeś pomiędzy masą na wtyczce czy do karoserii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za chęć pomocy. Auto obecnie stoi u rodziców w garażu a ja jeżdżę Passatem.

Dzisiaj jadę już do domu i póki co wypiąłem głośnik i sterownik. Jeżeli to możliwe to spróbuję podłączyć je u kogoś w aucie w okolicach Wrocławia.

Więc tutaj kolejna prośba, jeżeli jest ktoś z Wrocławia lub okolic i mógłby udostępnić na chwilę auto to prosiłbym o PW. Wiadomo że jakoś się odwdzięczę. Chcę uniknąć po prostu zamawiania kolejnych części bez potrzeby.

Jak się nie uda to w weekend wracam do walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyki dasz radę zdemontować i przełożyć ale... W zderzaku bez fabrycznego przygotowania pod PDC trzeba wyciąć otwory - i tu pojawia się problem natury estetycznej (będzie widać że to rzeźba).

Można to ładnie dosyć zrobić ale największym problemem jest średnica czujnika - taka otwornica jest dosyć droga bo niestandartowa , czasem lepiej dołożyć do kupna zderzaka

 

A twój nie nadaje się do poklejenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem głośniczek i sterownik na innym aucie (jeszcze raz dzięki luki19862121) i są sprawne.

Spróbuję jeszcze dać 12V na pin 3 i sprawdzić jak są wpięte CANy, jeżeli to nie poskutkuje to nie będę chyba rzeźbił w tej instalacji ale puszczę nową, po swojemu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fikass napisał:

Sprawdziłem głośniczek i sterownik na innym aucie (jeszcze raz dzięki luki19862121) i są sprawne.

Spróbuję jeszcze dać 12V na pin 3 i sprawdzić jak są wpięte CANy, jeżeli to nie poskutkuje to nie będę chyba rzeźbił w tej instalacji ale puszczę nową, po swojemu.

 

 

Jak coś to wpadaj do mnie. Na pamięć to robię...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Montuje PDC na tył w a4 b7. Mam moduł 8E0 919 283D. Posiadam oryginalny hak audi. Czy od modułu haka trzeba coś prowadzić do sterownika ? Wg schematów wynika ze tylko w b6. Czy w b7 po CANie moduł haka dogada się z pdc ? Nie chciałbym żeby po podłączeniu przyczepy pdc mi cały czas "piszczal". No i skoro mam moduł haka czy CANa nie da się tam podłączyć zapewne bliżej niż do licznika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...