Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam A4B7 avant nie działają mi czujniki parkowania z przodu nie "cykają" z tyłu słychać cykanie 4 szt . Podpowie mi ktoś jak sprawdzić. WOW podpowiedział, że błąd przednich czujników- stały. Gdzie sterownik,jak odszukać wiązkę przewodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OZI500 napisał:

Witam A4B7 avant nie działają mi czujniki parkowania z przodu nie "cykają" z tyłu słychać cykanie 4 szt . Podpowie mi ktoś jak sprawdzić. WOW podpowiedział, że błąd przednich czujników- stały. Gdzie sterownik,jak odszukać wiązkę przewodów

Wiązka przednich czujników leci od sterownika PDC zainstalowanego wewnątrz auta pod tylną lewą lampą - następnie lewym progiem do słupka A. Tutaj na panelu konektorów masz przejście niebieską 10 pinową kostką leci dalej na ścianę grodziową i w okolicach lewej lampy masz kolejną kostkę tym razem 12 pin. Dalej leci już do zderzaka i czujników. Numery poszczególnych kostek (wtyczki i gniazda) masz w pierwszym poście.

 

Ja bym sprawdził czy masz uszkodzonej wiązki masy - jest wspólna dla zestawu czujników przód i jeśli masz otwarcie tego obwodu to czujniki nie będą śmigać (potwierdzeniem będzie błąd w sterowniku PDC na wszystkich czujnikach przednich: open/short to ground).

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ćwiczyć zapewne dziś kabelki. Takie może niefachowe pytanie czy uszkodzenie wiązki masy może mieć wpływ na niedziałające szyby przód i tył?

Edytowane przez OZI500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie montazu czujnikow na tyl w b7 i mam pytanie, dostalem z czujnikami wiazke do przeciagniecia do przodu auta do bezpiecznikow i mam wsumie 6 kabelkow (pomaranczowo-zielony, pomaranczowo-brazowy, czarno-czerwony, brazowy, czerwono-fioletowy, zielono-niebieski) do tego mialem kabel ktory idzie do glosniczka (juz podlaczony) brazowy masa przykrecony do karoserii i teraz moje pytania, mam instrukcje co dostalem z kablem co gdzie podlaczyc i pisze tak: zielono niebieski do wtyczki obd pin 15, czarno czerwony do bezpiecznikow pin 5, czerwony z fioletowym bezpieczniki pin 17, czy jesli w bezpiecznikach i wtyczce mam juz podpiete jakies kabelki (nie wiem z czego one sa) moge sie poprostu w nie wpiac? do tego 2 kabelki pomaranczowo brazowy i pomaranczowo zielony (cany) napisal mi w instrukcji zeby sie wpiac w wiazke glowna pod fotelem co idzie lecz tam nie znalazlem takich kabli za to znalazlem je pod zegarami, czy moge sie w nie wpiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OZI500 napisał:

Dzięki ćwiczyć zapewne dziś kabelki. Takie może niefachowe pytanie czy uszkodzenie wiązki masy może mieć wpływ na niedziałające szyby przód i tył?

Trochę się zapędziłeś ;) Ogarnij najpierw PDC. System parkowania i szyby przód i tył nie mają ze sobą nic wspólnego...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzajbaRybnik napisał:

Witam, jestem w trakcie montazu czujnikow na tyl w b7 i mam pytanie, dostalem z czujnikami wiazke do przeciagniecia do przodu auta do bezpiecznikow i mam wsumie 6 kabelkow (pomaranczowo-zielony, pomaranczowo-brazowy, czarno-czerwony, brazowy, czerwono-fioletowy, zielono-niebieski) do tego mialem kabel ktory idzie do glosniczka (juz podlaczony) brazowy masa przykrecony do karoserii i teraz moje pytania, mam instrukcje co dostalem z kablem co gdzie podlaczyc i pisze tak: zielono niebieski do wtyczki obd pin 15, czarno czerwony do bezpiecznikow pin 5, czerwony z fioletowym bezpieczniki pin 17, czy jesli w bezpiecznikach i wtyczce mam juz podpiete jakies kabelki (nie wiem z czego one sa) moge sie poprostu w nie wpiac? do tego 2 kabelki pomaranczowo brazowy i pomaranczowo zielony (cany) napisal mi w instrukcji zeby sie wpiac w wiazke glowna pod fotelem co idzie lecz tam nie znalazlem takich kabli za to znalazlem je pod zegarami, czy moge sie w nie wpiac?

Jeśli dany pin jest już obsadzony w miejscu docelowym to wpinasz się tam odpowiednim kabelkiem od PDC. Natomiast CAN masz np pod fotelem kierowcy (wiązka idąca do modułu komfortu) ale to samo jest też przy zegarach więc skoro już tam jesteś to możesz się także i tu podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj uporałem się z czujnikami, po zdjęciu zderzaka okazało się, że poprzecierane były przewody przy wtyczce przed zderzakiem. Przylutowałem wstawki na wszystkich przewodach, skasowanie błędu i hula parkowanie. Dzięki za doradę. Ważne seta musiała być,żeby łapkami nie trzęsło przy lutowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, OZI500 napisał:

Wczoraj uporałem się z czujnikami, po zdjęciu zderzaka okazało się, że poprzecierane były przewody przy wtyczce przed zderzakiem. Przylutowałem wstawki na wszystkich przewodach, skasowanie błędu i hula parkowanie. Dzięki za doradę. Ważne seta musiała być,żeby łapkami nie trzęsło przy lutowaniu.

No i baja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli w aucie nie ma CAN-a a chce się podłączyć sterownik który jest podpięty do cana jest to możliwe czy nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli w aucie nie ma CAN-a a chce się podłączyć sterownik który jest podpięty do cana jest to możliwe czy nie ma szans?
Jak może nie byc CAN w B6 i B7?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Xingu napisał:

Witam. Jeżeli w aucie nie ma CAN-a a chce się podłączyć sterownik który jest podpięty do cana jest to możliwe czy nie ma szans?

Co to znaczy "nie ma CAN-a"? Chodzi Ci o Twoje auto - A3 8L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował wkładać 8 kanałowy moduł czujników z exeo? Czy on ma opcję automatycznego aktywowania czujników przednich przy dojeżdżaniu do przeszkody? Rozwiązanie z A4 B6/B7 gdzie trzeba samemu wciskać przycisk żeby aktywować system jest delikatnie mówiąc ułomne (szczególnie jeśli jeździ się drugim autem gdzie ten system aktywuje się sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bobikos napisał:

Czy ktoś próbował wkładać 8 kanałowy moduł czujników z exeo? Czy on ma opcję automatycznego aktywowania czujników przednich przy dojeżdżaniu do przeszkody? Rozwiązanie z A4 B6/B7 gdzie trzeba samemu wciskać przycisk żeby aktywować system jest delikatnie mówiąc ułomne (szczególnie jeśli jeździ się drugim autem gdzie ten system aktywuje się sam).

Cytuj
Activating
Engage reverse gear or
Press the button
on the centre console fig. 139 or on the
gear selector gate. You will hear a brief confirmation tone and the
LED on the switch will light up

strona 173
https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/seat/exeo-2011/instrukcja

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że  sterownik exeo (ma numery rozpoczynające się od 3R0 a nie 8E0) będzie miał taką funkcję bo z opisu wynika że ma również funkcję wizualizacji na rns-e.

Pytanie czy ten moduł komunikowałby się po canach z elementami z B6?

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w jaki sposób montowany jest moduł PDC w sedanie B6? Wiem, że jest po lewej stronie ale tam są normalne śrubki czy jakieś spinki? Jakieś konkretne wkręty? 

Pozdrawiam
Andrzej

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrew01 napisał:

Panowie, w jaki sposób montowany jest moduł PDC w sedanie B6? Wiem, że jest po lewej stronie ale tam są normalne śrubki czy jakieś spinki? Jakieś konkretne wkręty? 

Pozdrawiam
Andrzej

Przeczytaj post #164 tego wątku. Tam jest odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Przeczytaj post #164 tego wątku. Tam jest odpowiedź.

Dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że miałem stłuczkę i został mi kpl parktrnic na tył bo zderzak kupiłem z wiązką i czujnikami ,przerabiam czujniki i wiązkę z tyłu na przód ,skończyłem prawie wszystko i nasuwa się pytanie,czy czujniki które są lakierowane można zjechać jakimś papierkiem ściernym żeby były szare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...