Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

W B6 to zwykły KKL daje radę :P

ja osobiście korzystam na przemian z kkl viakena i hex-cana z eservice, w takim polaczeniu dotychczas robilem wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie też kkl z viakena który mam już dobre 10lat i hexa z eservice z tym że tego drugiego ostatnio uwaliłem chyba przy instalacji na win10...

Mam u siebie moduł pdc z b7 i nawet kkl go czyta bez problemu zresztą moduł BT także. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem KKL od viakena i łączy się z PDC?.

W między czasie z rozpędu zakupiłem drugi moduł PDC. Jak się okazuje niepotrzebnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powoli zbieram się za robienie pdc na przód i tył, dostałem od znajomego czujniki 4b0 919 275E i moje pytanie czy one wogóle podejdą pod b6 na tył są to okrągłe i kostka na 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziesz musiał podciąć kawałek plastiku w zderzaku pd str. wewnętrznej.
przymierz to zobaczysz co i  jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam u siebie PDC ori  tył i przód. Padły mi dwa czujniki jeden z tyłu lewy i przód lewy środkowy. Ten z tyłu to wyciągnąłem bez zdejmowania zderzaka, bo się dało i zamieniłem z prawym. Wtedy błąd wyskoczył na prawym, więc czujnik do wymiany. Numer tego czujnika to 7H0919275D. Nie wiem natomiast czy z przodu są takie same. Ściągnąłem ramkę na tablicę i te środkowe czujniki wydają się być inne, mają wycięcie i inne mocowanie na przekręcane zaczepy (patrz foto). Pomoże ktoś?

IMG_20180921_154238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 22:19, adiko95 napisał:

Witam, powoli zbieram się za robienie pdc na przód i tył, dostałem od znajomego czujniki 4b0 919 275E i moje pytanie czy one wogóle podejdą pod b6 na tył są to okrągłe i kostka na 90 stopni.

Z przodu wejdą na boki, na środku już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdziłem VCDS-em PDC i pokazało takie błędy jak na zdjęciu. Z tyłu to przełożyłem lewy z prawym i błąd się zmieniał czyli czujnik do wymiany. Z przodu nie mam jak podmienić, bo trzeba ściągać zderzak. Błędy są inne niż te z tyłu i zastanawiam się czy może z wiązką coś nie tak z wtyczkami, że dwa prawe mają błąd. Jak skasowałem błędy to zniknął ten Sporadyczny i nie wiem co o tym sądzić. Pomoże ktoś?

qweqweq.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam a4 b6. Miałem stłuczkę i za pieniążki z odszkodowania wpadł przedni zderzak z czujnikami parkowania, wcześniej nie miałem. Czy jest tu ktoś kto by mi to podłączył?  -Lubelskie/Podkarpackie, Interesuje mnie również przygotowanie wiązki pod siedzenia Recaro z elektrycznym sterowaniem - obecnie mam zwykłe podgrzewane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy kupiłem zderzak z pdc na przód aby dołożyć do swojego b7 i tez wczoraj przyszła mi paczka z wiazka okablowania w której zestaw wchodzi moduł oraz wiazka do przedniego zderzaka z kostkami oraz głośnikami brakuje w niej tylko przycisku i tez mam jedną niewiadomą ponieważ nie daleko od modułu jest uciety kabel brązowy jak i dwa brązowe przy kostce do wyłącznika z przodu i dmyslam się że to zapewne jest podłączenie do masy ok ale kolejna sprawa jest taka że mam uciete 5 kabli i nie wiem do czego one ponieważ wiazka jest podłączona na podłodze w domu i do modułu podłączone glosniczki też kostka do wyłącznika też tylko te 5 kabli coś dziwnego bo dodam że kostka niebieska co jest w nogach kierowcy też jest kompletna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno dwa z nich to pomaranczowe przewody z brazowym i zielonym paskiem to sa CANy zobacz poerwszy post tam sa schematy elektryczne i popatrz na nie na spokojnje i pewnie sie wszystko wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto zdjęcia mojej wiązki na zdjęciu nr2 i 3 są te kabelki które są nie wiadome dla mnie bo zas na zdjęciu nr 4 i 5 to są brązowe kabelki na zdjęciu nr 4 wychodzą dwa brązowe uciete z kostki od wyłącznika a ten brązowy na zdjęciu nr 5 to tuż koło modułu. Czy jesteście w stanie mi pomóc gdzie należy podpiąć kabelki niewiadome 

DSC_0478.JPG

DSC_0484.JPG

DSC_0483.JPG

DSC_0482.JPG

DSC_0479.JPG

DSC_0481.JPG

DSC_0480.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierając się do roboty, należy zaopatrzyć się w odpowiednie schematy.
Bez tego każda praca będzie trudna. 

Polecam odszukać w wątku spis kolorów przewodów a każda wątpliwość będzie rozwiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam kilka pytań. W moim B7 mam ori pdc przód+tył. Chce zmienić zderzak z przodu na s-line, ale dorwanie takiego z xenonem i pdc graniczy z cudem - jak jet to cena z kosmosu. Postanowiłem, że jak nie kupie w normalnej cenie ori to kupie z samym xenonem i będę rzeźbił. Pytania:

1. Czy czujniki przód i tył są te same? Wszystkie mają numer: 7H0919275D?

2. Ma ktoś zdjęcie tego "koszyka" (mocowania) w zderzaku jakie muszę przykleić do zderzaka żeby zamontować czujnik?

3. Czy ewentualnie w tylnym zderzaku takie "koszyki" są takie same jak z przodu? Mój tylny zderzak muszę wymienić bo mam stuningowany, więc może wykorzystałbym z niego czujniki i te koszyczki, a kupił drugi na tył bo są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak jak pisaliście przeanalizowałem schematy i znalazłem odpowiedź na te kabelki uciete u mnie ale na jednego nie znalazłem i jest to kabelek czarny z czerwonym paskiem i wychodzi z brązowej kostki sterownika pdc 16 pinowej i nie znalazłem na schematach takiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xXPiotrekXx19 napisał:

Koledzy tak jak pisaliście przeanalizowałem schematy i znalazłem odpowiedź na te kabelki uciete u mnie ale na jednego nie znalazłem i jest to kabelek czarny z czerwonym paskiem i wychodzi z brązowej kostki sterownika pdc 16 pinowej i nie znalazłem na schematach takiego 

bardziej istotne jest z którego pina konkretnej kostki wychodzi przewód niż jego kolor ponieważ w zależności od rocznika itp. kolory mogą być różne.

podaj z którego pinu wychodzi ten przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie u mnie postęy ida do przodu wiązka prawie podłaczona tylko jeszcze lokalizuje do czego jest jeden kabelek nie znajomy mi mam już włacznik pdc ale czy do wsadzenia tego włacznikapotrzebuję jakies kieszeni bo obecnie w aucie mam tylko esp i obok jest wizytownik czy jak go wyjme od razu moge montowac włacznik pdc i zaslepki czy musze miec ta kieszen. prosze o pomoc bo szukałem kieszeni akowej ale nie moge nigdzie dostać tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz np poniżej przyciski razem z ramkę, jeśli masz wszystkie kostki już to nie potrzeba Ci nic więcej

https://allegro.pl/oferta/przelacznik-wlacznik-audi-a4-b6-b7-esp-7708614976

lub tu z kabelkiem do esp

https://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-audi-a4-b6-b7-esp-i7418385283.html

przycisk ESP jest w tym przypadku delikatnie inny (bardziej kwadratowy rant od strony zaślepki obok) i lepiej wygląda

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...