Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z "południa" (fajnie z Małopolski) byłby wstanie mi pomóc w ogarnięciu tematu przednich czujników parkowania w A4 B6 AVANT. Tylne mam fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał kupić mam te środkowe (matowe )czujniki oraz komplet mocowań do przeróbki zderzaka ,mogę też komuś założyć takie parki ,niedaleko gorzowa wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakładam PDC od zera nabyłem 8 kanałowy moduł 8E0 919 183E z B7 do mojego B6 prześwietliłem cały ten temat i schematy , nie znalazłem tematu z którym pokrywają się moje piny (częściowo) w kostce zasilającej 16 pin u mnie wygląda to tak 

1- czarno czerwony -zasilanie po stacyjce ?

2- żółto czerwony -głośniczek

3- czerwono purpurowy -stałe zasilanie 

4- czerwono brązowy -?

5- x

6- x

7- pomarańczowo brązowy -can

8- brązowy-masa

9- x

10- brązowo czerwony - masa

11-x

12- zielono niebieski - złącze linia K ?

13- szaro biały -  ?

14- pomarańczowo zielony - can

15- x

16- x

czy może ktoś mi pomóc to rozstrzygnąć ? ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cotu rozstrzygać skoro wszystko się zgadza. 

Wykorzystaj schematy z pierwszego postu (te na górze dla przodu i te na dole dla tyłu) i podłącz wg numeracji pinów. Raptem jeden kabel się różni kolorem (pin 1). 

13 - dioda we włączniku,

10 - głośniczek,

4 - przycisk aktywacji pdc,

1 - zasilanie z bezpiecznika nr 5,

12 - linia K,

6 - nieobsadzony bo moduł z b7 bierze info o wstecznym z szyny can i w b6 też nie musisz go podłączać.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedż  ,a 4 pin podłączyć pod zasilanie stałe czy jak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się z do założenia PDC z tyłu w B7. Podpowiedzcie proszę gdzie w sedanie umiejscowiony ma być moduł i głośniczek oraz czy trzeba coś kodować w VCDS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie ZAWSZE jest w lewym tylnym boczku, tam masz fabryczne miejsce na moduł i głośniczek. Z tamtąd też wychodzą kable do haka jeśli też masz...
a kodować MUSISZ jeśli masz właśnie hak, bo trzeba poinformować moduł o zapięciu przyczepy, oraz ustawić sobie głośność i rodzaj dźwięku ostrzegawczego.
czy masz skrzynie automat czy manual...
wszystko jest opisane.

no dobra...masz tutaj kodowanie na WkirossTech
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Parking_Aid_(4-Channel_-_8E2/8E5)

Edytowane przez GreGoriO
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam oryginalny PDC przód i tył, jednak po stłuczce zderzak przedni jest do wymiany, jak wiadomo cena za zderzak z czujnikami i spryskiwaczami jest zaporowa, a czujniki z przodu potrzebne ;) Ktoś wspominał w wątku, że jest możliwość przełożenia mocowań koszyków ze starego zderzaka, tylko problemem jest wywiercenie otworów, zdobił ktoś tak, jakieś osobiste doświadczenia ? Rozumiem że na pracę czujników to raczej nie ma wpływu, tylko walory estetyczne, mocno ''bije'' po oczach taka operacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam oryginalny PDC przód i tył, jednak po stłuczce zderzak przedni jest do wymiany, jak wiadomo cena za zderzak z czujnikami i spryskiwaczami jest zaporowa, a czujniki z przodu potrzebne ;) Ktoś wspominał w wątku, że jest możliwość przełożenia mocowań koszyków ze starego zderzaka, tylko problemem jest wywiercenie otworów, zdobił ktoś tak, jakieś osobiste doświadczenia ? Rozumiem że na pracę czujników to raczej nie ma wpływu, tylko walory estetyczne, mocno ''bije'' po oczach taka operacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem ku końcowi podłączania wiązki pdc i już doszedłem do ładu z większą ilością kabli gdyż wywalajac stara wiązke 5 kabli tych samych kolorów widziałem gdzie są podłączone więc z nowej wiązki 5 tych samych kolorów mam akurat uciete więc wiem gdzie ale jeszcze jeden kabelek pozostał mi luzny który wychodzi z kostki od przełącznika pdc z pinu 1 kabel szaro niebieski i z tego co zauważyłem ma iść do komputera pokładowego czyli czy tu na myśli jest licznik jeśli tak to gdzie dokładnie go wpiac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pin pin 1 włącznika pdc łączysz z zieloną kostką licznika pin 17. To jest podświetlenie przycisku pdc.

Wszystko masz ładnie opisane w pierwszym poście na schemacie co gdzie trzeba podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi czy nic się nie stanie jak wiązke poprowadzilem miejscem zaznaczonym na miejscu poprostu był blotnik zsciagany dawno temu i miałem na wierzchu to miejsce i naciolem gumę przelozylem kabel i wysadzilem gumę spowrotem chyba nic tam nie powinno cieknac czy coś tym bardziej że jest to pod błotnikiem i nadkolem tam też idzie jakąś wiazka tylko nie chciałem ciąć wiązki od pdc tylko gumę rozciolem i wysadzilem wiązke i gumę wysadzilem na wxisk spowrotem w karoserie 

sketch-1550178392557.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem, że mam czujniki parkowania tylko z tyłu, a błędy w kompie pokazuje dla wszystkich 4 z przodu. Mam podpięte do modułu pdc 3 kostki, czarna do wiązki tyłu i dwie beżowe na idące w przód auta. Da się jakoś wyłączyć te z przodu czujniki aby tylko tylne działały? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić moduł na 4 kanałowy inaczej zawsze będą błędy jesli nie masz czujników z przodu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maTeo85

Hej czyli jaku numer? Bo tu przy kupnie wyszła pewna nieścisłość. Na pierwszej stronie wyszło, że 4 kanałowy ma numery: 8Z0 919 283 A jednak sprzedający mówi, że 4 kanałowe to 8E0 a końcówka 283b albo d... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 8Z0 jest modułem 4 kanałowym z początkowych roczników modelowych

moduły 8E0 919 283 D (i chyba B są nowsze) ja mam u siebie ten z D i pdc tylko na tył. wszystko działa jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie szybkie pytanie.

A4b6 2002 rok fabryczne pdc tył 8Z0919283A

Podczas cofania piszczy ciągle i przestaje rozumiem że uszkodzony któryś czujnik.

Czy kupować zamienniki czy używane ori? Ktoś wie jak z jakością zamienników?

Ale dlaczego nie mogę się połączyć z modułem 76.

Brak komunikacji, moduł wiązki ori nic nie grzebane.

I mam jeszcze wrażenie że nie za każdym razem ciągle piszczy i wyłącza tylko jak postoi jakiś dłuższy czas.

Mam jeszcze problem z diagnozą radia ale tam wiem że muszę dociągnąć k linie z klimatronika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...