Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Patrz - jeżdżę bez PDC już 4 lata i zdążyłem zapomnieć jak to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bart-S napisał:

Patrz - jeżdżę bez PDC już 4 lata i zdążyłem zapomnieć jak to działa ?

Szacunek ???

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 12:11, kaju napisał:

Szacunek ???

 

W dniu 6.06.2019 o 08:27, Bart-S napisał:

Patrz - jeżdżę bez PDC już 4 lata i zdążyłem zapomnieć jak to działa ?

Czy mogę prosić użytkownika Bart-S o kontakt telefoniczny.Mam problem z zamkiem centralnym w audi A4 B7.

Proszę o kontakt pod numerem 514 604 219

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bart-S napisał:

Masz pod każdym moim postem ;)

Chciałabym z Tobą jutro porozmawiać telefonicznie, ponieważ mam problem z pilotami i zamkiem centralnym w audi A4 B7.Wyślij mi swój numer na maila [email protected]. Jeśli możesz oczywiście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dominik25062005 napisał:

Chciałabym z Tobą jutro porozmawiać telefonicznie, ponieważ mam problem z pilotami i zamkiem centralnym w audi A4 B7.Wyślij mi swój numer na maila [email protected]. Jeśli możesz oczywiście.

Pozdrawiam

Jest w stopce pod każdym wpisem Bart-S: 

4RINGS Service - kompleksowa diagnostyka i naprawa skrzyń automatycznych MULTITRONIC. E-mail: [email protected] / Tel: 691 643 630 (dzwonić po 18:00!!!)

Edytowane przez KW25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam A4 B7 bez PDC. W ostatnim czasie miałem stłuczkę (na szczęście nie z mojej winy). Zakupiłem oryginalny zestaw z demontażu, zderzak tył PDC, czujniki, wiązka od czujników do sterownika i sterownik. Fabrycznie nie mam doprowadzonej wiązki do sterownika 1 kanałowego. 
Moje pytanie, gdzie mam się wpiąć z nową wiązką, którą w niedługim czasie będę kombinował? Czy muszę ciągnąć kable na sam przód czy mogę wpiąć się gdzieś bliżej? Gdyby była możliwość podrzucenia jakiegoś schemaciku do tego bo nie znalazłem nic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wĄtek od początku, schematy tam też są!
Wtedy zrozumiesz, że MUSISZ WZIĄĆ ZASILANIE  z bezpieczników.  Czyli kable układane ze sztuką, MUSZĄ iść do przodu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2018 o 21:12, jaras99 napisał:

Kupiłem KKL od viakena i łączy się z PDC?.

W między czasie z rozpędu zakupiłem drugi moduł PDC. Jak się okazuje niepotrzebnie?

problem z połączeniem ze sterownikiem PDC powrócił u mnie. Zgodnie z Waszymi sugestiami zakupiłem zwykłego KKL od Viakena i wtedy ruszył od strzała z połączniem do grupy 76.

Siadła mi któraś czujka. No i nie mogę za nic połączyć się ze sterownikiem tym razem. Próbowałem w dwóch różnych B6 i zwykłym KKL i HEX-canem. Działało a teraz za nic w świecie:eusathink:Wszytsko inne się łączy prócz PDC i radia.

Macie jakieś pomysły co zrobić aby to zagadało? Może warto pobawić się z ustawieniami portu COM, macie z tym jakieś doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

byłem podpiąć się u kumpla pod ori ORI CDIF 3 i Autoboss. Z wszystkim innym się łączy za wyjatkiem sterownika PDC:eusathink:. Nie wiem, może sam sterownik umarł? 

Na szczęście metodą na ucho doszedłem do tego, który czujnik padł. Jest to ten zewnętrzny, mam nadzieję, że obejdzie się bez ściągania zderzaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4b7 2007 

Стоит rsne pu 

Как вывести изображение с парктроников на экран? 

Какие для этого нужны блоки? 

Где их можно преобрести? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miron777 napisał:

Audi a4b7 2007 

Стоит rsne pu 

Как вывести изображение с парктроников на экран? 

Какие для этого нужны блоки? 

Где их можно преобрести? 

Nie wiem czy tutaj ktoś zrozumie o co Ci chodzi.

W modelu a4 b6/b7 niema opcji wizualizacji z parktronika (PDC). Taka funkcja dopiero się pojawiła w RNS Led, do tego jeszcze będzie potrzebny inny moduł PDC z gateway. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A4 b7 podłączone:

Pin 1 - bezpiecznik 5,

pin 3 - bezpiecznik 17,

pin 12 - obd2 15,

pin 14 - obd2 3,

pin 7 - obd2 14

Niestety nie działa, nie da się połaczyć ze sterownikiem. Podejrzeam, że źle podłączyłem cany  - w słupku A nie mogłem znaleźć can high i can low. Ze schematu obd2 (z elektrody) wziąłem rozpiskę pinów i tak podłączyłem. Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cany szukaj po kolorach pomarańczowy z zielonym paskiem can high, pomarańczowy z brązowym paskiem can łów.

Do tego oba te przewody są skręcone ze sobą na całej długości.

Ja osobiście wpinałem się w cany w puszcze przy MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny warkocz jaki namierzyłem przy MK to jest to co na zdj, tzn. bialo-brazowy, brazowo-zielony. Wiesz do jakiej kostki wchodzą te kable?

can.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam dostępu do schematów więc nie powiem gdzie dokładnie wchodzą cany ale kolory muszą się zgadzać z tym co pisałem wyżej. Can zawsze jest pomarańczowy. Do pdc high ma zielony pasek a łów brązowy.

Pisząc MK miałem na myśli moduł komfortu który schowany jest w puszcze pod fotelem kierowcy, gdy ja ciągnąłem wiązkę od pdc to i tak miałem fotel wyjęty więc było mi łatwiej wpiąć się canami do MK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się wpiąć nad pedałami kierowcy w moduł centralnej elektroniki (MCE) na kostkę T32b - podobna do tej licznikowej - na piny:

Pin 13 - CAN High - pomarańczowo - zielony

Pin 12 - CAN Low - pomarańczowo - brązowy

To ma być CAN wyposażenia. 

Te same przewody można też znaleźć w wiązce pod kierownicą - bo idzie do modułu kierownicy J527, lecą też do każdych drzwi i licznika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamil-vag napisał:

Musisz się wpiąć nad pedałami kierowcy w moduł centralnej elektroniki (MCE) na kostkę T32b - podobna do tej licznikowej - na piny:

Pin 13 - CAN High - pomarańczowo - zielony

Pin 12 - CAN Low - pomarańczowo - brązowy

To ma być CAN wyposażenia. 

Te same przewody można też znaleźć w wiązce pod kierownicą - bo idzie do modułu kierownicy J527, lecą też do każdych drzwi i licznika ;) 

 

Dzięki!

 

Podłączyłem, da się vcdsem sprawdzić 76 - park assist, niestety czujniki nie działają. Wyrzuca błędy:

01549, 00466, 01517, 00576.


Dodatkowo przestały działać światła P+T. VCDS w klimie pokazuje błąd połączenia z J519, czyli z MCE... Jakies pomysły :/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj wszystkie błędy we wszystkich sterownikach i sprawdź jeszcze raz i wklej co zostało ale wraz z opisem nikt nie ma tyle czasu żeby rozszyfrowywać numery błędów..

Daj info jaki numer OE modułu założyłeś i dokładnie gdzie co podlaczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...