Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy do b6 podejdzie moduł o nr 4E0 919 283 B ,jest co prawda z a8 d3 i miał bym części z takiej za grosze tylko kwestia czy to by zabanglało w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda bo mam taką akurat na części i wiele sterowników ma praktycznie te same oznaczenia tylko właśnie zamiast 8E0 jest 4E0 no ale trudno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zamontowac pdc tylu w b6, mam w swoim zderzaku wyznacone miejsca na cujniki tzn. krzyzyki zeby wywiertac dziury.. ale nie mam mocowan czujnikow zeby je osadzic... moze mi ktos powie czy to podejdzie:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-mocowanie-gniazdo-pdc-czujnik-zderzak-i4923650089.html

sa niby z przedniego zderzaka ale moze ktos to robil i czy podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych mocowań ASO nie sprzedaje osobno na tył, także coś mi się wydaje, że nie podejdą, ale do odważnych świat należy i próbuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zamontowac pdc tylu w b6, mam w swoim zderzaku wyznacone miejsca na cujniki tzn. krzyzyki zeby wywiertac dziury.. ale nie mam mocowan czujnikow zeby je osadzic... moze mi ktos powie czy to podejdzie:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-mocowanie-gniazdo-pdc-czujnik-zderzak-i4923650089.html

sa niby z przedniego zderzaka ale moze ktos to robil i czy podejdzie?

Mocowania są takie same bo i czujniki są te same. będziesz to kleił więc i tak sobie dopasujesz- to nie jest problem.

Problem będziesz miał z ładnym wywierceniem otworów pod czujniki bo nie łudź że uda Ci się to zrobić tak jak w ori bez spękań lakieru , fazki, i z ładnymi krawędziami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze podejda. A co do dziurek to bede sie staral zrobic to jak naajdokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś rozpiske pinów z przycisku PDC?

Masz w pierwszym poście na schemacie...

1 - zasilanie iluminacji przycisku (z zegarów)

2 - zasilanie kontrolki (ze sterownika PDC)

3 - masa iluminacji i kontrolki

4 - przełącznik (połączenie ze sterownikiem PDC)

5 - x

6 - masa przełącznika

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ;) Nie mogłem znaleźć tego w 1 poscie ;/


Bart-S czy jesteś w stanie mi pomóc podłączyć sam przełącznik pdc? Mam nie oryginalne czujniki przód i tył. Centralka zasilana + stały (czujniki z przodu działają cały czas) + po wstecznym(na tylne czujniki) no i masa. Sam przełącznik chyba nie starczy ale może zastosowanie oryginalnej centralki pdc pomoże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem i nei mogę znaleść . Nr GRILLA/ ATRAPY do A4 B7 S LINE z PDC do tego potrzebna jest jakaś RAMKA jeszcze na tablicę ?? chcę montować na przód PDC prrzy okazji założyć zderzak S LINE a jestem kompletnie początkujący w Audi a po przeczytaniu tego kompletnie zgłupiałem :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/64797-all-b7-pakiet-zewnetrzny-s-line-spis-czesci/

i nr części :


8E0 807 285 AA 1QP - szara, ramka tablicy dla zderzaka z PDC (tablica przykrecana do ramki)
3FZ - czarna

8E0 807 285 BA 1QP - szara, ramka tablicy rejestracyjnej dla zderzaka z PDC
3FZ - czarna

musze to mieć ?? i to

8E0 117 335 P kierownica powietrza lewa - musi mieć literkę P, wystepuje z intercoolerem po lewej
8E0 117 336 N kierownica powietrza prawa - musi mieć literkę N, wystepuje z intercoolerem po prawej

bo kratki z wlotem to na pewno będę montował

8E0 807 682 F 01C - kratka wlotu powietrza prawa - z wlotem do intecoolera
8E0 807 681 F 01C - kratka wlotu powietrza lewa - z wlotem do intecoolera


bardzo prosze o pomoc :notworthy: , na pw lub tu o ODP

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że każdy grill S line ma ramkę przystosowaną dla PDC. Zależnie od dobranej ramki pod tablicę rejestracyjną zakrywasz otwory montażowe lub nie...

Atrapy chłodnicy S line w B7 to:

- 8E0 853 651 M 1QP (szara)
- 8E0 853 651 M VMZ (czarna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że każdy grill S line ma ramkę przystosowaną dla PDC. Zależnie od dobranej ramki pod tablicę rejestracyjną zakrywasz otwory montażowe lub nie...

Atrapy chłodnicy S line w B7 to:

- 8E0 853 651 M 1QP (szara)

- 8E0 853 651 M VMZ (czarna)

rozumiem ,że ta ramka musi byc ? ?

Czy bez da się tablice zamontować bo takie cudo 258 zl w ASO :/ a używek brak ....

Pozdro i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że każdy grill S line ma ramkę przystosowaną dla PDC. Zależnie od dobranej ramki pod tablicę rejestracyjną zakrywasz otwory montażowe lub nie...

Atrapy chłodnicy S line w B7 to:

- 8E0 853 651 M 1QP (szara)

- 8E0 853 651 M VMZ (czarna)

rozumiem ,że ta ramka musi byc ? ?

Czy bez da się tablice zamontować bo takie cudo 258 zl w ASO :/ a używek brak ....

Pozdro i dzięki za pomoc

Ramka jest wkładem w który montujesz tablicę więc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, że będę montować cały zderzak z pdc s- line, zadam pytanie tutaj, czy te srebrna listwę z Avanta da się podmienić, jest troszkę uszkodzona, a w moim obecnym jest w stanie wręcz bardzo dobrym.

Ewentualnie jakoś zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wymienny element więc nie widzę problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to super, dziękuję za informację

Zamierzam przeprowadzić mod pierwszy raz bez pomocy "fachowca" i rzucam się od razu na montaż PDC tył (ale będę miał osobę do pomocy, na moim poziomie wtajemniczenia).

Wymieniam zderzak zwykły na PDC tył od S-line.

Przeanalizowałem to co jest na pierwszej stronie tzn. montaż PDC oraz swap na 2,5TDI (BTW, link nie działa).

1) Ze zdjęciem zderzaka sobie raczej poradzę. Obawiam się jakiś elementów, które mogą ciężej wychodzić, albo trzeba się zastanawiać i można w nich utknąć. Może ktoś ma jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę... nie mam pewności czy same zdjęcia Bartka wystarczą.

Gorzej od strony montażowej.

2)Zagadką dla mnie jest, montaż kabli. Prędzej się dowiedziałem, że z modułem 4-kanałowym na tył od B7 jest łatwiej, potrzeba mniej kabli. Dowiedziałem się także, że jak jest moduł haka, to można Cany podpiąć do haka, tylko nie wiem gdzie i jak to zrobić... i czy lepiej podpinać się do modułu haka (gdzie ten kabel umieścić), czy iść do przodu.

Natomiast samo podłączenie, posiadam zderzak z wiązką i z kostką, którą podłaczam bezpośrednio do modułu PDC, oraz kostkę żółtą/brązową, z której są wyprowadzone kabelki jak widać na poniższym zdjęciu.

http://zapodaj.net/1...5b9c98.jpg.html

Natomiast nie mam pojęcia gdzie wpiąć się z kablami z przodu. Nie rozumiem tych schematów, Po kolorkach udało mi się rozkmnić (nie wiem czy dobrze), że punkt 1-zasielanie po zapłonie (czarno/niebieski) mam podłączyć to mostka, bezpiecznik 5 15A ?

3) Głośnik i PDC montuje z tyłu, ale gdzie dokładnie, mogę prosić o wskazanie dokładnego miejsca, gdzie je przymocować.

Więc resztę kabli muszę puścić do przodu

Wymogiem jest puszczenie:

1-zasielnie po zapłonie (czarno niebieski)

3-zasilanie stałe (czerwono fioletowy)

8-masa(brązowy)

12-złącze diagnostyczne (zielono niebieski)

7 i 14 to cany, które albo do haka albo do przodu

oraz 2 i 10 do głośnik, ale u mnie nie muszę tego robić, ponieważ jest już podłączony do kostki brązowej.

4)W moim przypadku wystarczy jak zakupię:

Nit mocujący 8Z0 857 784 ?

5)Jaką ilość kabla 0,35 mm? 45 metrów, to chyba za dużo, gdzieś koło połowy powinno wystarczyć?

oraz 0,22 mm chyba wcale, ponieważ mam połączenie głośnik - moduł PDC.

To ma być jakiś zwykły przewód?

Jak będę prowadził do przodu te wszystkie kable, to owijać wszystkie kable taśmą parcianą (ile tego potrzeba 1 czy może 2?), aby otrzymać efekt org wiązki. A może kupić od razu zczepione, jeżeli jest taka opcja.

4 piny A, czy więcej?

I jeszcze pytanie odnośnie listwy srebrnej bagażnika, jak ją "odbezpieczę" z dwóch stron, to już lekko da się wyjąć, czy trzeba jakoś na wyczucie, są tam jakieś zatrzaski, trzeba uważać, żeby nie połamać?

Jak odepnę akumulator na kilka dni, to żadne ustawienia w kompie się nie skopią? Nie wiem ile to mi czasu zajmie.

Serdeczna prośba o jakieś rady, co ewentualnie jeszcze dokupić, na co uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...