Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki : )

2) właśnie tylko gdzie przy tym haku się wpiąć.

1-zasielnie po zapłonie (czarno niebieski) czyli mam podłączyć do mostka, bezpiecznik 5 miejsce 15A

3-zasilanie stałe (czerwono fioletowy) czyli dłączyć do mostka, bezpiecznik 5 miejsce 17A?

8-masa(brązowy) mostek masy w tylnej wiązce, czyli gdzie?

12-złącze diagnostyczne (zielono niebieski) w 16 pinowej czarnej wtyczce złącza diagnostycznego i miejsce 15?

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi to serdeczna prośba o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba nie jest taki łatwe, poszukuje tego kabla 0,35. Póki co znalazłem 0,5 mm i to w castoramie. Natomiast ten 0,35 jest ale bez izolacji PCV. Ktoś wie gdzie w Trójmieście można dorwać taki kabel? Bez zbędnego szukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w Leroy. Tam mają, ale pakowany po 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 0,35 izolowany?

0,5 mam jeszcze w elektrycznym obok za 50 groszy za metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tam widziałem:

H1669.jpg

Wiadomo, że to drogo wychodzi. Zamów sobie z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał mi maila jeden typek że ma 100 metrów za 23 zł przede 0,35 w izolacji PVC, nie wiem czy się pomylił i chciał napisać PCV? Ja się na tym aspekcie nie znam.

Ale taki mógłby być?

Ok dzwoniłem do faceta i to faktycznie pvc, może być?wielozylowy.

Edytowane przez A4_Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić 2 km jeśli nie umiesz policzyć ile metrów przewodów jest Ci potrzebne. Nie ma również żadnego znaczenia czy zastosujesz przekrój 0,35 czy 0,5 dla zalecanego przekroju <= 0,5. Producent optymalizuje koszty i stosuje cieńsze przewody tam gdzie jest to możliwe. Ze swojego doświadczenia proponuję stosować tutaj co najmniej 0,5 ale 0,75 też nie będzie problem. Przewód będzie miał większą wytrzymałość, natomiast zwróć uwagę izolację przewodu, ma być dobra.

Moje rady to:

- izoluj je taśmą izolacyjną bawełnianą żeby zabezpieczyć wiązkę przed uszkodzeniami mechanicznymi

- skręcaj ze sobą przewody can

- lutuj połączenia i izoluj porządnie

- układaj wiązki po trasach przeznaczonych do tego

- nie zaśmiecaj wątku swoimi wynurzeniami na temat zakupu kabelków.

Powodzenia

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, 100 metrów, gdyż mniejszej długości nie można kupić. Bartek na pierwszej stronie napisał, że najlepszy będzie 0,35, więc takiego szukam.

Do izolacji lutowania, mam termokurczliwą opaskę, a na przewody taśmę parcianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam już założone i podłączone. Niestety jednak jest problem. Mianowicie pdc zaskakuje jak trochę przyjadę na wstecznym, albo jak wrzucę bieg kilka razy albo jak przejade kawałek do przodu.

Do tego czasu jest ciągły dźwięk. A potem już normalnie pika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki są na 100 % ok nie dość że po przyłożeniu ucha jest normalnie, to mówię, że jak wykonam jedna z wyżej wymienionych akcji to działa normalnie i jak najbardziej prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% masz uwalony czujnik. Podłącz VAG i sprawdź sobie, jakie odległości pokazują - jeden z nich na bank pokazuje krótszy dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być czujnik pomimo że cyka może być uwalony.

Miałem taki przypadek raz działał a raz nie no i cykał oczywiście odrobine dosłownie odrobine ciszej niż pozostałe - był uwalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak jak pisałem cyka jak się przylozy ucho i normalnie pyka jak cofam. Ok, dziwna sprawa bo kupiłem dwa czujniki i oba byłby uwalone. Musze gdzieś na kompa podjechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też cykał, ale po wrzuceniu wstecznego raz wszystko działało ok, a trzy raz czujnik pikał od razu, jakby miał przeszkodę. Okazało się, że jeden z nich widział dystans 5 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok powiedz jak to sprawdzę ? Jak podłącze vag to od razu pokaże w module pdc, czy trzeba gdzieś głębiej tego szukać?

Edytowane przez A4_Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meas. Blocks - 08 -> Group 001 o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc

Ok sprawdzone. Błąd jaki był zapisany to coś chyba z software, zdjęcie postaram się wrzucić później.

Natomiast wiadomo, zanim dojechałem na komputer czujniki pracowały już ok. Wszystkie wskazywały 255 cm.

Usunięte zostały błędy, ale to nic nie pomogło i Problem z pikaniem wraca. Zawsze pp przejechaniu małego dystansu czujniki, jakby się naprawiaja i zaczynają działać dobrze.

Edytowane przez A4_Raf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak obstawiam któryś czujnik. U mnie też początkowo wszędzie pokazywał takie same odległości, ale po chwili okazało się, że jeden nagle zacząć wskazywać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...