Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiłem Ci :hi: Ale sprawdź też przewód, czy gdzieś się nie przetarł, bo ten błąd oznacza zwarcie do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że prędzej jak sprawdzałem czujniki to nie było tego problemu z masą, mam na myśli czujniki w pełni sprawne od kolegi. Masa wyskoczyła dopiero teraz jak wpialem ten uszkodzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień na jakiś inny czujnik i sprawdź, czy przestanie Ci piszczeć po wrzuceniu wstecznego - u mnie pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie pytanko trochę w drugą stronę, tzn. mam a4 b7 w której był ori pdc przód i tył. auto było uderzone przodem i przy naprawie zamontowany przedni zderzak bez pdc i moje pytanie: czy jesli zamienię moduł pdc na ten 4-ro kanałowy to tylne czujniki ruszą, czy bedę musiał coś grzebać więcej w instalacji?

na przednich czujnikach nie zależy mi zbytnio.

dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie pytanko trochę w drugą stronę, tzn. mam a4 b7 w której był ori pdc przód i tył. auto było uderzone przodem i przy naprawie zamontowany przedni zderzak bez pdc i moje pytanie: czy jesli zamienię moduł pdc na ten 4-ro kanałowy to tylne czujniki ruszą, czy bedę musiał coś grzebać więcej w instalacji?

na przednich czujnikach nie zależy mi zbytnio.

dziękuję z góry za pomoc.

Powinny ruszyć po wymianie modułu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny ruszyć po wymianie modułu

dzięki za pomoc.

czyli potrzebuje moduł o numerze 8E0 919 283 B lub D, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten z końcówką D na alleo za 70zł. Czekam na przesyłkę. Mam nadzieję, że ruszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... taka sytuacja

Address 76: Park Assist Labels: 8E0-919-283-8EC.lbl

Part No SW: 8E0 919 283 C HW: 8E0 919 283 C

Component: Parkhilfe 8-Kan H06 0020

Revision: 00H06000 Serial number: 00067802130435

Coding: 0010014

Shop #: WSC 131071 1023 2097151

VCID: 3064129E9C79459C

2 Faults Found

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame:

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 21

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame:

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 21

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

Dodam że podczas wrzucenia wstecznego ciągły dzwięk miganie przycisku pdc

I najlepsze w aso nie mogli sie podłączyć swoim kompem do modułu parktronicu w innym warsztacie też nie mogli sie podłączyć jakimś specjalistycznym kompem a zwykły VCDS take błędy wyrzuca

Co według was jest przyczyną podpowiadają mi że moduł PDC do wymiany 8E0 919 283 C drogie to nie jest ale też nie chciałbym wymieniać sprawnych części.

PS. bezpieczniki też sprawdzone

Jest jeszcze opcja że wiązka gdzieś uwalona. Najprościej będzie jednak podmienić PDC (może pożyczyć od kogoś aby nie kupować).
Panowie tak jak wyżej ciagle mam niedzialajace czujniki podmienialem modul i dalej to samo kto zna jakis magikow z pomorza najlepiej trojmiasto tczew malbork elblag. Pojechalbym pistawil zaplacil i byl happy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie czujniki będą do A4 B7 Sedan na przód dwa w zderzak i dwa w grill też 4B0 919 275 B ???

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekzks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Po paru perypetiach udało mi się doprowadzić ten mod do końca .Oczywiście pełny sukces.

Pozdro. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie czujniki będą do A4 B7 Sedan na przód dwa w zderzak i dwa w grill też 4B0 919 275 B ???

Pozdrawiam

NIE do B7 są inne czujniki różnią się delikatnie wyglądem do B7 mają okrągły środek a do B6 prostokątny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zakladam PDC do mojej b6 od zera wszystko mam juz poprowadzone i podłączone i teraz mam pytanie co z malowaniem czujników? Czujniki mam od b6 z tym prostokatem w srodku. Słyszalem teorie ze te rowki w czujnikach trzeba zasłonic by ich lakierem nie zalac. Czy trzeba stary lakier zdzierac? Czy jedna cienka warstwa lakieru wystarczy? A i miałbym prośbe bo zagineła mi śruba/wkret od mocowania dźwigni otwierania maski pod kierownica (nie wiem po co to odkrecałem) a nie mam etki czy moglby ktos sprawidzc jaki numer ma ta sruba albo dac namiary gdzie kupic? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pdc przód i tył chyba ori lecz przy wstecznym zaczyna piszczeć lecz jak sie cofa i jest sie blisko nic " nie gada " próbowałem wejść przez VCDS i nie da sie odczytac w Parkt Assist i nie da sie wejść i sprawdzić jaki moduł jest włożony, za słaby VCDS czy jakiś inny problem ?

VCDS 11.11 jak sie nie myle jak sprawdzić jakieś sugestie? pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...