Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kazdy ma takie szczescie ze kupi sline pod czujniki . Wiercac dziury a zmieniac nakladke to tez rzezba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko mówimy tu o Sline, nawet zwykły zderzak i to w kolorze.... Jest ciężko kupić.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz się zdarzają ale cena 700 -800 zł za zwykły pod spryski i czujniki to sporo

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma takie szczescie ze kupi sline pod czujniki . Wiercac dziury a zmieniac nakladke to tez rzezba

No to fakt. To deficytowy towar... Zawsze można nówkę z ASO :P

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem zderzak na taki z czujnikami kupię moduł i głośniczek ale brakuje mi jeszcze wiązki od modułu pod kierownice i tu zaczynają się pytania otóż czy wiązka od a6 c5 podejdzie czy muszę kupic taką ze strony kufatec za 30 euro i druga sprawa to czy trzeba zmieniac moduł komfortu do tego czy się obejdzie. Z góry dzięki za info pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniłem zderzak na taki z czujnikami kupię moduł i głośniczek ale brakuje mi jeszcze wiązki od modułu pod kierownice i tu zaczynają się pytania otóż czy wiązka od a6 c5 podejdzie czy muszę kupic taką ze strony kufatec za 30 euro i druga sprawa to czy trzeba zmieniac moduł komfortu do tego czy się obejdzie. Z góry dzięki za info pozdrawiam.

Wersja MK nie ma nic do PDC. Wiązkę na front auta albo musisz zarobić albo dokupić (czy są różnice w wiązce C5/B6 - zapytaj kolegę Banan - ostatnio dużo w tej kwestii dłubał ;)).

Edytowane przez Bart-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wielkie dzięki


Hejka. Udało się kupic moduł i wiązkę i głośniczek. Moduł jest taki 8E0 919 283 A czyli przód + tył a chciałbym zrobic najpierw sam tył i teraz już sam nie wiem czy to w ogóle zadziała czy też nie. Będę wdzięczny za jakieś info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wielkie dzięki

Hejka. Udało się kupic moduł i wiązkę i głośniczek. Moduł jest taki 8E0 919 283 A czyli przód + tył a chciałbym zrobic najpierw sam tył i teraz już sam nie wiem czy to w ogóle zadziała czy też nie. Będę wdzięczny za jakieś info. Pozdrawiam

Jak masz moduł na przód i tł to musisz zrobić i przód i tył nie ma możliwości tylko tyłu w takim wypadku musi być moduł na tył

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


Witam. W końcu udało mi się założyć pdc na tył, ale ku mojemu zdziwieniu po wrzuceniu wstecznego usłyszałem krótkie pik a potem długi ciągły pik. Po podpięciu do kompa kolejny cios w serce okazało się że nie mogę połączyć się ze sterownikiem żeby zweryfikować błędy. Mam też sterownik 8-kanałowy tylko nie wiem czy mogę go podmienić dla samego sprawdzenia czy usterka ustąpi i czy sterownik jest sprawny a problemu trzeba szukać np. w instalacji. Czy też się nie połącze bo mam tylko tył i szkoda czasu marnować? Pozdrawiam

Edytowane przez rafalss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz sam tył, to musisz mieć sterownik 4-kanałowy, nie możesz mieć 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem kolego że muszę mieć 4-kanałowy do prawidłowego działania, chodziło mi o samo sprawdzenie czy połączę się kompem żeby wykluczyć uszkodzony sterownik 4-kanałowy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzisz na 8 kanalowym bo będzie błąd. Może uwalony masz któryś czujnik. Posłuchaj czy cykaja

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

A nie możesz się połączyć bo słaby masz kabel

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda. Dwa czujniki cykają a dwa nie dlatego chciałem podpiąć vaga a tu d*pa sterownik nie odpowiada i nie wiem czy szukać innego sterownika czy wymienić czujniki na pałę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o informację czy można dokupić ten element chodzi o "maskownicę" - nie wiem jak to nazwać czujnika.

9aabc4f107b86d88.jpg

7b92f2cde4b46978.jpg

Gdzieś zgubiłem i nie mogę znaleźć... może da się ten element dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda. Dwa czujniki cykają a dwa nie dlatego chciałem podpiąć vaga a tu d*pa sterownik nie odpowiada i nie wiem czy szukać innego sterownika czy wymienić czujniki na pałę?

Przez te dwa czujniki masz komunikat o uszkodzeniu. Zalatw sobie lepszy kabel

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie brałem pod uwagę że to może być kabel za słaby dzięki coś wymyślę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napoczatku to zmień te dwa czujniki które nie cykaja u wtedy sprawdź działanie. Układ masz dobrze podłączony ale przez czujniki nie zadziała

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tak zrobię. Dzięki

Hejka. Przymierzam się w końcu do kupna uszkodzonych czujników ale na aledrogo są nowe pewnie chińskie i używki ori nie wiem na co sie decydować lepiej używkę czy nowy Chińczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ori

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do A4 B7 na przód wszystkie czujniki są takie same, czy inne w grill i inne na zewnątrz? Jak się montuje te na zewnątrz?

Dzięki z góry...

Pomoże ktoś...?

Edytowane przez sebamol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...