Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje się dowiedzieć dwóch rzeczy a mianowicie:

1. Czy sterownik PDC 8E0919283 z a6 c5 bedzie pasował do audi a4 b7 czy lepiej kupić 8E0919283E

2. Chce kupić moduł 8 kanałowy ale podpiąć tylko sam tył (przód może w przyszłośći) stąd pytanie czy na 8 kanałowym module będzie chodził sam tył bez żadnych problemów, błędów?

Pozdrawiam

Michał

Z tego co ja się orientuje , nie ma szans żeby moduł na przód i tył podpiąć sam tył i będzie ok kupujesz konkretny moduł albo przód tył albo tył .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz!

No cóż szkoda ze tak jest. Bede musiał kiedys jesli sie zdecyduje na przód kupic inny moduł.

Dla tych którzy chcą rezać przod i tył a boją sie zabawy z kabelkami, wtyczkami, lutowaniem moze zaciekawić taki kabelek:

- prosze na ebay.de wpisać w wyszukiwarce : "audi a4 b7 pdc 33869"

Troche drogi ale oryginalne rozwiązanie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - zrobiłem pdc przod i tył. Od pewnego czasu po zapięciu wstecznego odpala pdc i po po ruszeniu do tyłu zaczyna piszczeć tył. Tylko nie zawsze. Przód działa bez żadnych problemów.

zapiąłem ostatnio wsteczny i sprawdzałem czujniki na postoju każdy z osobna i pikały jak trzeba. Jak cofam zaczyna piszczeć!

Ktoś ma jakiś pomysł co się może dziać? Obstawiam któryś czujnik, tylko nie bardzo mam ochotę zwalać zderzak tył żeby jeden wymienić.

da radę zwagować który czujnik jest ewentualnie walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem, że to, że pika, to nic nie znaczy. Weź jakąś deskę czy coś obojętnie, i wtedy sprawdzaj czujniki, pewnie jeden źle czyta odległości i jest uwalony i do wymiany.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju wszystkie pikają jak trzeba bo sprawdzałem.

jak zaczynam ruszać do tyłu to nagle zaczyna się piszczenie. Przód działa jak trzeba.

rozmawiałem z kolegą który sprawdził vagiem, że jest walnięty drugi a okazało się że czwarty.

Czy po vagu diagnoza będzie prawidłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pikają nic nie znaczy może pikać i być nie sprany potwierdzone wielokrotnie.

Sprawdź na vagu i tym się kieruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w vagu nie miałem błędów, a i tak jeden był uwalony, i patent z przedmiotem pomógł,źle czytał jeden czujnik

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Błędów ani błędnego wskazania odległości nie miałem.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na spokojnie w garażu sprawdzę po kolei każdy czujnik. Jak któryś będzie walnięty to już jestem cały szczęśliwy na myśl zdejmowania zderzaka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B6 ale u mnie w B7 da rade dojść do czujników z tyłu bez ściągania zderzaka z kanału lub trzeba by się położyć można też kucnąć i na ślepo "wytknąć" (przynajmniej do skrajnych lewego i prawego bo ostatnio mi jeden padł i teraz latam z czarną plamą :facepalm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qr** a ja jak zwykle coś spiep,,,, musiałem , Zainstalowałem dziś pdc sam tył u siebie wszystko podpiętę jak trzeba oprócz kabelka który idzie do haka bo nie mam. I niestety jak wrzucę wsteczny to nic nie działa . Zasilanie stałe i po stacyjce mam wzięte ze skrzynki bezpieczników , masa z punktu masowego w bagażniku , sygnał prędkości i cany z pod licznika , sygnał biegu wstecznego z kabla idącego do lampy . Po wbiciu wstecznego nie mam żadnego dźwięku i nic nie działa :( Może jakieś sugestie co może być nie tak , może moduł albo głośniczek padnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpinales pod vaga?;) ja tez dokladalem sobie z tylu pdc. Podlaczylem raz nie dziala. Drugi wedlug innej rozpiski. Probowalem jeszcze raz u kolegi . Podlaczenie to samo z tym ze vag byl podpinany i odrazu ruszylo. Wydaje mi sie ze przez bledy nie chcialo ruszyc

Z tym ze ja sygnal predkosci mam z innego miejsca jak i cany. Napoczatku mialem tak samo jak ty podlaczone

I haka rowniez nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam lipnego vcds i z niektórymi modułami nie chce mi się łączyć i właśnie z 76 park asistance mi się nie łączy , Mówicie że jak będą błędy to może nie ruszyć :naughty:


Z tym ze ja sygnal predkosci mam z innego miejsca jak i cany. Na poczatku mialem tak samo jak ty podlaczone
I haka rowniez nie mam

A z skąd masz pociągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jak chcę wejść w sterownik pdc vcds-sem to mi wyświetla :

no response from controller

Dlaczego tak się dzieje , podobnie mam jak chciałem zakodować radio. Co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...