Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli bez roznicy pod ktore podepne - jedno zostaje wolne

Podziekowal :hi:

czarna kostka 12pin. będzie pasować tylko w jedno gniazdo, zielona 12pin. ma inny kształt (dokładnie przyjrzyj się gniazdom w sterowniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: dokladnie tak jak mowisz - pasuje w jedno miejsce :rolleyes:

Weszlo do jednego wiec do drugiego juz nie wkladalem tylko zapytalem :)

Podziekowal za wyklad :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC działa bez zarzutu po zakodowaniu braku haka. :notworthy:

Teraz tylko jak macie ustawiony dźwięk przód tył? inne tony. U mnie przód i tył adaptacja - 04. Ten sam dźwięk.

Kwestia ustawienia typu zderzaka. Czym się różni zderzak s-line od s4. Z tego co wiem to ten sam element różni się tylko grillem. U mnie jest grill s4. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogłby mi ktoś podpowiedziec gdzie mozna kupić gotową wiazke na 16 pin??

KUFATEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje montaż czujników parkowania na tył, nie posiadam niestety oryginalnej wiązki do zasilania sterownika, połączenia z zegarami i złączem diagnostycznym.

Czy mógłbym prosić o dokładne rozpisanie długości i grubości przewodów jakie będą potrzebne do zrobienia wiązki tak jak jest to zrobione dla czujników przedniego zderzaka.

Przewody które będą potrzebne to (tyle znalazłem w tym temacie):

- 45m przewodu o przekroju 0,35mm

- 4m przewodu o przekroju 0,22mm

Czy to wszystko??

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tych danych - sugeruj się tym co podałem w tutorialu (zarówno w części opisującej przód jak i na końcu manuala gdzie opisuję tył - podawałem orientacyjne długości potrzebnych przewodów).

Grubości masz podane przy kabelkach na schemacie (dwa ostatnie rysunki w pierwszym poście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Lewy skrajny tylni czujnik nie reaguje. VAG pokazuje 255 wartość na nim non stop. I teraz pytanie. Czy to wina samego czujnika. Czy sterownik który kupiłem jest walnięty. Nie ma żadnych błędów system pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawodpopodobnie walnięty skoro nie reaguje... Możesz podmienić czujniki znajdujące się przy sobie i zobaczyć jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na kolejny modzik... właśnie udało mi się zakupić przedni zderzak z PDC (niestety bez sprysów, ale na początek...) i z tego co na szybkiego zobaczyłem to wiązka jest o nr 8E0 971 095 A, nie wiecie może czy coś ona ma dodatkowego (co może mi się później przydać :naughty:) czy czegoś nie ma co mi będzie potrzebne?? :kox:

Czy to może być tylko inna literka ze względu na anglika?? z której strony są wtyczki do wiązki zderzaka? od strony pasażera czy kierowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel konektorów jest w angliku po tej samej stronie co w naszych - dlatego wyprowadzenie dla systemu PDC jest identyczne.

W kwestii wiązki, której numer podałeś - model z końcówką "A" nie jest już produkowany (zastąpił go kabelek "C"). Tak czy inaczej "A" to full opcja (czyli z poza tym co w serii obsługuje też front PDC i Homelinka). Potrzebny Ci jeszcze adapter 8E1 971 065 C i wiązkę na przód masz gotową.

BTW - policz ile masz w niej wtyczek. 10 czy 11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował...

BTW - policz ile masz w niej wtyczek. 10 czy 11?

Z tego co na szybkiego zobaczyłem to 11... 4xczujnik, 2xklakson, 2xprzeciwmgłowe, kostka 10pinowa do czujników i 2 jeszcze nie wiem na co... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - policz ile masz w niej wtyczek. 10 czy 11?

Z tego co na szybkiego zobaczyłem to 11... 4xczujnik, 2xklakson, 2xprzeciwmgłowe, kostka 10pinowa do czujników i 2 jeszcze nie wiem na co... :)

Jedna z tych dwóch niewiadomych to 4-pinowa kostka 8E0 971 934 do Homelinka. Tej ostatniej sam nie kumam - 1J0 973 824 4-pinowa (i ta jest do reflektora :mysli:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr kabli z pinami :

A : 000 979 009 (E) - małe żeńskie do kostki PDC, głośnika i włącznika

B : 000 979 132 (E) - do niebieskiej w słupku A

C : 000 979 134 (E) - do niebieskiej w słupku A

jakoś te z aalllee nie podejszły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdzie zamontowany jest głośnik tylnego systemu PDC w sedanie ?? W którym dokładnie miejscu ?? Jakim tańszym głośnikiem można go zastąpić ( za ori w serwisie powiedzieli ponad 70 zł ).

I jeszcze jedno: czy błędy z PDC (np wypiety/ uszkodzony jeden z czujników wyświetlane są na FIS-ie tak jak np. w przypadku spalenia żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam takie pytanko. W swoim A4 B7 Avant mam czujniki parkowania z tyłu i z przodu, lecz system nie działa. Gdy włączę przycisk w środku przez chwilę piszczy i zielona diodka miga. Podłączyłem VAG to takie błędy mi zwrócił:

2 Faults Found

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

009 - Open or Short to Ground

Freeze Frame

Fault Status: 01101001

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 78

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

01549 - Supply Voltage for Parking-Aid Sensor

002 - Lower Limit Exceeded

Freeze Frame

Fault Status: 01100010

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 78

Mileage: 0 km

Time Indication: 0

Date: 2000.01.01

Time: 00:00:00

Najpierw myślałem, że winne są czujniki, gdyż w przednim grillu dwa lekko popękane. Wymiana nic nie dała. Potem myślałem, że może coś z wiązką, lecz wiązka w przednim jak i tylnym zderzaku wygląda na nieruszoną. Ma ktoś jakieś pomysły co może być nie tak i gdzie może tkwić przyczyna? Czy z tych błędów, które podał VAG da się wywnioskować co jest przyczyną i gdzie wystąpiła awaria?

z góry dzięki za pomoc i przepraszam, że nie w tym temacie, ale w temacie analizy Logów nikt nie odpisywał.

Pozdro

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wykupic abonament na fotki schematow do podpiecia PDC tyl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wykupic abonament na fotki schematow do podpiecia PDC tyl :wink:

najlepiej na www.a4-klub.pl ::wink:

schematy są na pierwszej stronie:

Wiązka tylnego zderzaka:

http://WWW.bye-clan.neostrada.pl/A4K/PDC/rear.jpg

Sygnały PDC:

http://WWW.bye-clan.neostrada.pl/A4K/PDC/switch.jpg

Zasilanie:

http://WWW.bye-clan.neostrada.pl/A4K/PDC/fuse.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: Podziekowal

Za stary juz jestem :grin: nie to co TY :wink:

No i pika decayed.gif

Dzieki za pomoc hi.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...