Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów


robo28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytaniem wie może ktoś z was jak często należy wymieniać olej w skrzyni biegów. W moim przypadku jest to standardowa cztero biegowa skrzynia automatyczna(oznaczenia nie pamiętam) z tego co znalazłem w książce serwisowej to robi się to co 60 tysięcy kilometrów, ale wymieniałem dzisiaj olej i mechanik powiedział że należy wymieniać co 30 tysięcy, a że mój był już mocno zużyty to mam następną wymianę zrobić po przejechaniu 10 tys. I jeszcze jedno czy zna ktoś z was serwis ŁOBODA pod Wrocławiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju zależy od przekładni i silnika w ADR nie zalecają wymiany tylko dolewanie :)

ciekawe kto Ci takich bzdur nagadał

ja wymieniam olej co 20 góra 30 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby nie wymieniać oleju w automatycznej skrzynki biegów :polew: Najlepiej sprawdzić w instrukcji obsługi co ile powinno się wymieniać. Co do stwierdzenia żeby wymienić olej po 10tys chodzi zapewne żeby wymyć skrzynie jeśli stary olej był bardzo brudny. Myślę że tak jak kolega napisał wyżej wymiana oleju co 30tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q7 ojca od nowości serwisowane w ASO w Bielsku, w zeszłym roku po niecałych trzech latach (około 220kkm) zaczął sp***rzać olej.

Wcześniej w ASO nigdy nie wymienili oleju, ani filtra, ani uszczelki. Powiedziałem starszemu, żeby zapytał dlaczego nie wymieniali oleju. Odpowiedź w ASO była, że kiedyś w instrukcji było napisane o wymianie oleju, teraz nic o wymianie oleju nie ma w instrukcji, więc nie wymieniają.

W mojej A4 już 2 razy wymieniałem. Koszt w moim przypadku 470zł (olej, filtr, uszczelka, robocizna).

Jakbyś dobrze poszukał na forum, to doczytałbyś, że zdania w ASO są podzielone: jedni nie wymieniają, inni tylko dolewają (sami lub na życzenie klienta), inni wymieniają (sami lub na życzenie klienta).

Wymiana co 60kkm lub co 2 lata.

Chyba tutaj ktoś pisał o "płukaniu skrzyni", czyli jak ktoś dłużej nie wymieniał to jeśli dobrze pamiętam, kolejna wymiana po krótszym przebiegu, potem już co 60kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo dyskusja na ten temat jest tutaj zbędna... obaj wypowiadaliśmy się się na forum na ten temat dziesiątki razy i jak się komuś nie chce szukać nie mój problem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie teraz to ja już całkiem zgłupiałem :kox: tyle opinii na temat wymiany ile osób odpowiedziało.

Moją wątpliwość wzbudza fakt, że w książce H.R Etzold "AUDI A4 i A4 AVANT Sam naprawiam samochód" Wyd. WKŁ Warszawa tłumaczenie z języka niemieckiego opisującej modele z okresu XI 1994 do X 2000 i Avant I 1996 do IX 2001 jest napisane w dziale czynności obsługowe (jeśli ktoś ma to str. 328)

" Co 60 000 km

....

-Automatyczna skrzynka przekładniowa 4-biegowa:wymienić olej ATF (w automatycznej skrzynce 5-biegowej nie jest potrzebna wymiana oleju).

...."

Dlatego nie wiem co robić bo wydaje mi się że ta książka to wiarygodne źródło.

Podłączając od razu pod temat pozostałe wymiany takie jak olej w silniku i pasek rozrządu to też to jakoś dziwnie wygląda ponieważ w tej samej książce pisze żeby:

- pasek rozrządu wymieniać co 120 000 km a mechanicy mówią żeby wymieniać co 60 000 (tutaj w sumie rozumiem bo nie montuje się

przeważnie oryginałów)

- olej silnikowy co 15 000 km a u mechaników jest to 10 000 km

Czy warsztaty samochodowe nie zaniżają tych przebiegów specjalnie żeby wyciągnąć kasiorę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie teraz to ja już całkiem zgłupiałem :kox: tyle opinii na temat wymiany ile osób odpowiedziało.

Moją wątpliwość wzbudza fakt, że w książce H.R Etzold "AUDI A4 i A4 AVANT Sam naprawiam samochód" Wyd. WKŁ Warszawa tłumaczenie z języka niemieckiego opisującej modele z okresu XI 1994 do X 2000 i Avant I 1996 do IX 2001 jest napisane w dziale czynności obsługowe (jeśli ktoś ma to str. 328)

" Co 60 000 km

....

-Automatyczna skrzynka przekładniowa 4-biegowa:wymienić olej ATF (w automatycznej skrzynce 5-biegowej nie jest potrzebna wymiana oleju).

...."

Dlatego nie wiem co robić bo wydaje mi się że ta książka to wiarygodne źródło.

Podłączając od razu pod temat pozostałe wymiany takie jak olej w silniku i pasek rozrządu to też to jakoś dziwnie wygląda ponieważ w tej samej książce pisze żeby:

- pasek rozrządu wymieniać co 120 000 km a mechanicy mówią żeby wymieniać co 60 000 (tutaj w sumie rozumiem bo nie montuje się

przeważnie oryginałów)

- olej silnikowy co 15 000 km a u mechaników jest to 10 000 km

Czy warsztaty samochodowe nie zaniżają tych przebiegów specjalnie żeby wyciągnąć kasiorę?

a ja mówię tak

skrzynia nie wiem :tongue4:

rozrząd co 70 000

olej co 10 000

i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd te liczby i czemu akurat tyle?

olej no nie ukrywajmy dobry ojej = dobre życie silnika, i uważam po prostu że te magiczne 10 000 km (+ twój gaz)to naprawdę najlepszy czas na zmianę, może ktoś się zgodzi może nie ale tak wymieniałem i bede wymieniał.

rozrząd ok bierzesz nowe autko z salonu producent mówi na 120 000 km masz pan spokój z rozrządem ja wymienił bym go po 100 000) no bo wszystko nowe mówię tu szczególnie o kołach po których pasek zapiernicza, ale teraz autko ma 12 lat przejechane 240 000 (oby) i niestety nie jest tu juz nic nowego nawet te zębate koła sa juz przytyrane, a jak to noga lubi przycisnac :kox: :kox: teraz pasek i pierdoły u mnie ok 500 zł a remont takiego pierdzielniętego silnika 2000 zł co daje 4 nowe rozrządy co daje 280 000 km spokojnej glowy ze nic nie pierdzielnie,co ze średnim przebiegiem 28 000 km rocznie daje 10 lat spokoju

stąd moje liczby

a i paski napinacze ori :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego właśnie mechanicy radzą 10tkm a nie 15 dla oleju i 60 dla rozrządu a nie 120, nigdy nie zaszkodzi zmienić wcześniej niż zaleca instrukcja, bo później można dużo więcej dołożyć, poza tym jeśli ktoś jeździ ostro to musi częściej wymieniać płyny eksploatacyjne itp. bo się szybciej zużywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd te liczby i czemu akurat tyle?

Poczytaj na forum , będziesz wiedział skąd te liczby i czemu tyle :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mówię tak

skrzynia nie wiem :tongue4:

rozrząd co 70 000

olej co 10 000

i juz

a czy wątek jest o rozrządzie? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...