Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak porównuje sobie właśnie cenę conti winter i o jakieś 400zł drożej na kpl mi na tą chwilę wychodzi.. :decayed: tak że nie wiem czy faktycznie jest tak duża różnica żeby dopłacać.. ? :wink:

Bierz Nokiana, nawet na stromych, ośnieżonych podjazdach zapomnisz o łańcuchach :whistling:

Jak byś miał quattro, to i na większość stoków narciarskich byś wjechał :decayed::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak porównuje sobie właśnie cenę conti winter i o jakieś 400zł drożej na kpl mi na tą chwilę wychodzi.. :decayed: tak że nie wiem czy faktycznie jest tak duża różnica żeby dopłacać.. ? :wink:

Bierz Nokiana, nawet na stromych, ośnieżonych podjazdach zapomnisz o łańcuchach :whistling:

Jak byś miał quattro, to i na większość stoków narciarskich byś wjechał :decayed::kox:

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden już się tak rozbił na drodze bo myślał że ma Q i dobre opony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden już się tak rozbił na drodze bo myślał że ma Q i dobre opony :wink:

Dobre opony + Q + rozum.. wtedy jest pełnia szczęścia.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden już się tak rozbił na drodze bo myślał że ma Q i dobre opony :wink:

Dobre opony + Q + rozum.. wtedy jest pełnia szczęścia.. :decayed:

zgadza się ale nie kadego bozia obdarzyła tym rozumem niestety.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden już się tak rozbił na drodze bo myślał że ma Q i dobre opony :wink:

Dobre opony + Q + rozum.. wtedy jest pełnia szczęścia.. :decayed:

Dodał bym do tego trochę niezbędnych umiejętności i treningu, a co do rozumu to moja stara mówi że czym jestem starszy tym głupszy :grin:

Ale puki co auto jeszcze proste i nie utopione :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeden już się tak rozbił na drodze bo myślał że ma Q i dobre opony :wink:

Dobre opony + Q + rozum.. wtedy jest pełnia szczęścia.. :decayed:

Dodał bym do tego trochę niezbędnych umiejętności i treningu, a co do rozumu to moja stara mówi że czym jestem sterszy tym głupszy :grin:

Ale puki co auto jeszcze proste i nie utopione :tongue4:

czasem tez to słyszę :wink: ale fakt faktem trning niezbedny aby umiec wyprowadzic auto z poslizgu, Q nie gwarantuje niczego, ale napewno ułatwia wiele :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony to mam teraz Continentale i jestem bardzo zadowolony. Miałem już różne opony zimowe ale moim zdaniem Continentale są najlepsze. Jedyne porównywalne to opony firmy Nokian. Tyle, że teraz to już nie ten sam nokian co kiedyś niestety:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i chyba też kupie na tą zimę Conti tylko teraz się zastanawiam czy kupić 18 na moje fele czy kupić 17 i komplet felg do tego. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokie 18stki na zime ?To jakieś nieporozumienie :grin: Jak auto ma się w zimę trzymać zaśnieżonej lub pokrytej błotem pośniegowym drogi, to najlepiej 16" w jak najwyższym profilu i najwęższe z dostępnych :decayed: Chodzi o jak największy nacisk jednostkowy i możliwość układania się bieżnika do nawieżchni :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybiore na ta zimę conti jeżdze na nokianie też obczytałem się opinii na temat opon nokian i powiem szczerze że się zawiodłem opony za 440zł szt iiii lipa jak to mówią d*py nie urywają więc spróbuje conti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienie będzie jak kupię hamulce z S4 i mi potem nie zmieszczą się w felgę 16 więc musi być minimum 17 bo nie mam zamiaru na następną zimę kupować kolejnego kompletu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przy heblach powyżej 312 mm, 17" to minimum, tylko że to już nie będzie zimowy za#ierdalacz tylko letni :decayed:

Jak zmieniałem hamulce, to właśnie z tego względu poprzestałem na 312/255, i 16-steczki pasują :whistling:

No słyszałem też że co niektórzy bezkompromisowcy zmieniają opony razem heblami na zime :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam opony Kleber Krisalp HP2, tańsze niż opony klasy premium, ale nie wiele odbiegające od nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica na zime i bata nie ma...... świetne opony ale tylko zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica na zime i bata nie ma...... świetne opony ale tylko zimówki.

No tak, tylko jakoś ich nie widzę przy prędkościach powyżej 160km/h :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa kto jeździ w zimę w śniegu ponad 160 na godzinę :facepalm: Aż mi się słabo robi. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Uniroyal 195/15 może głośne ale śnieg woda itp im nie straszne a nogę mam betonowa. Conti mi za letnie premium 5 205/16 V podpadło. Jakieś miękkie albo oszczędność na indeksie prędkości mi bokiem wychodzi. Jakoś szybko się scierają a i tak fabrycznie miały mało bieżnika. Uniroyal to tez Conti tylko na kraje mokre. Dla mnie bomba jakość cena.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa kto jeździ w zimę w śniegu ponad 160 na godzinę :facepalm: Aż mi się słabo robi. :polew:

Spoko, bez paniki , jak nie ma śniegu to i dwie paczki się śmiga :whistling:

A po śniegu nie przekraczam 120km/h :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...