Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam na allegro opon NOKIAN WR D3 195/65/15 do mojej A4 B6 1.9TDI Quattro i z tego co widzę na allegro wszystkie produkcji FINLANDZKIEJ są na rozmiar 205/55/16.

Czy nie było produkowanych 195/65/15 w Finlandii? Czy mimo tego warto te opony wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Faktycznie. A na samych oponach widać gdzieś "Made in Finland" ?

W opisie aukcji nie widzę wzmianki o tym, że są z Finlandii ;-)

Znalazłem niby z Finlandii taki rozmiar: http://www.opony.com.pl/opony/nokian/wr-d3/195/65R15/95/T/?idp=75401 ale cena taka jak za R16 ;/

Edytowane przez pscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co może być przyczyną objechanych wewnętrznych krawędzi bieżnika w przednich oponach? Tylko przedni, tylne są ok. Obie przednie mają "rozerwane" boki/blok bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co może być przyczyną objechanych wewnętrznych krawędzi bieżnika w przednich oponach? Tylko przedni, tylne są ok. Obie przednie mają "rozerwane" boki/blok bieżnika.

Za niskie ciśnienie w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie. W przednionapędowych autach dzieje się też tak przy ostrej jeździe po betonie. Duży skręt i gdy przód zaczyna płużyć zamiast skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzne krawędzie ścinają się przy zbieżności ustawionej tak: / \

Także dobry geometra-mechanik, 30 minut i jakieś 30-40 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam na allegro opon NOKIAN WR D3 195/65/15 do mojej A4 B6 1.9TDI Quattro i z tego co widzę na allegro wszystkie produkcji FINLANDZKIEJ są na rozmiar 205/55/16.

Czy nie było produkowanych 195/65/15 w Finlandii? Czy mimo tego warto te opony wybrać ?

Ja tu kupiłem:

http://www.motoabc.pl/opona/nokian-wr-d3-195_65r15-91-t/30380

co chwila mają świeże dostawy z Finlandii. 3 tyg. temu były chyba najtańsze na ceneo.pl (z finlandii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu kupiłem:

Opona zimowa NOKIAN WR D3 195/65R15 91 T - motoABC.pl - Opony zimowe. Opony letnie, Felgi, BagaĹźniki dachowe.

co chwila mają świeże dostawy z Finlandii. 3 tyg. temu były chyba najtańsze na ceneo.pl (z finlandii )

Dzięki !!! Chyba tam zamówię ;-) A czy na samej oponie masz gdzieś "Made in Finland' czy trzeba wierzyć, że to Finlandia a nie Rosja? :>

Edytowane przez pscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu kupiłem:

Opona zimowa NOKIAN WR D3 195/65R15 91 T - motoABC.pl - Opony zimowe. Opony letnie, Felgi, BagaĹźniki dachowe.

co chwila mają świeże dostawy z Finlandii. 3 tyg. temu były chyba najtańsze na ceneo.pl (z finlandii )

Dzięki !!! Chyba tam zamówię ;-) A czy na samej oponie masz gdzieś "Made in Finland' czy trzeba wierzyć, że to Finlandia a nie Rosja? :>

Tak mam Made In Finland na boku opony oraz dot chyba 2414. Polecam ten sklep. Wszystko przyszło ok w 2 dni. Najpierw zadzwoń czy jeszcze mają i czy dostaniesz takie jak w ofercie.

Edytowane przez yobwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jakiś kolega wyżej polecił Yokohama-y. Musze pilnie kupić i zamontować opony bo to się jeździć już nie da na letnich. Czy te konkretne http://www.motointegrator.pl/produkty/1305223-yokohama-wdrive-v905-19565r15-91t będą dobre?

Widzę też, że dorzucają darmowy montaż.... Ktoś może wie na czym to polega?

Możliwe że wspólpracują z wybranymi gumistami w całej PL i tam trzeba zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Michelin Alpin jeżdze 2 sezon w sniegu jak i błocie po sniegowym rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który alpin bo jest ich troche.

Ja mam alpin A5 i na razie rewelacja, cicho komfort ok bo to 225/50R17, jak na śniegu to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin alpin 225\50/17 złego słowa powiedzieć nie mogę ;)

wysłane z mojego Sony Xperia Z2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen Winguard Sport ma ktos jakies opinie na temat tych opon? chce w rozmiarze 205/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka 215/50 R17 i chce z rantem, to continental ContiWinterContact TS830P ma mega dużą osłonę felgi:

cc71304665ee.jpg

f7f06e59e4ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w FeuVert i tak przy okazji obejrzałem conti i nokiany, cen nie patrzyłem. Nokian w 215/50/17 (takie mam) nie ma w ogóle rantu a 235/45/17 już ma dość ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...