Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

W życiu nie uświadczysz tych 10 lat :grin: Z gwarancją na opony jest tak, że każdy o niej słyszał, ale nikt nie doświadczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hehe może i tak;) dobra reasumując

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-d3-205-55-r16-91-h#70816215czy te opony są w razie wu do dokupienia gdbym jedną przebił??

są jeszcze ciut droższe d4 ale nic o nich nie wiem...

http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-snowcontrol-serie-iii-205-55-r16-91-h#75085026czy może te pirelli się opłaca więcej dołożyć??

posprawdzeniu alipn 5 mnie nie stać póki co na nie...

doradzi ktoś


sorry jeszcze zapytam czy konkretnie te opony do 615kg wyrobią do a4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę w/w nokiany wrd3. Mam, używam i są genialne. Dobrze się spisują zarówno na błocie pośniegowym, jak i na sniegu. Mokra nawierzchnia też nie jest im straszna.

Jedno co, to przy szerokości 205 można już pomyśleć o asymetrycznym bieżniku. Ale to jest już kwestia do wyboru dla Ciebie.

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę w/w nokiany wrd3. Mam, używam i są genialne. Dobrze się spisują zarówno na błocie pośniegowym, jak i na sniegu. Mokra nawierzchnia też nie jest im straszna.

dobrze gada :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś te asymetryczne nokiany??


dzowniłem po paru sklepach i co...wszystkie to ruskiej produkcji poza tym , z oponeo koleś namawiał mnie na nokiany d4 najnowsze nokinay w cenie 322zł szt. podobno o 3 db cichsze, i o wiele krótsza droga hamowania d3 mają klase C d4 klase B, co wy o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mój błąd: model asymetryczny to Nokian WR A3. Modele te ukazały się jednocześnie, stąd moje zakręcenie.

D3 są tylko symetryczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybieram miedzy d3 a d4...różnica 54zł...więc chyba wezmę model nowsze bo to żadna kasa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Nokian nie miał w swojej historii problemów z oponami (chyba).

Zjeździłem ich parę kompletów (na ciężarówkach, pojazdach opancerzonych, pseudoterenówce i teraz na audi katuję) i nigdy nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po jednej zimie na nokianach WR A3 czyli tych asymetrycznych i złego słowa nie powiem. Jedyny mankament ze na deszczu mogły by trzymać lepiej, ale i tak nie ma zle. Wszedzie piszą ze najlepsze sa opony kierunkowe, ale mi np. Michelin alpin 4 wyząbkowały, fulda kristall tez wyzabkowala, przez co opony huczały. Dlatego czy na lato czy na zimę jestem zwolennikiem bieżnika asymetrycznego.

Teraz na zimę kupuje continenal ts850p. Z opinii super opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyząbkowały się-to sprawdz zawieszenie,amory,końcówki,sworznie itp....od tego zaczyna się ząbkowanie .

dużo dużo tańsze barum polaris3 miałm passata jezdziłem na nich,

mam audi zakupiłem nówki teraz będzie 4sezon i przetrwają jeszcze dwa :)

i rocznie robię 20tys.km.

i nie ma ząbkowania,itp....to po co przepłacać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie między lamelkami od strony nacierającej również dostają po nosie. Nie widać tego w oponach 15-18" bo głębokość bieżnika jest stosunkowo niska. 7-8 mm przy nowej oponie. Jak pojeździsz na ciężarówce z bieżnikiem kostkowym, który ma 2-3 cm głębokości to pięknie widać starte krawędzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jaki samochód, jaki napęd. Czy jest możliwość zamontowania mniejszej felgi.

Ogólnie na zimę bierzemy opony możliwie wąskie. Chodzi o zwiększenie siły nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/4x-opony-zimowe-nokian-205-55r16-wr-d4-91h-2015-i5524960743.html

moje nokiany przyszły...brałem od nich cena mega atrakcyjna dostawa w dwa dni...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...