Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jeżdżę na 235 i nie narzekam

Ja również. Stabilniej niż na 225.
Jasne, kazdy ma swoje odczucia. Ja to mowie z perspektywy jezdzenia przez 8 lat na 235. Edytowane przez ArkadiuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o oponach Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Opini na oponeo prawie 500 ludzie bardzo je chwalą, są dość tanie i myślę, że to lepsze rozwiązanie niż używane 2 letnie opony marki premium.

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka

Daytony są ok.Miałem je w poprzedniej B5 i Polo.Trochę głośne ale to już z etykiety widać :) .I mimo wszystko stawiałbym je trochę wyżej od Dębicy.Bynajmniej po odczuciach z jazdy na obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 235 i nie narzekam

Ja również. Stabilniej niż na 225.
Ile cali felga? U mnie 7,5" Edytowane przez pajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o oponach Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Opini na oponeo prawie 500 ludzie bardzo je chwalą, są dość tanie i myślę, że to lepsze rozwiązanie niż używane 2 letnie opony marki premium.

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka

Daytony są ok.Miałem je w poprzedniej B5 i Polo.Trochę głośne ale to już z etykiety widać :) .I mimo wszystko stawiałbym je trochę wyżej od Dębicy.Bynajmniej po odczuciach z jazdy na obydwu.

SUPER!

Dzięki bardzo za odpowiedź, o dziwo są tańsze od Dębicy i naprawdę mają sporo opinii (ponad 500) na oponeo i ludzie to chwalą.

Jakby ktoś jeszcze miał styczność z tymi oponkami to proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osta

U Ciebie w B8 to chyba producent nie przewiduje nawet rozmiaru o szerokości 205. Ja rozumiem, że wielu twierdzi że muszą być na zimę opony węższe ale nie węższe niż zalecane przez producenta. Gdzieś na samochodzie masz przecież naklejkę z wypiską rozmiarów opon? A już na pewno w instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osta

U Ciebie w B8 to chyba producent nie przewiduje nawet rozmiaru o szerokości 205. Ja rozumiem, że wielu twierdzi że muszą być na zimę opony węższe ale nie węższe niż zalecane przez producenta. Gdzieś na samochodzie masz przecież naklejkę z wypiską rozmiarów opon? A już na pewno w instrukcji obsługi.

Przewiduje 205/60/16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie mam na wlepce 225/55/16 albo 205/60/16 i sam nie wiem bo jutro kupuję opony i tak się zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

proszę o poradę do porównania dwie gumy - budżetowe

Czym się kierować przy zakupie - etykietą czy marką, poniżej porównanie opon, które są w moim zasięgu

patrząc na porównanie etykiet to najlepsza przyczepność i to chyba najważniejsze mają Zeetexy - ale to tzw noname, Kormoran polski i wypada najgorzejgorzej ( Etykieta E i E - nie widać w linku), Imperiale wrzuciłem tylko ze względu na cenę

http://www.oponeo.pl/porownywarka

co brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

proszę o poradę do porównania dwie gumy - budżetowe

Czym się kierować przy zakupie - etykietą czy marką, poniżej porównanie opon, które są w moim zasięgu

patrząc na porównanie etykiet to najlepsza przyczepność i to chyba najważniejsze mają Zeetexy - ale to tzw noname, Kormoran polski i wypada najgorzejgorzej ( Etykieta E i E - nie widać w linku), Imperiale wrzuciłem tylko ze względu na cenę

http://www.oponeo.pl/porownywarka

co brać ?

Kup sobie lepiej Save albo używki premium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepszym wyborem? W większości drogi w mieście czasami wypad w góry.

- Nokian WRA4

- Dunlop Winter Sport 5

Etykiety mają te same C/B tylko Dunlop trochę cichsze i droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepszym wyborem? W większości drogi w mieście czasami wypad w góry.

- Nokian WRA4

- Dunlop Winter Sport 5

Etykiety mają te same C/B tylko Dunlop trochę cichsze i droższe.

Rozważ Nokian WR D4, tam na etykiecie znajdziesz C/A i tylko 69 db ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze ma coś do dodania na temat opon o które pytałem, ktoś używał, poleca nie poleca a może w tej cenie coś lepszego jest?

Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepszym wyborem? W większości drogi w mieście czasami wypad w góry.

- Nokian WRA4

- Dunlop Winter Sport 5

Etykiety mają te same C/B tylko Dunlop trochę cichsze i droższe.

Dunlop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja letnie w B5 miałem Dunlopy i były rewelacyjne dlatego teraz szukając opon zimowych do B6 też miałem zagwozdkę czy brać Dunlopy czy Nokiany ale wybrałem Nokiany. Dziś dostawa a montaż pewnie w przyszłym tygodniu więc... pojeździmy... zobaczymy :decayed:

Edytowane przez Animal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze ma coś do dodania na temat opon o które pytałem, ktoś używał, poleca nie poleca a może w tej cenie coś lepszego jest?

Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka

Kolego tylko nie DAYTON.

Zakładaj Dębice Frigo 2 i nie pożałujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze ma coś do dodania na temat opon o które pytałem, ktoś używał, poleca nie poleca a może w tej cenie coś lepszego jest?

Dayton DW510 EVO 225/45 R17 91 H FR 240zł/sztuka

Link do tych Daytonów

Ewentualnie Dębica Frigo HP2 225/45 R17 91 H MFS Te mam na miejscu za 271zł/sztuka

Kolego tylko nie DAYTON.

Zakładaj Dębice Frigo 2 i nie pożałujesz :)

A co z nimi nie tak kolego?

Ktoś tam wyżej je chwalił i pisał, że testował i dębice i te daytony i porównanie na korzyść daytonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...