Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Warto też dodać, że WR D4 jako pierwsza opona zimowa na świecie, ma klasę A w przyczepności na mokrej nawierzchni.


Zimowe Nokiany, szczególnie seria "D" zawsze wymięka od 15 stopni na plusie wzwyż- robią się wręcz niebezpieczne bo łatwo puszczają zupełnie. Taki urok dobrej zimówki.
A co do miejsca produkcji- koło 80% opon marki jest robione w fabryce w Rosji, zaraz przy granicy z Finlandią, ponieważ ta fabryka jest dużo nowsza i nowocześniejsza. Póki co nikt z naszych klientów nie miał zastrzeżeń do opon z Rosji, a jest tego dużo. Kolega nawet testował 195/65R15 WRD3 z obu miejsc produkcji (najpierw miał komplet z Rosji, później drugi z Finlandii) i nie zauważył żadnych różnic, mimo że ich szukał.

Z doświadczenia wiem, że wszystko zależy od tego na jaki rynek i kraj jest produkowany dany produkt, jeżeli dostaniemy oponę, która jest produkowana na EU to nie ma dużej różnicy czy będzie ona produkowana w Rosji, Niemczech czy Anglii, musi spełniać dane wymogi, certyfikaty i kontrole jakości określone przez producenta, bajka zaczyna się gdy dostaniemy oponę wypuszczona tylko na rynek Rosyjski, wtedy może okazać się, że te opony różnią się bardzo dożo. Dobrym przykładem są proszki do prania te na rynek Niemiecki są dużo lepszej jakości. Podobna sytuacja jest u nas w firmie, co kontrola jakości odrzuci na eksport do Angli, wędruje do Polskiej fabryki bez żadnych reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam założone WR D4 od polowy października br i przy warunkach pogodowych jakie byly do tej pory nie zauważyłem niczego dziwnego/niepokojącego. Opona pomimo swojego bieznika w tzw "jodelke" jest bardzo cicha. To sa spostrzeżenia z użytkowania wylacznie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Nokiany wr d4 zawitały w zeszłym sezonie, były wypady w góry oraz jeden wyjazd do Monachium, opony zarówno w codziennej eksploatacji jak i na autostradzie spisywały się świetnie, na Bawarii drapały się wszędzie po wszystkich wioskach gdzie miałem okazję jechać :) do tego opona bardzo cicha (205/55/16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.auto-swiat.pl/zdjecia,z1y01k test opon na zimę 205 55 16 bardzo dobrze wypadły barum polaris 3 ja wlasnie je kupiłem dałem 880 za komplet po rabatach koncern Continental więc jest ok mam też barum w t5 którym jeżdżę po Podhalu cała zimę i są bardzo ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwował ktoś ceny latem np: Nokian D4 205 55 r16 ewentualnie WRD 3

Była różnica cenowa wtedy a dziś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze zakupic nowe opony zimowe, kasa srednia więc, opony średnie. Przejrzałem rozne firmy i wybralem dwie opony. Pierwsza sprawdzona UniroyalMS Plus 77215/65 R16 98 H

A druga nowa z tego roku, brak opini na temat jej, ale w etykietach eu wygrywa ze wszytskimi

FuldaKristall Control HP2 215/65 R16 98 H

Ktos moze ma stycznosc z ta druga ? Albo lepiej pierwsza wziasc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze zakupic nowe opony zimowe, kasa srednia więc, opony średnie. Przejrzałem rozne firmy i wybralem dwie opony. Pierwsza sprawdzona UniroyalMS Plus 77215/65 R16 98 H

A druga nowa z tego roku, brak opini na temat jej, ale w etykietach eu wygrywa ze wszytskimi

FuldaKristall Control HP2 215/65 R16 98 H

Ktos moze ma stycznosc z ta druga ? Albo lepiej pierwsza wziasc?

Nie wiem czy opłaca ci się zakup tych opon, jeżeli mówimy o nowych oponach. Uniroyale znalazłem najtaniej po 313zł co daje 1252zł za komplet, gdy za dobre opony np. Nokian WR D4 musiał byś dać 1500zł w tym rozmiarze, dodajmy, że opon nie kupuje się na rok, tylko parę sezonów, wiec moim zdaniem różnica 250zł, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt nie pisal tutaj o Vredestein Wintrack. Cena opon ok 450 zeta za 225 45 r17 bo takie do zony Leona potrzebuje. Jakies opinie? Czy Pirelli lub Dunlop? Bo tu nie wszyscy chyba na Nokianach jezdza [emoji14]

Tapniete z SGS7

Edytowane przez LukiKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, musze zakupic nowe opony zimowe, kasa srednia więc, opony średnie. Przejrzałem rozne firmy i wybralem dwie opony. Pierwsza sprawdzona UniroyalMS Plus 77215/65 R16 98 H

A druga nowa z tego roku, brak opini na temat jej, ale w etykietach eu wygrywa ze wszytskimi

FuldaKristall Control HP2 215/65 R16 98 H

Ktos moze ma stycznosc z ta druga ? Albo lepiej pierwsza wziasc?

Nie wiem czy opłaca ci się zakup tych opon, jeżeli mówimy o nowych oponach. Uniroyale znalazłem najtaniej po 313zł co daje 1252zł za komplet, gdy za dobre opony np. Nokian WR D4 musiał byś dać 1500zł w tym rozmiarze, dodajmy, że opon nie kupuje się na rok, tylko parę sezonów, wiec moim zdaniem różnica 250zł, jeśli chodzi o komfort i bezpieczeństwo żadna.
Ja Cię rozumiem, sam zakupiłem w tamtym roku nokiany d4. Ale te opony mają być w samochodzie od mamy. Także nie muszą być kalasa Premium, a dwa to od niej kasa a nie moja. Budżet to maks 1300zl. Wybrałem te dwie opony. Fulda jest nowa i nie wiem co o niej myśleć. Według etykiet to Fulda na mokrym na B, spalanie B i głośność 71. Także od nokianow odbiego trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie i w rozmiarze 215/65 R16 98 H masz opony:

-Yokohama W.Drive V905. (za 1300,- kpl) -bardzo dobre opony- MOIM ZDANIEM

-Fulda Kristal Control HP2 (1200,-)

-Semperit Speed-grip (1000,-) - miałem starszy model w Volvo C70 i przy 220 KM dawały radę

-Toyo W/T open country (1100,-)

-Dębica Frigo HP (900-1150,-)

-BFGoodrich.G-Force Winter (1300,-)

Podejrzewam że znalazł byś również parę opon klasy premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama jest premium :) .Tylko mało popularna.To są mimo wszystko małe różnice na komplecie żeby szukać jakichś tańszych.Maks 300 zeta a przecież to na kilka latek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś opony zimowe w rozmiarze 255/55/18 ? Potrzebuję ich do Porsche Cayenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama jest premium :) .Tylko mało popularna.To są mimo wszystko małe różnice na komplecie żeby szukać jakichś tańszych.Maks 300 zeta a przecież to na kilka latek :wink:

Yokohama jest od kilku lat fabryczna w Mercedesie, także chyba nie tak mało popularna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowedzi i porady. Wybor padl jednak na te fuldy. Czy beda dobre czy nie, nie wiem :) Cena jest tez spoko w norauto 308 zl szt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...