Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie posiadam quattro i sam nie wiem juz czy moge miec np przod 225/50 a na tyle 225/45 albo tez odwrotnie jakies negatywny wplyw na uklad kierowniczy trakcje??

mozesz, ale nie powinienes..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie . Zamontowalem nowe zimowki nokian wr A3 235/45/17 97V . Opon nie udalo sie wywarzyc . Podczas jazdy i hamowania czuc lekkie bicie . Na oponach letnich nie wystepowaly zadne opisane problemy . Czy te opony uloza sie po przejechaniu np 1000 km ? Czy powinienem je szybko reklamowac ? Z gory dziekuje za pomoc . PozdrwiAm Zbigniew

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któraś felga jest krzywa,proponuję ponowny demontaż opon i sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , poprzednie opony michelin alpin 4 na tych samych felgach nie stwarzaly problemow przez 2 sezony . Dopiero tym roku po przejechaniu pierwszych 500 km zaczely sie lekkie wibracje odczuwalne w kierownicy przy predkosciach ponad 140 km/h a takze podczas hamowania z 160 do 100 . Przeczytalem kilka opini na oponeo.pl ze opony nokian wr a3 235/45/17 ciezko jest wywarzyc i Po przejechaniu 2000 km nalezy poniwnie wywarzyc . Moje pytanie kieruje do Was Szanowni Koledzy . Czy ten problem naprawde ustapi gdy wywarzymy kolejny raz ? Spotkal sie ktos z podobnym problemem ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kolejny raz się witasz i piszesz o tym samym.

Zrób jak napisałem.

Jak fele będą proste to znaczy wina opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie "nie udało się wyważyć" bo da się zawsze, tylko albo ktoś nie umiał tego zrobić, albo ma niesprawne maszyny. Po drugie, jeśli na poprzednich oponach i tych samych felgach było OK, to znaczy że nie jest to wina felg. Po trzecie- uwaga, bo pewnie niektórzy się zdziwią: opony da się źle założyć i podejrzewam że taka sytuacja ma miejsce.

Podsumowując- oddaj te koła w ręce kogoś, kto potrafi zrobić wszystko tak jak trzeba, a dopiero gdyby to też nie pomogło, próbuj szczęścia z testem drogowym/optymalizacją i dopiero w ostateczności reklamacja. Odsetek wadliwych Nokianów jest bardzo mały, za to wymagają pewnej wiedzy przy montażu- szczególnie starsze modele jak np WRA3.

P.S.

Nie ma czegoś takiego jak "opona się ułoży po xxx km", jeśli wyważenie zmienia się tak szybko, to znaczy że była źle zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile radzicie nabijać ciśnienia do opon 225/45/17 dębica frigo hp2? Auto a4 b7 quattro 2.0tdi

Na wulkanizacji ponabijali mi po 2.4 we wszystkich 4 kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile radzicie nabijać ciśnienia do opon 225/45/17 dębica frigo hp2? Auto a4 b7 quattro 2.0tdi

Na wulkanizacji ponabijali mi po 2.4 we wszystkich 4 kołach.

Na wlepce masz info ile powinno się nabijac

9e68fbaad108a9a2dd0a0f8517a5a3fe.jpg

To jest wlepa z mojego paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w B5 na wlepie nie ma 17", może co najwyżej w S4 być bo tam to była seria. Ja na letnich jeżdże na 2,6/2,5 bara- próbowałem po 2,4 tak jak do 205/55R16, ale wtedy było słychać i czuć że mało, opony nie pracowały jak trzeba. Przy 1,9tdi w ośce spróbowałbym koło 2,4-2,5 bara,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile radzicie nabijać ciśnienia do opon 225/45/17 dębica frigo hp2? Auto a4 b7 quattro 2.0tdi

Na wulkanizacji ponabijali mi po 2.4 we wszystkich 4 kołach.

ponawiam.

na wlepce mam tylko ciśnienia dla 235/45/17. Auto A4 B7 2.0tdi quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile podaje wlepa dla tego rozmiaru co napisałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile radzicie nabijać ciśnienia do opon 225/45/17 dębica frigo hp2? Auto a4 b7 quattro 2.0tdi

Na wulkanizacji ponabijali mi po 2.4 we wszystkich 4 kołach.

ponawiam.

na wlepce mam tylko ciśnienia dla 235/45/17. Auto A4 B7 2.0tdi quattro

Serio, pytasz o ciśnienie dla 225/45 wiedząc jakie powinno być dla 235/45?... Dodaj po 0,1 bara do tego co masz na wlepie i będzie ok. A jak nadal masz wątpliwości to kup właściwy rozmiar opon, zamiast tego który był tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo wojtek_lbn! Podpisuje się wszystkim pod takie komentarze. Najpierw się kupuje byle co, a później płacze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo wojtek_lbn! Podpisuje się wszystkim pod takie komentarze. Najpierw się kupuje byle co, a później płacze...

+1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo wojtek_lbn! Podpisuje się wszystkim pod takie komentarze. Najpierw się kupuje byle co, a później płacze...

Po 1 nie kupiłem byle czego.

Po 2 nie płacze tylko pytam jakie dla tego rozmiaru najlepsze, auto prowadzi się dobrze nawet na tych 4x 2.4po prostu chciałem wiedzieć czy macie jakieś inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mamy. Kup zalecany i nie będzie takich wątpliwości.

Ale co znowu w tym temacie Tobie do tego czy ktoś sobie kupił opony o 1cm węższe, masz jakiś kompleks z tym? :facepalm: Zadał pytanie o ciśnienie, więc jak nie wiesz, to nie pouczaj co ma robić.

Po 2 nie płacze tylko pytam jakie dla tego rozmiaru najlepsze, auto prowadzi się dobrze nawet na tych 4x 2.4po prostu chciałem wiedzieć czy macie jakieś inne zdanie na ten temat.

Takie samo ciśnienie 235 / 225 będzie ok, z resztą jak dasz +0,1 to i tak teraz masz takie wahania temperatur na dworze, że bez różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Fulda Kristall Montero 3. Super się sprawdzały i co najważniejsze ciche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam na lato 235/40 r 18 a na zimę chce kupic felge stalowa i dlatego chciałem sie poradzic i dowiedziec sie jaki rozmiar lepszy ( jaki polecacie z własnego doświadczenia )na zime 15 czy 16 i czy macie jakies typy opon.

Pozdrawiam.

A jutro spojrze na wlepke w aucie. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz większe heble to 15" nie wejdzie.

Po drugie swój post powinieneś umieścić w innym temacie

np. tym https://a4-klub.pl/index.php?/topic/267135-temat-odnosnie-kol-do-b6/

bo ten temat jest o producentach a nie rozmiarach.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...