Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nokiana teraz chyba glownie rosja produkuje ale mimo wszystko mam drugi nowy komplet tych zimowek 205/55/16 i jestem zadowolony. WRD4 polecam z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nokiana teraz chyba glownie rosja produkuje ale mimo wszystko mam drugi nowy komplet tych zimowek 205/55/16 i jestem zadowolony. WRD4 polecam z czystym sumieniem

Ja mam nokiany i jest made in finland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArkadiuS napisał:


Ja mam nokiany i jest made in finland

Mozesz miec bo tam produkcja rowniez trwa nadal i niby tez sa lepsze jak sa prosto od nich.... takie sa opinie, lecz z rosji niekoniecznie musza byc gorsze niewiadomo o ile... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryka w Rosji (tuż przy granicy z Finlandią, tak nawiasem mówiąc) jest dużo nowsza i tam powstaje jakieś 80% produkcji w tej chwili, w tym większość jak nie wszystkie nowe bieżniki. Różnica w jakości- żadna, za co osobiście ręczę, jako że przewija mi się przez ręce przy montażu lub wyważaniu po kilkaset nowych Nokianów rocznie ;) Zresztą znam osobę która jeździła na dokładnie takich samych oponach z obu fabryk i potwierdza że różnicy nie ma.

 

P.S. 

Do mocniejszych samochodów polecam ten nowy WR A4, wprawdzie jest głośniejszy od D4, ale za to stabilniejszy i równie dobry jeśli chodzi o trakcję- testuje właśnie taki komplet na swoim Audi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2017 o 13:28, dawid93 napisał:

Nokiana teraz chyba glownie rosja produkuje ale mimo wszystko mam drugi nowy komplet tych zimowek 205/55/16 i jestem zadowolony. WRD4 polecam z czystym sumieniem

U mnie podobnie. Po kilku tysiacach zrobionych po drogach wschodnich województw gdzie nie wszędzie dociera sól,  a drogi pokryte są lodem powiem krótko, Nokiany to najlesze zimowki na jakich miałem okazję jeździć.  Polecam.  

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtek_lbn napisał:

Fabryka w Rosji (tuż przy granicy z Finlandią, tak nawiasem mówiąc) jest dużo nowsza i tam powstaje jakieś 80% produkcji w tej chwili, w tym większość jak nie wszystkie nowe bieżniki. Różnica w jakości- żadna, za co osobiście ręczę, jako że przewija mi się przez ręce przy montażu lub wyważaniu po kilkaset nowych Nokianów rocznie ;) Zresztą znam osobę która jeździła na dokładnie takich samych oponach z obu fabryk i potwierdza że różnicy nie ma.

 

P.S. 

Do mocniejszych samochodów polecam ten nowy WR A4, wprawdzie jest głośniejszy od D4, ale za to stabilniejszy i równie dobry jeśli chodzi o trakcję- testuje właśnie taki komplet na swoim Audi 

Takiej odpowiedzi tutaj bylo trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu zamówiłem do produkcji allroada, odbiór mam na koniec lutego. Z tego co się dowiedziałem, to auto przyjedzie z fabryki na letnich oponach...
Czy to normalne, że producent wypuszcza auto w zimie na letnich oponach? Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie...

PS.  Jakie zimówki polecacie do allroada...

Edytowane przez Fin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jak najbardziej normalne, każde auto z fabryki Audi wyjeżdża na letnich. Jedynie czasami salon dorzuci zimówki, a jak nie no to czekać do wiosny :wink: Albo zakupić samemu, najlepiej jakiegoś znanego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal MS 77 Plus. Bardzo dobra opona.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

Jeszcze jedno pytanie...

Może wydawać się to głupie, ale nie mam pewności co do rodzaju napędu quattro w aucie, które zamówiłem. Chodzi o to, czy mam zwykłego torsena czy ten nowy odłączamy ultra... wszystkie źródła w necie mówią, że ultra jest tylko z benzynowym silnikiem TFSI, a diesel 2.0 TDI ma zwykłego torsena.  Jednak sprzedawca, u którego zamawiałem uparcie twierdzi, że też mam Ultra... i bądź tu mądry.  Strona Audi jest beznadziejna i nic tam nie można wyczytać... 

jestem skołowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki - IMHO Nokian. Miałem sporo różnych zimówek ale NOKIANy to dla mnie diabły. Co do Q: moim zdaniem masz z centralnym dyfrem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez przymierzam sie do zakupu opon. Aktualnie jezdze na wielosezonowkach, kiedys znajomy mnie namowil na ten zakup i musze przyznac, ze troche zaluje. Sporo mi prawil o oszczednosciach, o tym ile dluzej to nie pojezdze itp a okazalo sie w praniu, ze wyszlo wszystko na odwrot. Chcialbym kupic sobie dwa komplety na zime oraz na lato. Ile wg Was trzeba wydac na komplet aby kupic cos sensownego, zmieszcze sie powiedzmy w 3000pln? Kolejna sprawa to jaka marke wybrac, interesuje mnie glownie dobry stosunek ceny do jakosci, jest jeszcze cos ciekawego oprocz Nokiana? Moze Yokohama? Przy okazji zapytam, kupujecie opony online czy gdzies na miejscu? Ja szczerze powiedziawsze jestem bardziej skolonny tej pierwszej opcji .. z tego co widzialem to mozna zaoszczedzic okolo 200pln porownujac ceny np. z tego sklepu https://feuvert.pl/e-sklep/opony-letnie-i-zimowe.html do cen w sklepie gdzies na miescie. Jesli macie jakies sprawdzone sklepy to napiszcie prosze jakie, bede wdzieczny za pomoc w zaoszczedzeniu paru zloty, moga sie przydac na jakies tam inne drobne wydatki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do użytkowników 215/55/16. Swojego czasu mocno się zgrzałem na ten rozmiar z powodu wyższego boku opony, co uznałem że na zimę będzie idealnym rozwiązaniem. Teraz jak sobie to liczę to różnica jest ok. 5 mm. Czy jest ona w ogóle istotna czy na tyle mała że praktycznie nie będzie różnicy?

Zastanawia mnie też czy przy tej różnicy będę mógł używać miksu 205/55/16 i 215/55/16 na dwóch różnych osiach. Myślę głównie o ABS i ESP? Wydaje mi się że 5 mm różnicy może nawet wynikać z ciśnienia, a wtedy systemy te jeszcze pracują poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateuszbrzyszcz

Co było nie tak z tymi całorocznymi? trochę mnie zmartwiłem czytając Twój post - właśnie kupiłem całoroczne, ale do auta drugiego w rodzinie, które rocznie jeździ raptem 5-6k km i tylko po mieście. Do decyzji skłonił mnie fakt, że w zeszłym roku moje zimówki a A4 ostro dostały po d*pie, bo zimy prawie w ogóle nie było i zdzierały się na czarnym asfalcie. Podsumowując - do "normalnego" auta mam dwa komplety, na drugim testuje całoroczne

Co do serwisu, to kupiłem na oponeo - opony były na drugi dzień w domu - kurier gratis

Są serwisy, które mają taniej ale wtedy dochodzi kurier płatny i ta różnica się zaciera - np  w tym serwisie https://www.sklepopon.com/ po doliczeniu kuriera wyszło raptem 50zł niż z oponeo

Link, który podałeś natomiast to ciekawa opcja i jak sprawdziłem opony, które kupiełem (Nokian weatrherproof 205/55/16) to u nich wyszło by mnie 80zł

Musisz tylko uważać na rok produkcji, bo w oponeo ten rok podają a w innych serwisach jak dzwoniłem to nie potrafili powiedzieć, bo opon nie mają pod ręką, ale powinny być nowe, raczej 2016r. albo 2015, na pewno nie starsze niż dwa lata. Więc trochę takie lanie wody nic konkretnego i trzeba uważać, żeby nie wyszło tak, że zaoszczędzisz na komplecie opon 100zł a dostaniesz towar, który leżał 2lata na magazynie

Co do marki - zimówki polecam Nokian, są super, jeździłem na Bridgestone Blizzak, ale szybko się dość skończyły

Jeśli letnie to również  Nokian, np zLine, dobre też są Vredesteiny a jeśli chcesz coś tańszego ale też b dobrego to na bank Uniroyal Rainsport 3, ponoć kozak, ale to już nie moja opinia ale usłyszana od kilku osób

Zawartość dodana 5 minutes later
Dnia 27.01.2017 o 09:39, st@rost napisał:

Zimówki - IMHO Nokian. Miałem sporo różnych zimówek ale NOKIANy to dla mnie diabły. Co do Q: moim zdaniem masz z centralnym dyfrem.

 

Pozdro

A możesz powiedzieć czym się różni seria A od D w zimówkach nokiana? To nie jest tak, że A jest b sportowa czy coś w tym stylu?

A WR D3 i D4 - możesz coś powiedzieć o różnicy między nimi? D4 są nowsze ale czy jakoś bardzo zmodyfikowane i dużo lepsze? czy może jednak warto zaoszczędzić pieniądze i kupić D3? Muszę kupić na przyszły sezon zimówki - na bank będą Nokiany, tylko nie wiem jeszcze jakie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 205/55/16 WRD3 i są rewelacyjne. Mogę je polecić. Sprawują się w mieście, na błocie pośniegowym i ns świeżym śniegu, co przy mieszkaniu na obrzeżach miasta jest ważne, bo pługi tu raczej w pierwszej kolejności nie jeżdżą.

Żona stwierdza, że wsiada do auta i jedzie, a inne auta się ślizgają.

Kolega ma takie same w A4 b5 1,8T quattro. Też innych nie chce ;)

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam a4 i spisuje się na 5 chyba narazie najlepsze z tego co miałem wcześniej uniroyal i ultragrip.
Chodź kiedyś w golfie 3 miałem sava i też się bardzo dobrze spisywały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ,

Tak ,więc mogę się już wypowiedzieć o legendarnych oponach na tym forum ,a mianowicie  NOKIAN WR D4 91H . Polecam każdemu te opony ! Daje im 10/10. Cena - bezkonkurenycjna, przyczepność niesamowita, hałas ? - nie słyszałem tych opon, 80% czasu spędzam na autostradzie i czy jadąc 140 czy 210 parametry opony się nie zmieniają.. :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sava eskimo s3 i też bardzo fajne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...