Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, klucha11 napisał:

Idąc twoim tropem to na zimę nic tylko zimowe dojazdowki zakładać emoji12.png

Idąc Twoim to powinieneś jeździć na szerszych zimą niż latem.

Zimówki masz szersze od letnich ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O proszę sami eksperci tutaj. Chyba rozmineliscie się z powołaniem Panowie. A zimowymi mam takie same jak letnie tak apropo. Ale co ja tam wiem bo przecież mam milion km za sobą. Jak dla mnie możecie jeździć i na kołach od wozu drabiniastego nikogo nie mam zamiaru przekonywać do swoich idei. Btw jak byś cię chcieli te koła od wozu to dawajcie znać bo ja z Podkarpacia jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz Panowie bez ciśnień na podkarpacie mam rzut kamieniem :)

tak głośno myśle bo mam 18" i kolega w dziele sprzedam ma opony zimowe na te właśnie koła i mówi ze zamienia koła z 18" na 17" bo w zimie im wieksza tym gorsza tak sądze

i stąd moje pytanie czy to mit czy prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klucha11 napisał:

O proszę sami eksperci tutaj. Chyba rozmineliscie się z powołaniem

Więc pytanie kolejne.

Wąskie be a identyczny rozmiar latem i zimą już jest ok to szersze też będą według ciebie be ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam felgi 18stki i musze powoli rozglądać się za oponami zimowymi / wielosezonowych

Auto jeżdżace po mieście , o jakich parametrach polecacie oponę do felgi 18stki ? 

Wolałbym raczej wielosezenowa oponę z racji tego że w tamtym roku jeździłem na 16sce wielosezonowce w zimę i byłem bardzo zadowolony z opon. Wiadomo jakie ostatnimi czasy mamy zimy w Polsce także wybrałbym wielosezonowke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Karasik2 napisał:

Luz Panowie bez ciśnień na podkarpacie mam rzut kamieniem :)

tak głośno myśle bo mam 18" i kolega w dziele sprzedam ma opony zimowe na te właśnie koła i mówi ze zamienia koła z 18" na 17" bo w zimie im wieksza tym gorsza tak sądze

i stąd moje pytanie czy to mit czy prawda

Pierwsza zima z A4 B7 przede mna.... ale podobne tematy przerabiałem w Passacie B5 FL. nie bede tutaj wypowiadał sie o wlasciwosciach jezdnych ale moje zdanie jest takie...

Wolałbym 17-stke na zime bo: Przy tym rozmiarze, mamy wiecej miejsca na balon , zarówno na szerokość i wysokość, zima jak to zima, różnie bywa, ze gdzies pod snieżkiem ostra dziura, albo kraweznik bedzie wydawał się ośniezony i bezpieczny, a tam ostra krawędz czy cos. Poza tym, nasi drogowcy uzywaja dosc mocnej soli i chemii zima... zalezy jakie masz te felgi, i czy liczysz sie z tym ze moga przestać byc idealne po zime...

Czyli BBS/Vossenów/Innych drogich felg bym nie zakładał na zime.... ale gdybym miał np. Monobloki z A8, to czemu nie.

Wolałbym 18-stke bo: Auto lepiej wygląda. Lub miałbym mocno okrojony budżet... i tylko na opony nie koła byloby mnie stać.

11 godzin temu, Dominik93 napisał:

Panowie, mam felgi 18stki i musze powoli rozglądać się za oponami zimowymi / wielosezonowych

Auto jeżdżace po mieście , o jakich parametrach polecacie oponę do felgi 18stki ? 

Wolałbym raczej wielosezenowa oponę z racji tego że w tamtym roku jeździłem na 16sce wielosezonowce w zimę i byłem bardzo zadowolony z opon. Wiadomo jakie ostatnimi czasy mamy zimy w Polsce także wybrałbym wielosezonowke. 

Cena wielosezonówki dobrej w 18 zabija.... za to w poprzednim aucie miałem Kormorany 225/40/18 na zime i byłem zadowolony Komplet opon poniżej 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Maćku za zdanie przedemną 2 zima w B7 na poprzedniej miałem 16" ale po przejsciu z Habla 312mm na 320mm  sprzedałem te 16" też w obawie ze nie wejdą

teraz mam takie jak poniżej foto... na lato ale na oponach już na wymarciu (przed zimą to już tylko kosz)

Wiec postanowiłem zakupić na te 18" opony zimowe  a na Lato poszukac jakiś kół 19"

IMG_4131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Maćku za zdanie przedemną 2 zima w B7 na poprzedniej miałem 16" ale po przejsciu z Habla 312mm na 320mm  sprzedałem te 16" też w obawie ze nie wejdą
teraz mam takie jak poniżej foto... na lato ale na oponach już na wymarciu (przed zimą to już tylko kosz)
Wiec postanowiłem zakupić na te 18" opony zimowe  a na Lato poszukac jakiś kół 19"
IMG_4131.thumb.jpg.8750070a4fafd52933e67a479eead814.jpg
321 hp-2 z s6c5 w 16 ;) w passacie
Tyle że to inny zacisk pewnie niż u ciebie :)

Kurde u mnie 2x18 i zimą i lato, jakoś nie mogę przekonać się do 19... Balbym się że zaraz gdzieś uszkodze choć wygląda to bajecznie... Zwłaszcza ta 19 bbs speedline a135e50039c6d95840baacc412e9f452.jpg

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 6J by było ciężko zmieścic może bym cudem upchał ale mowią ze od 7J i 17" 320 wchodzą bez problemowo

ale jak widze ze w 18" hamulec jest wielki to do tej 16" by nie wlazło

19" na lato mi się marzą  Vosseny (chociaż repliki lub używki)

więc na te 18" założę zimowe 235/40/18

WP_20170630_20_26_10_Pro.jpg

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje wątpliwości.

1. Lepsze opony zawsze zakładamy na tylną oś

2. Węższe opony zimą są lepsze niż szersze

3. Wysokość bieżnika ma ogromne znaczenie (lepsza nowa budżetowa z bieżnikiem 8mm, niż używana premium z 3mm)

4. Kiedy zakładać opony zimowe? Odsyłam do lektury, ale w skrócie gdy temp. spadnie do 7 st. Celsjusza

5. Jakie opony zimowe wybrać? Powtórzę się - z bieżnikiem o wysokości min. 4mm

6. Niedozwolony jest montaż różnych opon na jednej osi

7. W czasie zimy lepiej sprawdzi się mniejsze ciśnienie w oponach

Edytowane przez ksotuhoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, nitroo napisał:

A przeczytałeś choć jeden artykuł z zrozumieniem? W każdym z tych 3 linków popierają to co napisał kolega ksotuhoss.

Generalnie wygrywa opona wąska.  Czemu? Bo nasi drogowcy zasypiają i nie odśnieżają bądź czekają aż samo stopnieje:P Po 2 spod węższej opony usunie się śnieg/woda itp pod wpływem nacisku masy auta. A te media utrudniają trakcję. A mieć 3cm śniegu czy błota pod kołami a 0,5cm do asfaltu to różnica.

A tak serio to jak napisali w przytoczonych przez kolegę artykułach wszystko zależy w jakich warunkach podróżujesz.

Ja z racji przejechanych km w swoim życiu i nauczony stanem dróg zimą (i nie tylko sic) wybieram i wybrałbym na zimę węższe opony. I nie żauje tej decyzjii.

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Aleq, dzięki.

Na chłopski rozum wydawałoby się że im szersze opony tym lepiej bo większa powierzchnia styku auta z drogą, auto stabilniej się trzyma, wręcz klei asfaltu, ale problem leży gdzie indziej. Zimą znaczenie ma siła nacisku na 1cm2 powierzchni na którą składa się masa auta. @nitroo Porównaj sobie dużą gumkę do mazania z małą gumką na końcu ołówka. Przyciśnij małą mocno do biurka i spróbuj po nim przejechać i to samo zrób z dużą gumką ale dociskaj ją mniej. Którą gumką trudniej się przesuwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, którą, ale wszystko zależy od dróg, po jakich się poruszamy ;) Nie neguję Twoich racji, ale moim zdaniem nie powinno się tak z góry podsumowywać i wpierać innym, co jest dobre, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu opon zimowych.

Zastanawiam się nad czymś takim Imperial Snowdragon 3 205/50 R17 - czy ktoś z was użytkował miał styczność z tymi oponami, może wyrazić swoją opnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zimówek mogę z ręką na sercu polecić Continental TS850, miałem w rozmiarze 205/55/r16, jedyne co to czasem wydawały z siebie lekki szum przy jeździe po mokrym

Nie polecam natomiast opon Nexen Winguard Sport, strasznie głośne na suchym i mokrym co u mnie je dyskwalifikuje, a tak na śniegu radzą sobie w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zimówek mogę z ręką na sercu polecić Continental TS850, miałem w rozmiarze 205/55/r16, jedyne co to czasem wydawały z siebie lekki szum przy jeździe po mokrym
Nie polecam natomiast opon Nexen Winguard Sport, strasznie głośne na suchym i mokrym co u mnie je dyskwalifikuje, a tak na śniegu radzą sobie w miarę.
Twoim argumentem do kupna opony jest głośność? to życzę powodzie w sroga zimę!


Odnośnie opon polecam sava, goodyear UG
Obecnie mam aucie nokian i są ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim argumentem do kupna opony jest głośność? to życzę powodzie w sroga zimę!


Odnośnie opon polecam sava, goodyear UG
Obecnie mam aucie nokian i są ok

Tak dokładnie. Dlatego polecam Conti, ciche i super spisuja sie na śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2017 o 21:24, Bknz napisał:

Przymierzam się do zakupu opon zimowych.

Zastanawiam się nad czymś takim Imperial Snowdragon 3 205/50 R17 - czy ktoś z was użytkował miał styczność z tymi oponami, może wyrazić swoją opnie?

Po wyborze wnioskuję że w grę wchodzą raczej opony chińskie, ewentualnie klasy ekonomicznej, tak? Jeżeli tak, to propozycje kolegów o continentalach ts850 czy innych cudach nie będą Cię interesować, gdyż są to modele klasy premium.

Z tańszych opon które powinny zmieścić się w planowanym budżecie mogę Ci polecić:

Chińska alternatywa czyli Goodride SW608 to coś ale tan Twój Imporial tyle że Goodride sw608 ma dobra etykietę oraz czasami spotykany jest w testach opon zimowych czego nie można powiedzieć o tym belgijskim wynalazku. 

Nieśmiertelna Dębica Frigo 2 produkowana już od prawie 7 lat. Jak można przeczytać na blogu auto świata czy w załączonym linku jest to obok kormorana najpopularniejsza zimówka kupowana przez Polaków. Dębica Frigo 2 po 2014 roku zmieniła troszkę wzór bieżnika oraz parametry opony nie zmieniając nazwy na nową, dlatego opinie kierowców starszym modeli mogą być nieobiektywne

Bridgestone LM-32 (klasa premium ale ze względu na starszy bieżnik dostępny w bardzo dobrej cenie, obecnie zastąpiony przez model lm001)

Biedronkowy Kormoran Snowpro B2 (za chwile będzie dostępny w Biedronce, tania alternatywa, patrz żeby etykieta miała ocenę min. C przy zachowaniu na mokrej nawierzchni).

 

W razie potrzeby lub jakiś pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem używki zimówki sądzę że okazyjnie bo wygląd rewelacyjny.
Dunlop winter Sport 3D 235/40/18 kpl 4x DOT 2711 bieżnik 7mm za 600
 

IMG_20170908_194933.jpg

IMG_20170908_195003-1488x1984.jpg

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...