Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

6-letnie używki zimówki, to nie jest dobry pomysł.

Zresztą co będę pisał, sam się przekonasz co to warte.

Polecam zjechać w zimie z asfaltu na drogę nieodśnieżaną.

Zdaj relację,poczekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz mam na aucie 5-latki na lato

A w zimie ulice w Krakowie mam odśnieżane może nie będzie złe dam znać jak będą na aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do forumowiczów posiadam opony letnie o rozmiarze 245/40r18 i muszę kupić opony zimowe padło na markę Nokian WR A4 z opinni wynika że są warte tych pieniedzy , ale odnośnie pytania bo chcę założyć 245/50r18 ale przymierzyłem od samochodu kia rozmiar 235/55r18 i nie wejdą a czy rozmiar 245/50r18 wejda do Audi A4 B8 ?? czy lepiej założyć 245/45r18 ???

Proszę również o opinie firmę Nokian jeżeli ktoś posiadał na zimę ?

Liczę na szybką odpowiedz :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Oski94 napisał:

Witam

Mam pytanie do forumowiczów posiadam opony letnie o rozmiarze 245/40r18 i muszę kupić opony zimowe padło na markę Nokian WR A4 z opinni wynika że są warte tych pieniedzy , ale odnośnie pytania bo chcę założyć 245/50r18 ale przymierzyłem od samochodu kia rozmiar 235/55r18 i nie wejdą a czy rozmiar 245/50r18 wejda do Audi A4 B8 ?? czy lepiej założyć 245/45r18 ???

Proszę również o opinie firmę Nokian jeżeli ktoś posiadał na zimę ?

Liczę na szybką odpowiedz :)

Pozdrawiam.

Najlepiej to nie cuduj i kup 245/40/18. Tamte rozmiary co podałeś przekraczają dozwoloną różnicę między średnicami.

Jak już chcesz kombinować to możesz wrzucić 225/45/18, 235/40/18.

Oponki Nokian WR bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qruku napisał:

Najlepiej to nie cuduj i kup 245/40/18. Tamte rozmiary co podałeś przekraczają dozwoloną różnicę między średnicami.

Jak już chcesz kombinować to możesz wrzucić 225/45/18, 235/40/18.

Oponki Nokian WR bardzo dobre.

Dzięki kolego za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie do forumowiczów posiadam opony letnie o rozmiarze 245/40r18 i muszę kupić opony zimowe padło na markę Nokian WR A4 z opinni wynika że są warte tych pieniedzy , ale odnośnie pytania bo chcę założyć 245/50r18 ale przymierzyłem od samochodu kia rozmiar 235/55r18 i nie wejdą a czy rozmiar 245/50r18 wejda do Audi A4 B8 ?? czy lepiej założyć 245/45r18 ???
Proszę również o opinie firmę Nokian jeżeli ktoś posiadał na zimę ?
Liczę na szybką odpowiedz [emoji4]
Pozdrawiam.
Posiadam wr a4 w rozmiarze 235/45/17 w passacie. Póki co spisują się bardzo dobrze , ale ja uważam że każda zimówka jak jest nowa to jest dobra! Nie mówię tu o chińczykach. W poprzednim aucie miałem goodyare ug 7 i też się spisywały bez zastrzeżeń żona ma Firestone i też się spisują bez zastrzeżeń. Kiedyś miałem w golfie sava eskimo pierwszy sezon również zastrzeżeń, drugi już były trochę gorzej ale 3 był masakryczny auto miało biedę wyjechać z parkingu przy dużych opadach sniegu. Więc jakoś opony widać dopiero po 2-3 sezonach.
Pytanie jeszcze jak kto jeździ ja raczej spokojnie mało agresywnie bym powiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2017 o 22:39, Karasik2 napisał:

Właśnie odebrałem używki zimówki sądzę że okazyjnie bo wygląd rewelacyjny.
Dunlop winter Sport 3D 235/40/18 kpl 4x DOT 2711 bieżnik 7mm za 600
 

IMG_20170908_194933.jpg

IMG_20170908_195003-1488x1984.jpg

Na tym dunlopie brat jeździł po śniegu jak  po lodzie,  miały 3 lata a twarde juz  były jak cholera . A że b6 mieliśmy takie same to porównywaliśmy je z moimi continental 850. Ale to nie było co porównywać.  Z obawy o samochód poszły na szrot.

Oby ulice w Krakowie były zawsze odśnieżone.  . ?

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie kumam opinie na necie są doskonałe wiem wiem opiniują nowe ale z tego co czytam opona nieużywany do 5 lat uznawana jest jako nowa. Te co kupiłem były jeżdżone 3 zimy po bieżniku a jest wysoki i nie są wytyrane to idzie zaufać poprzedniemu właścicielowi.
Nowa kosztuje ponad 600 za sztukę więc chyba nie może być taki szajs.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie kupiłem continental ts 830 p. 225/50/17 xl z run flat-em. Również ponad 600zł szt. Tego modelu jeszcze nie miałem ale wygląda nie źle.  

Szukałem opinie o nich w tym dziale ale nie trafiłem za wiele. Raczej powinny być ok. 

Jeśli ktoś ujeździł na nich coś więcej to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karasik2 napisał:

Te co kupiłem były jeżdżone 3 zimy po bieżniku a jest wysoki i nie są wytyrane to idzie zaufać poprzedniemu właścicielowi.
 

Nie napisałeś ile mierzy bieżnik ale ten nie wyglada na wysoki. Jak dla mnie jest on bliski minimum.  Za żadne skarby nie kupiłbym 6 letnich opon na zimę.  Tak jak pisali poprzednicy, jesli budzet nie pozwalal zdecydowanie korzystniej było zainwestować w nowe chińczyki. Miałbys spokój na parę lat.  

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2017 o 12:12, nitroo napisał:

Lepiej chinśkie niż bieżniki, lepiej używki niż chińskie. Tyle.

a w sumie to jedne sugeruje tak drugi inaczej te moje 6-latki mają 2x6mm i 2x6,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Karasik2 napisał:

opiniują nowe ale z tego co czytam opona nieużywany do 5 lat uznawana jest jako nowa

Skąd Ty takie bzdury bierzesz? Po pierwsze do 2 lat max, a po drugie, to 5 lat opona max powinna jeździć po drogach. Idąc Twoich tokiem rozumowania można jeździć 10-letnią oponą. Powodzenia w ostrej zimie! Nie od dziś wiadomo, że nieużywane rzeczy szybciej się niszczą. Guma przecież parcieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty takie bzdury bierzesz? Po pierwsze do 2 lat max, a po drugie, to 5 lat opona max powinna jeździć po drogach. Idąc Twoich tokiem rozumowania można jeździć 10-letnią oponą. Powodzenia w ostrej zimie! Nie od dziś wiadomo, że nieużywane rzeczy szybciej się niszczą. Guma przecież parcieje.
+1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pajda napisał:

+1

teraz możesz kliknąć w reputację i ocenić pozytywnie :)

Ja też uważam, że stare lub używane opony to spore ryzyko. Często sprzedają popękane, stare, albo z jakąś niewykrytą wadą. Ktoś sprzedał/oddał w wulkanizacji bo wjechał w jakiś dół ostro i nie chciał ryzykować, handlarz kupił lub wzięli z wulkanizacji i sprzedają oczywiście bez słowa o tym, że opona naprawiana. Albo tak jak ja - przebili mi niski profil śrubokrętem w bok i poszły na wymianę opony po przebiegu 1k km. Nowe - 1500 zł/szt. Ból był ale to bezpieczeństwo. I myślicie, że wulkanizacja je zutylizowała? Ktoś pewnie kupił je za 1000 zł/szt (super okazja) i nawet nie wie, że opona jest robiona i to bardzo niebezpieczne!!!!

 Najlepiej kupić nowe bo wiesz co się z nimi działo - czyli nic:). Wiadomo, że kasa ale to kurna nasze bezpieczeństwo. Rezacie te lampy, chipy, felgi, robicie detailing, a kurna opony  najlepiej wsadzić najgorszy syf. Na bezpieczeństwie najlepiej zaoszczędzić.. A wozimy tymi autami nierzadko całe rodziny.. 

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi nitroo jeszcze zimowa opona po 2 latach staje sie już twarda jeszcze jak jest gdzieś w garażu w ciepłym miejscu trzymana to już wogole nie nadaje się na śnieg jak dla mnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, GrzegorzSi napisał:

Dokładnie tak jak mówi nitroo jeszcze zimowa opona po 2 latach staje sie już twarda jeszcze jak jest gdzieś w garażu w ciepłym miejscu trzymana to już wogole nie nadaje się na śnieg jak dla mnie ;) 

Skąd wy takie info macie?

Co Ty robisz na śniegu, że dla Ciebie taka opona się nie nadaje? Niemcy i za duży przypływ gotówki bałamuci Ci w głowie chyba.

Ja sobie dbam o opony bo na przechowanie smaruję specjalnym preparatem do opon i po dwóch sezonach trzymania w garażu wyglądają jak bym je dziś kupił.

A o bieżniku piłem wyżej kilka postów, że po dwóch sezonach nie widać żadnego ubytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, k232 napisał:

Skąd wy takie info macie?

Co Ty robisz na śniegu, że dla Ciebie taka opona się nie nadaje? Niemcy i za duży przypływ gotówki bałamuci Ci w głowie chyba.

Ja sobie dbam o opony bo na przechowanie smaruję specjalnym preparatem do opon i po dwóch sezonach trzymania w garażu wyglądają jak bym je dziś kupił.

A o bieżniku piłem wyżej kilka postów, że po dwóch sezonach nie widać żadnego ubytku.

Chyba jesteś w błędzie kolego ;) 

Mowisz tak bo mieszkasz pewnie w mieście ;) chcesz zobaczyć zapraszam w inne regiony gdzie są górki i nie jest równiutko jak na talerzu zobaczymy czy tak samo będziesz mówił czy zmienisz zdanie  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację są po obu stronach ale idać takim tropem to co 36 mc wszyscy dawali by do kosza swoje gumy i płacili po 2000 za nowy kpl.

Gdy ruszymy szukając okazyjnych produktów opony z wcześniejszych lat produkcji powinniśmy traktować bardziej jako okazję, niż jako potencjalną minę. chcąc się ich pozbyć sprzedawcy mocno obniżają ceny, natomiast właściwości prawidłowo przechowywanych opon pozostają takie same, jak tych młodszych. Korzystajmy zatem z okazji i starsze DOTy wykorzystujmy jako argument do targowania się, natomiast z opon tych radzę korzystać bez obaw i fobii, że zafundowaliśmy sobie tykającą bombę zegarową.

Takie ot wnioski specjalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...