Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko rozumiem ale nich mi ktoś nie mówi ze przepuścimy kupuje 4 letnia gumę i nie widzi różnicy pomiędzy nowa a ta 4 letnia oczywiście mówimy o zimowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakie macie odczucia jeśli chodzi o głośność opon ? Jakie zimówki są ciche które polecacie? słyszałem że Continental TS 860 są podobno bardzo głośne na mokrej nawierzchni będę wdzięczny o każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie odczucia jeśli chodzi o głośność opon ? Jakie zimówki są ciche które polecacie? słyszałem że Continental TS 860 są podobno bardzo głośne na mokrej nawierzchni będę wdzięczny o każdą opinię.

Miałem TS850 i nie były mega głośne, raczej lekko szumialy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafal_sz85 napisał:

Jakie macie odczucia jeśli chodzi o głośność opon ? Jakie zimówki są ciche które polecacie? słyszałem że Continental TS 860 są podobno bardzo głośne na mokrej nawierzchni będę wdzięczny o każdą opinię.

Podpinam się pod pytanie :)

A szukam kapci do jazdy autostradowej, rozmiar 235 45 R17

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na b5 mam ts 850 według mnie jest ok. Kilku kolegów w ma 860 nikt nie narzeka. Ale zimówki ogólnie nie są za ciche.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem taką opinię że opony zimowe ogólnie nie są za ciche ale mimo wszystko trafiają się takie modele gdzie praktycznie ich nie słychać. Jeździł ktoś może na Dunlop Winter Sport 4D podobno są dosyć ciche ? Jeśli ktoś jeździ na jakiś w miarę cichych oponach będę wdzięczny za polecenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na lato obecnie mam 18'', co powinienem założyć na zimę? - 16'' - będą odpowiednim wyborem? - dodam, że zima będzie na stalówkach. Jakiś konkretny model polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, SiMsOneQ napisał:

Jeżeli na lato obecnie mam 18'', co powinienem założyć na zimę? - 16'' - będą odpowiednim wyborem? - dodam, że zima będzie na stalówkach. Jakiś konkretny model polecacie?

Jak na 16 cali to polecam Dayton 510W Evo. Sam mam takie i w zimie sprawują się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2017 o 22:39, Karasik2 napisał:

Właśnie odebrałem używki zimówki sądzę że okazyjnie bo wygląd rewelacyjny.
Dunlop winter Sport 3D 235/40/18 kpl 4x DOT 2711 bieżnik 7mm za 600
 

IMG_20170908_194933.jpg

IMG_20170908_195003-1488x1984.jpg

Sorki, że się wcinam ale mam obecnie takie założone i je zajeżdzam ponieważ letnie zostały zajechane.

Moje są z 2010 205/60 r16 opony strasznie twarde tak jak piszą koledzy i wg mnie bardzo śliskie. Mam jej w mojej b6 i gdyby nie quattro to byłbym kilka razy w rowie.

Obecnie pada tylko deszcz i jest +15*C pomyśl co będzie jak temperatura spadnie poniżej 0*C i zacznie padać śnieg. 

Niestety cena i wygląd to nie wszystko. 

Edytowane przez szczuras85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas dylemat jakie opony wybrać .. ktoś może polecić coś konkretnego na zimę / 16''/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas dylemat jakie opony wybrać .. ktoś może polecić coś konkretnego na zimę / 16''/?
Goodyare lub nokian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pajda napisał:
14 godzin temu, SiMsOneQ napisał:
Ja mam cały czas dylemat jakie opony wybrać .. ktoś może polecić coś konkretnego na zimę / 16''/?

Goodyare lub nokian

Ja właśnie po namowach zamówiłem Nokian WR D4, jak przyjdą to podzielę się opinią. 

Edytowane przez szczuras85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie bardzo podstawowe do bardziej doświadczonych kolegów.

Wiem, że opony zimowe powinny być w miarę możliwości wąskie. Mam obecnie u siebie opony 245/45 18". Zaczynam powoli szukać czegoś na zimę. 

Kupić oponę w tym samym rozmiarze i będzie OK, czy raczej wrzucić felgę 17" (raczej stalową) i inną oponę? Co radzicie?

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 225 50 17
Sam takie właśnie kupiłem . Lato mam 255 35 19"

Proponuje jednak Alu felgi .
Stalówki prędzej czy później przyjdzewieją.


5825c1aa5c5f8711ff2e12aedd1335a2.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem taką opinię że opony zimowe ogólnie nie są za ciche ale mimo wszystko trafiają się takie modele gdzie praktycznie ich nie słychać. Jeździł ktoś może na Dunlop Winter Sport 4D podobno są dosyć ciche ? Jeśli ktoś jeździ na jakiś w miarę cichych oponach będę wdzięczny za polecenie. 

Jeżdżę na Dunlop Winter Sport 3D od dwóch sezonów i powiem Ci ze nie ma lepszych. Parametry te same co 4D a cena mega niższa.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie bardzo podstawowe do bardziej doświadczonych kolegów.
Wiem, że opony zimowe powinny być w miarę możliwości wąskie. Mam obecnie u siebie opony 245/45 18". Zaczynam powoli szukać czegoś na zimę. 
Kupić oponę w tym samym rozmiarze i będzie OK, czy raczej wrzucić felgę 17" (raczej stalową) i inną oponę? Co radzicie?

Na zimę schodzi się na niższe.
17" to i tak za dużo bo profilem schodzisz do 50 ale i tak o niebo lepiej niż 40 w przypadku 18".
Zima Panowie to drgania i wstrząsy spowodowane błotem, śniegiem a czasem i lodem. Im niższy profil tym bardziej tłucze się zawieszenie.
A zimą lans proponuje odpuścić bo felgi i tak ubrudzone w pół.
BEZPIECZEŃSTWO koledzy jest na 1-szum miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczny za opinię o Bridgestone Blizzak LM-32 jeździł ktoś na tych oponach jak one się sprawują ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie w poprzednim aucie 15" i nie narzekalem. Nie były uciążliwe dla ucha, a na śniegu dobrze sobie radziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...