Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

ja śmigam na michelin alpine 5 195/60 r15 i jak narazie się sprawują choć jakiej ciężkiej zimy nie było do tej pory ale w razie czego łańcuchy w bagażniku czekają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 27.09.2017 o 11:45, rafal_sz85 napisał:

Będę bardzo wdzięczny za opinię o Bridgestone Blizzak LM-32 jeździł ktoś na tych oponach jak one się sprawują ? 

Bardzo dobra opona. Bardzo dobra trakcja na śniegu. Polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was śmigał na zimówkach 225/235 - 35 19" AchillesWinter 101, Imperial Snowdragon UHP lub Nexen Winguard Sport 2 ? Jakieś opinie jak się zachowują na śniegu/lodzie/błocie lub deszczu ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć na zimowe "biedronki" opony w rozmiarze 205/55/16 (NOKIAN lub UNIROYAL), ale nie wiem jaki wybrać indeks nośności (na wlepie nie mam tych parametrów), ktoś pomoże ? w tych modelach mam do wyboru indeks 91H lub 94H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o:

Nokian WR A4 91H lub WR A4 94V XL

lub tańsza opcja:

Uniroyal MS PLUS 77 91H lub 94H XL

Edytowane przez zioowo
poprawka w danych opon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o:
Nokian WR A4 91H lub WR A4 94V XL
lub tańsza opcja:
Uniroyal MS PLUS 77 91H lub 94H XL
Jakie auto
W książę możesz zobaczy jakie powinny być nośności
Ja w pasku mam 235/45/17 97H , tyle tyko że pasek waży 1800 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8T Q BEX 1BV, w książce nie mam tych danych (sprawdzałem), na słupku też nie mam indeksu nośności, stąd moje pytanie tutaj.
Jedyne do czego doszedłem to to, że powinienem wybrać rozmiar 215/55/R16 (a te w wymienionych wyżej modelach zaczynają się w tym rozmiarze od LI 93, wiec w sumie problem się rozwiązał bo 93 wystarczy) zamiast 205/55/R16, ale to już opisałem w wątku KOŁA.

Edytowane przez zioowo
dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Continentle TS850 od 3 lat, na suchym i mokrym zachowują się MEGA, natomiast gdy jest więcej śniegu opony znacznie gorzej wypadają, możliwe, że przeznaczone są do terenów miejskich a nie na tereny podgórskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos te   Opony NOKIAN WR D4 XL M+S 225/55 R16 99H  czy beda spoko do audi a4 b8 i moze powiedziec jak sie sprawuja

z tego co widze zbieraja dobre opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Frank91 napisał:

Witam ma ktos te   Opony NOKIAN WR D4 XL M+S 225/55 R16 99H  czy beda spoko do audi a4 b8 i moze powiedziec jak sie sprawuja

z tego co widze zbieraja dobre opinie

ja mam te Nokiany w b6. Jestem bardzo zadowolony. Dobra opona za dobre pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktos z was mial doczynienie z opona PIRELLI SOTTOZERO ?? Potrzebuje dobrej opony na zime o parametrach 225/35/19 moze ktos cos poleci nie musi byc cos extra bo ogolnie w zime jezdze autem 2 tyg max,wiec zastanawiam sie czy nie kupic uzywek jakis 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na b6. Całkiem spoko. Ciut szumi na suchym ale po śniegu idzie pewnie jak koń Rafał

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze mam pytanie do opon ACHILLES WINTER 101X  ktos uzytkowal te opony ??? Bo nie wiem czy brac PIRELLI SOTTOZERO z 2009r uzywane ktore maja 6-7 mm czy kupic nowe ACHILLES WINTER 101X 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu kupił bym komplet 17". Będą tańsze i bardziej komfortowe.
Sam tak uczyniłem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jeszcze mam pytanie do opon ACHILLES WINTER 101X  ktos uzytkowal te opony ??? Bo nie wiem czy brac PIRELLI SOTTOZERO z 2009r uzywane ktore maja 6-7 mm czy kupic nowe ACHILLES WINTER 101X 

Też myśle nad Achilles - mało co jeżdżę zima ale chyba warto w nowki zainwestować niż w oponę z 2009. Myślałem jeszcze nad uniroyalem ma plus 77, maja bardzo dobra oponie opon klasy średniej. Jeżdżę na letnich uniroyalach rainsport 3 i powiem ze trzyma się nieziemsko jak na oponę za przystępne pieniądze.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lysy-wr400 napisał:

Na twoim miejscu kupił bym komplet 17". Będą tańsze i bardziej komfortowe.
Sam tak uczyniłem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

czemu 17"  jak ma 19" to również 18" będą ok 235/40/18

10 godzin temu, shogu napisał:


Też myśle nad Achilles - mało co jeżdżę zima ale chyba warto w nowki zainwestować niż w oponę z 2009. Myślałem jeszcze nad uniroyalem ma plus 77, maja bardzo dobra oponie opon klasy średniej. Jeżdżę na letnich uniroyalach rainsport 3 i powiem ze trzyma się nieziemsko jak na oponę za przystępne pieniądze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

to jak mało jeździsz w ziemie to jest różnica płacąc 700 za jedną opone a 700 zł za kpl

Na allegrogo macie sporo używek jak ktos sie martwi niech szuka takich z montażem w swoim mieście masz gwarancje ze syfu złogu ci nie założą i wiesz co kupujesz

a i zawsze jak wyjdzie coś nie tak możesz go scigać bo masz papier jakiś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...