Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Również na dniach chcę zimówki kupić.
I wybór w zasadzie między dwoma podobnymi, aczkolwiek może ktoś miał jakiś dłuższy czas wymienione opony i ma jakieś doświadczenia.
Opony do B6 Avant 1.9TDI rozmiar 195/65/R15. Troszkę czeka mnie jeżdżenia tej zimy. Również w grę wchodzą góry, więc wolę mieć ciut lepszą i bezpieczniejszą oponę. Wybieram pomiędzy:
1/ Nokian WR D4 195/65 R15 91 T

2/ Dunlop SP Winter Response 2 195/65 R15 91 T

Jakieś opinie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W wulkanizacji polecili mi:

  1. Dunlop Wintersport 5
  2. Goodyear Performance G1
  3. Nokian WR D4

Po przejrzeniu internetu i poczytaniu opinii, zdecydowałem się na Nokiany WR D4 (ciche i najlepsze na mokrym).

Zdecydowałem też zostać przy rozmiarze 245/45 18" - w zimę jeżdżę praktycznie wyłącznie po dobrze odśnieżonych drogach, a ze wszystkimi systemami wspomagającymi w B9 raczej ciężko będzie wpaść w poślizg po najechaniu na bryłkę lodu. No i po rozmowie z wulkanizatorem wolę kupić opony z górnej półki, niż komplet mniejszych felg + opony ze średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zdecydowałem się na Nokian D4 205/55/16, pytanie jaki indeks prędkości T czy H? Na wlepce jest rozpisany tylko rozmiar bez indeksu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2017 o 15:41, SiMsOneQ napisał:

Słuchajcie zdecydowałem się na Nokian D4 205/55/16, pytanie jaki indeks prędkości T czy H? Na wlepce jest rozpisany tylko rozmiar bez indeksu. 

Chcesz to bierz H.Ja mam T-190.Zresztą jadąc takie 200 nawet na autostradzie zarobisz 10 i 500 jak cię złapią:decayed:.I nawet,jak jest zimą fajna droga,to nikt,kto trochę myśli nie będzie tyle zaiwanił raczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dominik93 napisał:

Panowie , ktoś miał do czynienia z oponami zimowymi firmy paxaro ? R. 18 225/40 . 

 

Co to za wynalazek?:decayed:Ile możesz przeznaczyć na opony?Nie kombinuj z takim czymś.Jak szukasz taniochy jak już,to Zeetex,Nexen ewentualnie Nankang.Marki ekonomiczne o jakieś tam wyrobionej w miarę dobrej opinii:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , ktoś miał do czynienia z oponami zimowymi firmy paxaro ? R. 18 225/40 . 
 

Jeden z moich znajomych miał nowe letnie w 520i i na trójce po deszczu zrywala przyczepność a za szybki ten wóz nie był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy standard to 205/55
Ale zależy do czego to chcesz założyć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Nokianach WR A4? Jakieś uwagi co do nich? Też tak ciężko wyważa się koła z nimi, jak z WR A3??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś na Nokianach WR A4? Jakieś uwagi co do nich? Też tak ciężko wyważa się koła z nimi, jak z WR A3??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Jeżdżę na takich , teraz będzie ich 2 sezon.
Co do wyważania nie przypominam sobie żeby wulkanizator coś psioczył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie mam kompletnie pomysłu na zimówki 235/17 do B7 2.0 TFSI Quattro. Zajechałem WinterSporty i czas coś wybrać. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pajda napisał:

Jeżdżę na takich , teraz będzie ich 2 sezon.
Co do wyważania nie przypominam sobie żeby wulkanizator coś psioczył

Witam.

Z oponami Nokiana jest pewien problem. Te produkcji Fińskiej są całkowicie w porządku. Żaden problem nie występuje.

Przygody są z oponami z produkcji rosyjskiej. Model A3 i D3, model do SUV'ów i na offroad miał jakąś wadę fabryczną mieszanki i ciężko je było wyważyć. A jeśli się udało, to i tak coś się w nich zmieniało i po krótkim czasie trzeba było ponownie wyważać...

Finowie byli w Rosji, przeprowadzili jakieś swoje działania i produkcja modeli A4 i D4 powinna być poprawiona. Na razie nie miałem informacji o problemach z tymi modelami

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciek0502 napisał:

Witam.

Z oponami Nokiana jest pewien problem. Te produkcji Fińskiej są całkowicie w porządku. Żaden problem nie występuje.

Przygody są z oponami z produkcji rosyjskiej. Model A3 i D3, model do SUV'ów i na offroad miał jakąś wadę fabryczną mieszanki i ciężko je było wyważyć. A jeśli się udało, to i tak coś się w nich zmieniało i po krótkim czasie trzeba było ponownie wyważać...

Finowie byli w Rosji, przeprowadzili jakieś swoje działania i produkcja modeli A4 i D4 powinna być poprawiona. Na razie nie miałem informacji o problemach z tymi modelami

Mam WR D4 205/55/16 produkcji rosyjskiej i złego słowa o nich powiedzieć nie mogę, wyważyły się idealnie, zero problemów na nich miałem w zimie, jedynie zauważyłem, że przy większych temperaturach na wiosnę 15-20*C opona robi się strasznie miękka i auto pływa w zakrętach, jednak przyczepność nadal mają dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...