Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, Onyks napisał:

No jak Ty przy 15-20 stopniach jeździsz na zimówkach to nie ma się czemu dziwić :decayed:

Mamy takie zimy teraz , że w dzień jest 20, a w nocy -10 i śnieg więc co się dziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na zakup zimówek rozważam nowe Dębica Frigo HP 2 XL 225/50r17  jeździ ktoś na dębicy, jakieś opinie?? Chyba to lepszy wybór od chinoli? Z drugiej strony zastanawiam się nad używkami i tu powstaje dylemat, co lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, major88 napisał:

Czas na zakup zimówek rozważam nowe Dębica Frigo HP 2 XL 225/50r17  jeździ ktoś na dębicy, jakieś opinie?? Chyba to lepszy wybór od chinoli? Z drugiej strony zastanawiam się nad używkami i tu powstaje dylemat, co lepiej...

Jak już masz kupować używki to lepiej dołożyć trochę grosza i kupić nowe Dębice. 
Też się zastanawiałem co wybrać i wziąłem jednak nówki dokładnie te o których piszesz - Dębica Frigo HP 2 XL 225/50r17. Na oponeo mają ocenę 4,8 na 3400 ocen więc uważam, że muszą być w miarę okej bo gdyby były słabe to przy takiej liczbie ocen średnia byłaby mizerna. 
Przyszły wczoraj więc nie zdążyłem jeszcze założyć. 
293,99zł za sztukę z wysyłką gratis. 

Edytowane przez krystiano91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowa Dębice użytkuje w VW Polo juz od 3 lat i złego słowa nie powiem. Wiadomo, że ciezko porównywac spisywanie się opon w dwóch tak różnych autach ale na Twoim miejscu mając do wyboru używki renomowanych firm bądź nówki Dębicy nawet chwilę bym się nie zastanawiał i zrobił jak kolega powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś w VW polo miałem Dębice i nigdy więcej, trakcja na tych oponach w ogóle nie istnieje, czeski Barum, który jest w podobnej cenie wypada 100 razy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Uniroyal MS Plus 77 ? 

Słabo, lato RainSport 3 rewelacja, ale zima MS Plus77 tragedia. Strasznie twarda guma, jak na zimę spodziewałem się lepszej mieszanki. Hamowanie powiedzmy w normie ale opór toczenia jakbym pługiem pocinał[emoji36] Miałem w rozmiarze 205/55/16 i więcej nie założę.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, bo ja dzisiaj założyłem taki zestaw na zimę i pierwsze co zaobserwowałem to fakt, że guma jest miękka.
Kiedyś już jeździłem na tych oponach w innym aucie i również takie były, co więcej celowo je wybrałem właśnie dlatego, żeby sobie poprawić komfort jazdy na 1BV oraz żeby dobrze odprowadzały wodę (mieszkam w mieście i głownie męczę się z mokrą nawierzchnią zimą)

Mocno je dzisiaj testowałem w warunkach bardzo intensywnych opadów deszczu (w Gdańsku ciągle pada) i jeździ to na mokrym wspaniale.

@Jaguaro, może miałeś te opony w wersji XL lub RUNFLAT ? bo wtedy opony są zazwyczaj dużo twardsze.

Edytowane przez zioowo
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, krystiano91 napisał:

Jak już masz kupować używki to lepiej dołożyć trochę grosza i kupić nowe Dębice. 
Też się zastanawiałem co wybrać i wziąłem jednak nówki dokładnie te o których piszesz - Dębica Frigo HP 2 XL 225/50r17. Na oponeo mają ocenę 4,8 na 3400 ocen więc uważam, że muszą być w miarę okej bo gdyby były słabe to przy takiej liczbie ocen średnia byłaby mizerna. 

Poczytałem jeszcze trochę i decyzja zapadła, zamawiam Dębice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeden i drugi zestaw to najwyższa półka. Parametry praktycznie te same. Obojętnie które z nich wybierzesz nie zamienisz na inne:-)


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Dunlop będzie chyba twardszy skoro jest dedykowany do szybszej jazdy (model sport), czyli stabilniejszy (nie bujający na zakrętach z twardszym bokiem opony i lepszym zachowaniem przy zmianach balansu masy auta kosztem komfortu). Jego odpowiednikiem dla Nokiana będzie raczej model asymetryczny o oznaczeniu A4, natomiast model D4 to poprawiony D3 czyli miękka opona na solidną zimę z kopnym śniegiem (górskie tereny lub pozamiejskie) i tym samym raczej do spokojnej i komfortowej jazdy.

 

Edytowane przez zioowo
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mając do wyboru te same opony, wybrałem Nokiana. Przede wszystkim za lepszy indeks na mokrej nawierzchni - A (Nokian) vs. C (Dunlop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po konsultacjach ze znajomymi wulkanizatorami odpuściłem Dębicę, dołożyłem trochę i kupiłem DUNLOP WINTER SPORT 5  225/50 r17 mam nadzieje, że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po konsultacjach ze znajomymi wulkanizatorami odpuściłem Dębicę, dołożyłem trochę i kupiłem DUNLOP WINTER SPORT 5  225/50 r17 mam nadzieje, że się nie zawiodę.

I chwała Ci za to[emoji1] Mam pewność, że jak spotkam Cię na drodze to przynajmniej mogę czuć siè spokojnie[emoji106]

Panowie nie neguje Dębicy bo każda firma ma prawo wypuszczać na rynek co chce ale kierując się dwoma argumentami: bezpieczeństwo i życie nie przelicza się na pieniądze. Każda firma wypuszcza na rynek filmy z doświadczeń testowych, wystarczy poszukać, popatrzeć i też dowiedzieć się małe co nieco. Zdanie kolegów jest istotne ale i tak kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Jeżeli ktoś jeździ 2x w tygodniu przez dwa skrzyżowania to może założyć nawet kolumbijskie paxero. Dla mnie Nokian, Dunlop, Goodyear, Michelin i Bridgestone to czołówka. później długo nic i zaczyna się klasa średnia czyli Uniroyal, Fulda,Hankook, Firestone i ewentualnie Kleber. Wszystko inne m.in Zeetex, Toyo, Nankang, Barum, Dębica czy Kormoran można założyć w przypadku jazdy do kościoła czyli 4x w miesiącu.

 

 

Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do auto dostawczego- boxer?
Wybor jest mały i ceny ok 600 zł z tego co widzę to jest nokían, michelin, goodyear, toyo,yokohama co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...