Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, hotjakdog napisał:

Jaka jest różnica między Nokian WR A4, a NOKIAN WR D4, oprócz hałasu? Jakie waszym zdaniem wybrać? I jaki rozmiar na 7,5"J/17"?

Na Twoje pierwsze pytanie odpowie wujek Google. Te i te dobre. Zależy od modelu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

5 minut temu, mirek31071977 napisał:

Jak jeździsz dużo autostradami to A4,a jak bezdroża,zaśnieżone boki i miasto to D4.Ja wziąłem D4

A ja A4 (215/50/17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mirek31071977 napisał:

Jak jeździsz dużo autostradami to A4,a jak bezdroża,zaśnieżone boki i miasto to D4.Ja wziąłem D4

 

27 minut temu, H4mm3R napisał:

Na Twoje pierwsze pytanie odpowie wujek Google. Te i te dobre. Zależy od modelu auta.

 

A4 B8 sedan 2013 

Jaki rozmiar waszym zdaniem? 225/45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie na forum ( pozdrawiam Fido;) ) poruszane było,  że najlepszym zamiennikiem do zalecanego przez fabrykę rozmiaru czyli 235/45 przy felgach 17'' jest rozmiar 215/50, który szczególnie powinien sprawdzić się zima gdyż jest poprostu weższy.  

Dopiero teraz zauważyłem, że pytasz o B8 ale tak czy inaczej nie zdecydowałbym się na 225/45 idąc w coś bardziej komfortowego np. właśnie 215/50 bądź jeszcze wyżej. 

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka konfiguracja to mocno poroniony pomysł ?:decayed: czy moze ujdzie ?

Przod nokian wr d4

Tyl frigo 2

Czy raczej zostac przy frigo ze wzgledu na male trasy.

Trasy powyzej 100 km raczej rzadko. Moze z 5 razy na miesiac.

Dodam ze to 2 litrowy silnik

Edytowane przez Mrozzees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiam akurat 195/65 r15 bo mam taki drugi komplet felg ale po namysle jednak chyba kupie 4 nokiany i spokoj. Duzo maja dobrych opinii innych uzytkownikow forum wiec mam nadzieje ze bede zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


siedzę przy komputerze i przeglądam te opony i mój wybór padł na Dunlop Winter Sport 5 205/55 R16 H 91,  dodam że mieszkam na wsi i przez tydzień poruszam sie podrzędnymi gminnymi drogami (zasnierzenie, lod ibłoto posniegowe na drogach w zimowych warunkach to standard) ale co weekend pokonuje trase Kielce-Zawiercie-Siewierz-Katowice która pozwala na ostrzejszą jazde. Posiadam Audi A4B6 1.8t163km, przedni napęd.
Co sądzicie o moim wyborze? doradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z zimówek FALKEN EUROWINTER HS01, nowy model producenta, zakupiłem je w rozmiarze 225/45/R18 i mogę powiedzieć, że są ciche, na mokrym dobrze się trzymają a jak będą na śniegu tego jeszcze nie wiem, ale bieżnika mają 9mm - myślę, że będą OK. Cenowo też wychodzą przyzwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hubertus01 napisał:

Polecam z zimówek FALKEN EUROWINTER HS01, nowy model producenta, zakupiłem je w rozmiarze 225/45/R18 i mogę powiedzieć, że są ciche, na mokrym dobrze się trzymają a jak będą na śniegu tego jeszcze nie wiem, ale bieżnika mają 9mm - myślę, że będą OK. Cenowo też wychodzą przyzwocie.

Wiesz, że im więcej bieżnika tym opona z d*py..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie opony są robione na ilość a nie jakość, 1 sezon będzie git a później zejdzie Ci 5mm bieżnika i już nie będziesz taki szczęśliwy ?

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jakoś po sezonie 5 mm nie ubywa


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowe zimówki może i mają zazwyczaj więcej bieżnika ale również nie zauważyłem żeby się ścierały w błyskawicznym tempie. Nokiany produkowane w Rosji też miały być kiepskie, a jakoś latam na nich kolejny sezon i wszystko jest jak trzeba.

Uniroyale również miały zniknąć po sezonie, a jakoś nie widać zużycia - ale to już odnośnie letnich gum taki offtop :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayton DW 510 bardzo dobrze trzyma . Czwartą zimę będę na nich gonił j nic złego powiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek70 napisał:

Dayton DW 510 bardzo dobrze trzyma . Czwartą zimę będę na nich gonił j nic złego powiedzieć nie mogę.

Mam podobne zdanie na ich temat, a przejeździłem na nich trzy zimy i dalej są użytkowane :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesiadce na Dunlopy wintet sport 3D 235/40/18 głośno jak cholera i twardo..no ale swoje lata mają więc nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...