Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomóżcie w podjęciu decyzji. Rozmiar zimówek 215/50 R17.

  • Dunlop Winter Sport 5
  • Nokian WR A4
  • Pirelli Cinturato Winter

Oraz czy indeks nośności przy Dunlopach 91 wystarczy do quattro?

PS. Plus dla Dunlopa, że posiada ochronę felgi. Minus dla Pirelli, że są z 2016 ;)

 

Edytowane przez johnnythebest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz porównanie z oponeo, ale możliwe że sam już zrobiłeś :P , ja bym brał Dunlopa, + tak jak mówiłeś, że rant ochronny jest, poza tym jest tańszy o te kilka złotych od Pirelli, a jeśli chodzi o ocenę i opinie to ma bodajże najlepsze, można do Dunlopa tylko Michelin Alpin 5 porównać. 

por_wnanie.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez Nokiany. Opony warte swojej ceny i godne uwagi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 17:30, krolo777 napisał:

Które z tych?

 

Screenshot_20171127-162935.png

CrossClimate+ najniższe opory toczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wg Was powinien być indeks nośności opony 215/50 R17 do A4 silnik AVF w quattro? 91 wystarczy czy brać 95?

Na letnich 235/45 R17 mam 94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki tylko w sumie dużo tam nie ma nowego ;) Czyli wg nich skoro na letniej 235/45 miałem 94 to teraz nie moge założyć opon z indeksem 91 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od klasy opon :

w budżetówce polecam gislaved, skandynawski producent

klasa średnia: fulda, słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii na temat modelu montero 3 a są w bardzo przyzwoitej cenie

jeżeli chodzi o klase premium to oczywiście nokian WR D4 albo tak samo rewelacyjny dunlop winter sport 5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Sava Eskimo S3+, na ten sezon założyłem nowe Nokiany WR D4. Kilka hamowań awaryjnych było i opony spisały się znakomicie.

"Opon zimowych szukaj u Skandynawów, letnich - na Bałkanach"... coś w tym musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy przechodzą z szerokich opon letnich na dość standardowe zimowe. 

Czy w przypadku takiej zmiany czujecie znaczną różnicę odnośnie wspomagania układu kierowniczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy przechodzą z szerokich opon letnich na dość standardowe zimowe. 
Czy w przypadku takiej zmiany czujecie znaczną różnicę odnośnie wspomagania układu kierowniczego ?


Ja tak nie odczuwam bardzo roznicy osobiscie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po tym sezonie moje goodyear ultra grip 7plus idą w odstawke. Mają 5mm bieżnika i 8lat. Myślałem o nokian wrd4 klasa przyczepności  na mokry A albo goodyear ultra grip 9 I tu mam dylemat. Spotkałem opinie że nokian na mokrym średnio wychodza więc jak to jest? 

Edytowane przez .Pablo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Nokiany to średnie opony. Nie rozumiem zachwytu nad nimi. Najlepiej jeździło mi się na Goodyear UG i Conti Winter Contact.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nitroo napisał:

Dla mnie Nokiany to średnie opony. Nie rozumiem zachwytu nad nimi. Najlepiej jeździło mi się na Goodyear UG i Conti Winter Contact.

Patrząc na etykietę nokian ma lepsze oceny na mokrym. Mam letnie nokiany zline i powiem tak ładnie radzą sobie z trakcja na suchym i mokrym jedyny minus to głośność. Są dużo za głośne jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etykiety, a ich realne właściwości to co innego :P Mam nokiany tylko, że wrd3 i uważam, że to dobra opona. Na mokrym trzyma, na śniegu ciężko mi się wypowiedzieć, bo od kilku lat u nas jest go jak na lekarstwo :D Przy prędkościach grubo powyżej dozwolonych czuję się na nich pewniej niż na letnich uniroyalach 3. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale które lepsze UG czy wrd4 głównie miasto,  czasem wypad na deskę w góry. Z UG 7+ byłem zadowolony czy wrd4 im dorównują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...