Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale które lepsze UG czy wrd4 głównie miasto,  czasem wypad na deskę w góry. Z UG 7+ byłem zadowolony czy wrd4 im dorównują? 
Moim zdaniem nie, ale brałbym i tak Continentale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

19 minut temu, nitroo napisał:
Godzinę temu, .Pablo. napisał:
Ale które lepsze UG czy wrd4 głównie miasto,  czasem wypad na deskę w góry. Z UG 7+ byłem zadowolony czy wrd4 im dorównują? 

Moim zdaniem nie, ale brałbym i tak Continentale.

Jeździłem i nie przekonały mnie Continentale. Lepiej jeździło mi się na UG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon jeżdżę na Nokianach WRD4 i szczerze je polecam. Sprawdzone zarówno w mieście jak i na drogach gdzie soli nie uznają, a jezdnia skuta jest lodem. Opony kleją znakomicie, są przewidywalne i dają poczucie pewności nawet przy prędkościach autostradowych jak już wcześniej zauważył przem8. 

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon jeżdżę na Nokianach WRD4 i szczerze je polecam. Sprawdzone zarówno w mieście jak i na drogach gdzie soli nie uznają, a jezdnia skuta jest lodem. Opony kleją znakomicie, są przewidywalne i dają poczucie pewności nawet przy prędkościach autostradowych jak już wcześniej zauważył przem8. 
Made in Finland? Czy Russia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Nokian WR D4 z 2017 roku, robią robotę ?

Edytowane przez Drops24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Drops24 napisał:

Aktualnie mam Nokian WR D4 z 2017 roku, robią robotę ?

A na mokrym dają radę bo słyszałem że średnie na mokrym są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wyzyk83 napisał:

ja mam dębicę proesto hp2 i jest ok rozmiar 225/45R18

 

Interesują mnie opony premium nie budżetowe. Budżetowe mam w lanosie i pozostawiają dużo Di życzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lanosie masz frigo 2 i jest to opona budżetowo

frigo hp2 to zupełnie inna opona i jest w klasie ekonomicznej

miałem letnie nokiany nowe po dwóch sezonach spękane całe

 

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wyzyk83 napisał:

w lanosie masz frigo 2 i jest to opona budżetowo

frigo hp2 to zupełnie inna opona i jest w klasie ekonomicznej

miałem letnie nokiany nowe po dwóch sezonach spękane całe

 

 

Zgadza się frigo 2 ale hp2 to dalej Dębica która średnio mnie przekonuje. Nokiany zline mam 3 sezony zero pęknięć, wybrzuszeń, nie mogę złego słowa na nie powiedzieć poza głośnością. Konkurencja na tym tle wychodzi lepiej. Kolega ma zimowe nokiany i chwali przez to rozważam ich zakup albo kolejny model ug9 bo z firmy zadowolony jestem :decayed: mam Ug7+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, .Pablo. napisał:

Zgadza się frigo 2 ale hp2 to dalej Dębica która średnio mnie przekonuje. Nokiany zline mam 3 sezony zero pęknięć, wybrzuszeń, nie mogę złego słowa na nie powiedzieć poza głośnością. Konkurencja na tym tle wychodzi lepiej. Kolega ma zimowe nokiany i chwali przez to rozważam ich zakup albo kolejny model ug9 bo z firmy zadowolony jestem :decayed: mam Ug7+ 

też podchodziem do dębicy z dystansem spróbowałem i nie żaluję

osobiście zakupiłem 5 kompletów nowych

1 komplet frigo 2 miałem w a4 b5

2 komplety miałem w a4 b6 lato presto zima frigo 2

2 komplety a4 b8 zima frigo hp2 lato presto ultra hp2

z każdej dębicy byłem mega zadowolony a róznicę jaką dostrzegłem miedzy frigo 2 a frigo hp2 to jazda i hamowanie na mokrym asfalcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica niestety nie dorówna oponom premium. Frigo 2 w kopnym śniegu spoko, na mokrym powyżej 0 tragedia. Pytanie bez zmian wrd4 czy ug9? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nitroo 

Tak jak myślałem, made  in Russia.

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bez zmian wrd4 czy ug9? :decayed:


Mialem rozne opony zimowe, zdecydowalem sie na zakup nowych Nokian WR D4. Jezdze drugi sezon i jestem z nich najbardziej zadowolony. Daja rade w kazdym terenie, snieg, deszcz. Szczerze moge je polecic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, .Pablo. napisał:

A na mokrym dają radę bo słyszałem że średnie na mokrym są? 

Raczej nigdy nie miałem problemów, nie wiem skąd ta opinia, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, .Pablo. napisał:

ug9

 

Mam Ultra Grip 9   R15.    Nie mam porównania do innych, więc mogę tylko zapewnić, że są mega ciche.

W stosunku do letnich GY EFFICENT GRIP R16 które niby mają 66 albo 67dB  to te są zauważalnie cichsze.   Nie wiem tylko na ile to wynik różnicy R15 vs R16.

 

Nie miałem okazji ich zagiąć na lodowisku czy trudnym śniegu ale jeździłem tu i tam i zawsze dawały mi uczucie pełnej kontroli nad autem. Wyszło parę razy tak, że już czułem, że przekraczam granicę przyczepności na zakrętach ale opony trzymały jak przyspawane.

Jak mówiłem, nie mam porównania do innych, nie testowałem w hardkorowych warunkach ale te oponki zapewniły mi ciszę i pewność prowadzenia tam gdzie z nimi byłem, a były typowe sytuacje, że droga mokra i pojawia się mróz itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2018 o 20:52, Onyks napisał:

Drugi sezon jeżdżę na Nokianach WRD4 i szczerze je polecam. Sprawdzone zarówno w mieście jak i na drogach gdzie soli nie uznają, a jezdnia skuta jest lodem. Opony kleją znakomicie, są przewidywalne i dają poczucie pewności nawet przy prędkościach autostradowych jak już wcześniej zauważył przem8. 

Mam dokładnie taką samą opinie. Polecam te oponki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 18:16, wyzyk83 napisał:

też podchodziem do dębicy z dystansem spróbowałem i nie żaluję

osobiście zakupiłem 5 kompletów nowych

1 komplet frigo 2 miałem w a4 b5

2 komplety miałem w a4 b6 lato presto zima frigo 2

2 komplety a4 b8 zima frigo hp2 lato presto ultra hp2

z każdej dębicy byłem mega zadowolony a róznicę jaką dostrzegłem miedzy frigo 2 a frigo hp2 to jazda i hamowanie na mokrym asfalcie

 

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 18:25, .Pablo. napisał:

Dębica niestety nie dorówna oponom premium. Frigo 2 w kopnym śniegu spoko, na mokrym powyżej 0 tragedia. Pytanie bez zmian wrd4 czy ug9? :decayed:

Każdy ma swoje preferencje. Oczywiście, że Dębica nie dorówna oponom premium, ale czy rzeczywiście różnica jest aż tak widoczna w czasie normalnej eksploatacji? Powtarzam w normalnej eksploatacji...  Ja osobiście kończę swoją przygodę z klasą premium ponieważ na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam, że nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego a na pewno nie w przypadku opon zimowych. Sorry, taki mamy klimat nawiązując do słow Bieńkowskiej :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...