Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, mirek31071977 napisał:

Za 800zł,to spokojnie 15 dostaniesz premium:).Ja Nokiany odradzam.U żony w BEX się posypały po 2 sezonach.Bierznik super,ciche ,ale boki tragedia.Strzępy lameli,a jak ściągał z felgi to robiła się szpara,aż do drutów dookoła.Śmietnik.Produkcja 2015 Rosja.

U mnie wrd4 niestety też się posypały z przodu lecz miały na to wpływ amory które już nie trzymały, na trzepakach ładie pięknie  a rozlane.. .wielowahacz trzyma dużo ?  opona fajna lecz chyba troszkę przechwalona, no i dość podatne na uszkodzenia w porónaniu np do conti lub kleber które również miałem okazję mieć od nowości. W każdym razie na ten sezon muszę kupić nowe i na pewno nie będą to już nokiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany, jak Wasze zdanie na temat opon wielosezonowych do jazdy tylko i wyłącznie po mieście i na dojazd do pracy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dylemat. Nokiany odpadają z tego co przeczytałem wyżej. To może Good Year Ultra Grip 9 bo cena 430 zł za 2 opony? Czy uderzyć w dębice, fulde, kleber?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy Nokian nie podzieli losu Nokii, jak się znowu nie przyłożą  do jakości ...:whistling:

Chociaż dwa lata temu założyłem żonie na Tourana wielosezonowe Nokiany i  jak na razie brak jakichkolwiek zastrzeżeń , powiem więcej trzymają rewelacyjnie każdych warunkach .... :naughty:

Ciekawe tylko jak długo będą się trzymać kupy, bo ogólnie zazwyczaj problem z Nokianami robi się po kilku latach ( 4-5 ) od daty produkcji :cool1::P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nokian made in Finland, a made in Russia to zupełnie różne bajki, ja mam te "ori" już 4 lata w samochodzie żony i wyglądają jak nowe, trzymają zaj******e,

 

wracając do tematu co sądzicie o barum polaris 5 pod 205/55 r16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdżę na Michelin Alpin 5 i jest ok, ale mogły, by być trochę cichsze na suchej nawierzchni. Na plus wzór bieżnika, chociaż to najmniej istotna rzecz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może opony Falken HS01 (195/65/15) - Wskaźniki zachowania na mokrej powierzchni, oporów toczenia i hałasu są obiecujące. Bardzo dobre jak na ten budżet. Pytanie tylko jak one sprawują się na drodze?

 

https://5.allegroimg.com/s1440/030f1b/f2b0c8354b5bbc21661e32ce0865

 

 

Czy lepiej postawić na sprawdzone FRIGO2 Dębicy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar opon wzięlibyście na moim miejscu? Pacjent A4 B7 napęd Quattro, zawieszenie AP skręcone dość nisko, na zimę mam Avusy III 18x8J i zastanawiam się pomiędzy 215/40 a 225/40... Jeździłem już na 225/40/18 i elegancko się mieściły jednak Avusy mają inne ET od poprzednich felg i nie wykluczam dorzucenia jakichś dystansów na zimę stąd pomysł na 215/40 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 08:36, mass143 napisał:

Jaki rozmiar opon wzięlibyście na moim miejscu? Pacjent A4 B7 napęd Quattro, zawieszenie AP skręcone dość nisko, na zimę mam Avusy III 18x8J i zastanawiam się pomiędzy 215/40 a 225/40... Jeździłem już na 225/40/18 i elegancko się mieściły jednak Avusy mają inne ET od poprzednich felg i nie wykluczam dorzucenia jakichś dystansów na zimę stąd pomysł na 215/40 ;) 

235/40/18 albo 225/45/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2018 o 22:17, cabanmat napisał:

Pytam.. bo o Dębicach są podzielone opinie..

Continental TS850 - nowszy 860 nie, Dunlop 3D, Pirelli Sottozero to są opony a nie Dębice ,kormorany itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2018 o 21:45, Viking napisał:

Panowie! Naczytałem się dużo dobrego o oponach Dębica Frigo HP2 XL. Planuję założyć rozmiar 225/50/17. Może ktoś z Was użytkował takowe w aucie 250KM/ośka i podzieli się opinią? Opinie osób z tego forum jakoś najbardziej mnie przekonują :)

P.S.

Opony oczywiście nowe będą zakładane....

Ja latam na Continentalu TS850 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2018 o 19:47, skobel napisał:

235/40/18 albo 225/45/18

Kolega chyba nie wie, jakie opony szły do B6/B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2018 o 09:13, nitroo napisał:

Kolega chyba nie wie, jakie opony szły do B6/B7.

Idą takie na kogo ile stać. ja bym założył 225/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, że ludzie mający auta do 20-30tys tego przestrzegają a znam takich tłuste fury i jakby mogli to by na jednych oponach jeżdzili 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon do Citroena C3 2012r. Polecicie cos dobrego do okolo 700-1000zl? @Fido @nitroo najwiecej chyba siedzicie w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak i gdzie będzie użytkowane auto zimą.

Chwalą Dębice i Nokiany, używki i nalewki.

Mi od wielu lat wystarczają te pierwsze.

Często i gęsto śmigam na nich zimą do niemcowni i nadal żyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...