Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Uniroyal MS Plus 77 mam je w corsie ,przejeździłem 1 sezon i bdb się sprawowały ,nie wiem jak w większym aucie ,w audi mam ug9 wcześniej ug7 i innych nie chcę wg mnie jedne z lepszych opon zimowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

33 minuty temu, greg2505 napisał:

Uniroyal MS Plus 77 mam je w corsie ,przejeździłem 1 sezon i bdb się sprawowały ,nie wiem jak w większym aucie ,w audi mam ug9 wcześniej ug7 i innych nie chcę wg mnie jedne z lepszych opon zimowych

A skąd te UG9 zamawiałeś, bo szukam , ale R17 nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je 2 sezon , kupowałem w

Point S 

Ul.Wesoła 3f , 06-400 Ciechanów

+48236725006

możesz zadzwonić do nich jak brałem była promocja przy zakupie 4szt płaciłeś za 3szt, mają też sprzedaż wysyłkową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 13:13, Hołowczyc20 napisał:

Pany sam myślę nad oponami na zimę bo obecne michelin to już śmietnik i zastanawiam się nad :

1.Michelin alpin 6

2.Nokian WR D4

3.Continental ContiWinterContact TS 860

4.Dunlop Winter Sport 5 lub SP Winter Sport 4D(homologacja Audi)

Rozmiar 225/50/17,dodam,że znam kilka osób które mają Nokiany i są zadowoleni,teraz ciekaw jestem Waszych opini.

Pozdrawiam.

Mam Dunlopa i bardzo sobie chwale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2018 o 18:10, .Pablo. napisał:

W tym roku kupiłem nokian wrd4 i po pierwszych kilometrach ocena bardzo pozytywna. Są bardzo ciche, na mokrym super się zachowują, na suchym też. Czekam na śnieg żeby dalej potestowac. Wcześniej były GY ultra grip 7+ I ze względu na wiek już gorzej trzymaly. Nokiany na razie pięknie sobie radzą 

Też miałem ultra grip 7 i przeszedłem na Nokiany wdr4 w tamtym roku wszyscy polecali w tym już mniej... sprawdziłem ranking Adac z tego roku i nadal są w czołówce opon zimowych co do ostrej zimy i jazdy na lodzie w ekstremalnych warunkach są super i dają rady. Oraz są bardzo ciche jak na zimowe koła. Mogę polecić Nokiany nie zdecydowanym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty żartami ale prawda jest taka, że zimowe Nokiany są oponami rewelacyjnymi. Nie będę drugi raz pisał czym mnie urzekły. Przejezdzilem na nich dwa sezony i szczerze polecam. 

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym lodem to lekka przesada chyba.

Na "lud" ni ma siły.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mailem zakupić opony 215/50/17 Ale trafiły mi się w super cenie 225/50/17. Nie patrząc na estetykę ("jak to będzie wyglądać"), to ten rozmiar bardzo "nie pasuje" do b6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak ktoś pyta o coś, a i tak robi co innego po swojemu. Kalkulator opon i licz. Powodzenia.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nitroo napisał:

Uwielbiam jak ktoś pyta o coś, a i tak robi co innego po swojemu. Kalkulator opon i licz. Powodzenia.

Przeliczyłem sobie to i wychodzi 2%. 50=51km/h. 

Jest to przekłamanie w granicy rozsądku czy już nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tipmaniak napisał:

mailem zakupić opony 215/50/17 Ale trafiły mi się w super cenie 225/50/17.

Cóż, teraz musisz z tym żyć.

Ty na tym będziesz jeździł.

Reszty szkoda komentować, nawet tego co i z czym porównałeś i przeliczyłeś.

 

Dodam że to jest zaśmiecanie tematu, o rozmiarach jest inny.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tipmaniak napisał:

Przeliczyłem sobie to i wychodzi 2%. 50=51km/h. 

Jest to przekłamanie w granicy rozsądku czy już nie ?

a przypadkiem oryginał nie szedł 205/50 17? Porównując do tego rozmiaru to różnica jest już w granicach 3% czyli trochę ponad normę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori rozmiary masz na wlepce, słupek B kierowcy,tam jest kilka rozmiarów dedykowanych do danego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka opon zimowych w naprawdę dobrej cenie to polecam z czystym sumieniem opony marki Laufenn, dotyczy się to również opon letnich. Ojciec posiada takowe (letnie i zimowe) w Mondeo mk4 i i złego słowa nie można powiedzieć jeśli chodzi o przyczepność, głośność czy też ścieralność opon.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się kłócić każdy może mieć swoje zdanie, wrzucam w celach poglądowych, https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2018_winterreifen_205_55_r16_details.aspx?testId=211&recordId=4016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Dunlop Winter Response 2, cena 215zł szt. Czekamy na pierwsze przymrozki i zobaczymy jak zachowują się na śliskim . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 22:28, tipmaniak napisał:

Panowie mam szybkie pytanie :) Czy na Oryginalne felgi Audi sline 17" 7,5Jx17H2 ET43 mogę wrzucić opony 205/50/17? Letnie mam 225/45/17 ale na zimę chcialbym mieć węższe 

 

W dniu 30.10.2018 o 11:20, tipmaniak napisał:

Na zimę zawsze kupowało się węższe. Ok jeśli nic nie można wymyśleć z 205 to wezmę te 215.

Żadnych wynalazków typu 215/50.

Załóż albo taki sam rozmiar jak letnie czyli 225/45 albo ewentualnie właśnie 205/50 jeżeli chcesz węższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2018 o 23:41, granatowy napisał:

Załóż albo taki sam rozmiar jak letnie czyli 225/45 albo ewentualnie właśnie 205/50 jeżeli chcesz węższe. 

Albo wymyśl sobie jeszcze inny rozmiar jak mądry kolega podpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...