Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku zaczyna drugi sezon na oponach Kleber Klisarp Hp3. Bardzo sobie je chwale. Dają radę w głębokim śnieg jak i na suchym asfalcie. W dodatku są ciche. Te opony zebrały chyba dobre komentarze bo ich cena w tym roku wzrosła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z czystym sumieniem mogę polecić Nokiany,  w jednym aucie mam D4 w rozmiarze 205/55/16 natomaist w drugim model A4 w rozmiarze 225/55/17, sporo km nalatane i nic złego z oponami sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję opon zimowych do moich 17" sline, Myślałem nad 205/50, 215/50 lub 225/45. Oczywiście nowe. Cena tak do max 2k mogą być tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Patryks25 napisał:

poszukuję opon zimowych do moich 17" sline, Myślałem nad 205/50, 215/50 lub 225/45. Oczywiście nowe. Cena tak do max 2k mogą być tańsze...

allegro.pl ceneo.pl olx.pl 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie o firmie paxaro winter ? Wyjeżdża to z fabryki bodajże Continentala i jest to made in france . 

Tak wiem że to opona budżetową ale komplet 18' 225/40 za 950 zł chyba warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dominik93 napisał:

Panowie a co powiecie o firmie paxaro winter ? Wyjeżdża to z fabryki bodajże Continentala i jest to made in france . 

Tak wiem że to opona budżetową ale komplet 18' 225/40 za 950 zł chyba warto 

Jak widzę te opisy na alledrogo gdzie niby te budgetowe opony są produkowane to nie mam pytań :facepalm: ale co drugi się na to nabiera. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nitroo napisał:

Może kup kolego mniejsze koło, skoro Cię nie stać na opony?

Słuchaj a co ma piernik do wiatraka ? Nie mamy takich ekstremalnych zim i opadów śniegu że potrzebuje koniecznie opon z klasy premium za 3k . Mam tę opony rok czasu i jak dla mnie spełniły swoje zadanie w poprzedniej zimy więc po co mam dopłacać kolejne 2 k żeby tylko były klasy premium ? Non sens . 

Chciałem zaczerpnąć informacji co myślicie o tych oponach a nie czy mnie stać czy nie bo nie o to było pytanie kolego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, H4mm3R napisał:

Jak widzę te opisy na alledrogo gdzie niby te budgetowe opony są produkowane to nie mam pytań :facepalm: ale co drugi się na to nabiera. ..

Oj kolego, zaczerp informacji gdzie te oponki są produkowane a będziesz zdziwiony że jednak w fabryce Continentala i to nie jest fake :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 17:28, Dominik93 napisał:

Oj kolego, zaczerp informacji gdzie te oponki są produkowane a będziesz zdziwiony że jednak w fabryce Continentala i to nie jest fake :)

I co z tego??.Kormoran jest na Michelinie i co?Śmieć ostatni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mirek31071977 napisał:

I co z tego??.Kormoran jest na Michelinie i co?Śmieć ostatni?

Bo nazwa Kormoran jest zaczerpnięta od ptaka. Na zakręcie „leeeeeeecisz”???

Nie mogę  się nadziwić, że auto klasy premium a opony niskobudżetowe wybieracie. To trzeba było brać Skodę w końcu produkowana w fabryce VW. Choć o Skodzie złego słowa nie powiem. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YSwoją drogą wlaśnie dokonuje porównania żeby przedstawić pewne fakty.

 Nokian WR D4 czy Dunlop Winter Sport 5.

Teoretycznie Dunlop parametry odrobine gorsze ale w testach wygrywa z Nokianem. I gdzie leży prawda??? 

Półka cenowa ta sama. 

Gdzie wy kupujecie opony ze klasa premium to 3k??? 

I kto lata zimą z prędkością 240 km/h żeby brać V?

Edytowane przez jaguaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na Nokianie sparzyłem też.U żony w BEX poszły po 2 sezonach.Strzępy lameli na bokach,choć środek dobry,a przy ściąganiu z felgi szpara się robiła do wnętrza,aż do drutów?.Nie wiem,może kijowa partia.Ale tym z Rosji już nie zaufam.Teraz brałbym już Dunlopa np.Moje mam Bridgestone Blizzak,ale już ostatni sezon,bo się kończą.Były z autem na 2 sezony.Za rok,jak dożyję,to będę śledził temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii opon zimowych z klasy premium zdecydowanie, bez wątpienia polecam opony Dunlop Winter Sport 5. Sam jeździłem na tych oponach zeszłej zimy w BMW z mocnym silnikiem. Nie należę do sebixów upalającym Mpowera 1.6, więc mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że opony rewelacja. Był to rozmiar 225/45R17 i choćbym się starał to nie szło zerwać przyczepności. Także jeśli ktoś ma budżet, to nie ma się co zastanawiać. W temacie Nokianów podobnie. Posty typu "Nokiany z Rosji są złe" wołają o pomstę do nieba. Micheliny i Conti z Rumunii albo RPA też są gorsze? Czy może Pirelli z najnowszej fabryki w Chinach? Mam rok 2018, a nie 1998 gdzie produkty chińskie były kwadratowe i ze świecącego plastiku. Kto teraz nie produkuje w Chinach? Gdzie produkuje się osławione bananowe telefony Apple? Kraj produkcji nie ma większego znaczenia jeśli marka, projekty i inżynieria jest silna w Europie. Budżetowe opony i ich różnice w cenach to głównie "nazwa". Śledził z was ktoś te różnice? Dlaczego Goodyear jest droższy niż Dębica? Widzieliście gdzieś sponsoring Dębicy? Nie. Kto sponsoruje chociażby Juventus? Właśnie Goodyear. Chodzi o kasę i marketing. Tak samo jak w samochodach. Przykładem może być poczciwa Dębica Frigo 2. Ktoś kojarzy, że kiedyś był to Goodyear UltraGrip? Pewnie nie. Podsumowując: jeśli nie jeździsz dużo, nie jeździsz szybko to bez znaczenia czy masz A4 czy A8 nie musisz obawiać się budżetowych opon, Baruma, Savy, Matadora. Nie popadajmy oczywiście w skrajności opon typowo chińskiego pochodzenia.

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czasu coraz mniej, szukam opon do swojej czarnuli, budżet niestety w tym sezonie ok. 800 zł, ale tak to jest zapomnieć m.in. o "drobnej" racie za OC  i gromadce części do fury ^.^

Zastanawiam się nad Sava Eskimo S3+ i GT Radial, chciałem Dunlopa Winter Sport 5, ale raczej nie wyrobię i obecne kapcie już słabe ;/

Jeden znajomy poleca chinole typowe, drugi Tigar o którym mało kto słyszał i już sam nie wiem co brać, bo jednak myślę, że nowe będą lepsze, niż kilkuletnie używane.

205/55/R16 A4 B5 Quattro

Za wszelkie opinie z góry serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sava eskimo s3+ to to samo co dębica frigo 2 ,nawet bieżnik taki sam ,dębicę będziesz miał za 800zł komplet

https://www.oponeo.pl/porownywarka

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dr4gonix napisał:

Jeden znajomy poleca chinole typowe, drugi Tigar o którym mało kto słyszał i już sam nie wiem co brać, bo jednak myślę, że nowe będą lepsze, niż kilkuletnie używane.

Dębica Frigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...