Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wyzyk83 napisał:

dla b8 odpowiedni rozmiar to 205/60R16

205/55R16 to rozmiar dla b5,b6/b7

205/60 o rany a to nie za gruby kapeć??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

14 godzin temu, mrarturko napisał:

205/60 o rany a to nie za gruby kapeć??

 

Ja ci podałem rozmiar jaki podaje producent

205/60R16 lub 225/55R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 12:03, pens napisał:

Nie rozumiem pędu niektórych osób do zakupu używanych opon. Zrozumialbym, gdyby np opony były użytkowane przez 1 czy 2 sezony i np samochód uległ wypadkowi - opony wiadomo, jeszcze nadają się do jazdy.

Ale nie w sytuacji w której ktoś jeździ 7 lat i później jeszcze sprzedaje opomny, dla kogoś kto będzie jeździł kolejnych 3 lata. Bez sensu.

Już chyba lepiej pójść w kierunku jakiś opon budżetowych np http://fuks-olsztyn.pl/poradniki/kroluj-na-sniegu-z-oponami-debickimi/

Kupiłbyś opony z samochodu który uległ wypadkowi? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jak nie są uszkodzone. Jak to sprawdzisz? Wizualnie?  Znowu zaczyna się teoretyzowanie. Możemy teraz dywagować - wypadek czy kolizja, w przód czy tył,  prawa czy lewa strona... Lanie wody! Naprawdę nie ma już tu miejsca na wyrażanie rzeczowych opinii jak w temacie? Poparte oczywiście własnym doświadczeniem, a nie czyimś np. "znajomego" wulkanizatora zachwalającego opony które akurat ma na stanie, a na innych producentach/markach wieszającego psy, czy też przeczytanymi testami na zlecenie jakiegoś koncernu oponiarskiego. Rozstrzygacie bzdety, rozmowy są niemerytoryczne i ciągną się  jak gumka od majtek. Wchodzę tu od czasu do czasu, ponieważ interesuje się zagadnieniem, ale to już jest żenada. Te same osoby, często po wypowiedziach ewidentnie widać, że stosunkowo młode, bez doświadczenia ale z uporem maniaka i niepotrzebnie obnażające swoją niewiedzę. 144 stron z czego ok. 80 do kosza... Jeśli ktoś się poczuł urażony to przepraszam. Nie taka była moja intencja. Dla posiadających problem z czytaniem ze zrozumieniem wyjaśniam, zanim zaczną zdzierać pazury na klawiaturze, mowa jest srebrem, milczenie złotem...

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Twoim zdaniem każda opona po dzwonie jest z automatu do wywalenia. Co z tego że dzwon był z przodu przy prędkości 40/h a koleś sprzedaje opony z tyłu. Jak pisałem, według mnie nie każda kolizja dyskwalifikuje opony do sprzedaży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanie ogólne orientuje się ktoś kiedy do sprzedaży wchodzą opony produkowane na tegoroczny sezon zimowy. Tak zgrubnie przejrzałem allegro to tylko z nówek Dębica mi się rzuciła w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się osttnio jakaś nowość od Nokiana mode WR Snowproof z tego co oglądam czytam produkcji fińskiej. Miał może ktoś już do czynienia z tym modelem ? Powoli zaczynam się rozglądać na rynku bo będe potrzebować nowych gum. W kręgu zainteresowania jest Nokia, Conti winter ts 860 oraz Goodyear UG 9 (lub nowsza wrsja UG 9+). O UG czytałem tutaj dosyc pozytywne opinie a jak te Conti naprawdę szybko schodzą ? JA nie robie dużo rocznie < 15 tys km pytanie tylko czy Ci co tak piszą nie robia 4x tyle :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, L1953s napisał:

a jak te Conti naprawdę szybko schodzą

Jak jeździsz mało ale bardzo agresywnie to po dwóch sezonach do wymiany. Jak jeździsz normalnie to na 4 sezony spokojnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Aktualnie na stalówkach mam jakieś opony no name chyba bieżnikowane 215/55/16 z 12 roku. Pasuje zaskoczyć zimę i przygotować się do niej wcześniej i planuje zakup nowych 4 opon. Nie jeżdżę dużo więc zakupię prawdopodobnie dębice frigo. I mam takie pytanie - czy mogę spokojnie kupić 205 ? Między 215 a 205 jest ponad 200zł różnicy więc nie wiem czy jest sens przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, piotrekekm napisał:

Siemano. Aktualnie na stalówkach mam jakieś opony no name chyba bieżnikowane 215/55/16 z 12 roku. Pasuje zaskoczyć zimę i przygotować się do niej wcześniej i planuje zakup nowych 4 opon. Nie jeżdżę dużo więc zakupię prawdopodobnie dębice frigo. I mam takie pytanie - czy mogę spokojnie kupić 205 ? Między 215 a 205 jest ponad 200zł różnicy więc nie wiem czy jest sens przepłacać.

Możesz, mam takie u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stoję przed wyborem :

Hankook Winter i*cept evo2 W320

Lub

Goodyear UG Performance G1

 

Nie wiem czy jest warto dopłacać te 50 zł za oponę premium, niby na mokrym lepiej trzyma i bardziej ekonomiczny Goodyear, ale czy jest to aż taka różnica że warto się chapnąć na półkę premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie zamowilem sobie TE , zobaczymy ...

4x-opony-zimowe-195-65R15-BRIDGESTONE-LM
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 869 zł - 4x opony zimowe 195/65R15 BRIDGESTONE LM005 2019 (8463979413). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kamilLBN napisał:

W tym sezonie zamowilem sobie TE , zobaczymy ...

4x-opony-zimowe-195-65R15-BRIDGESTONE-LM
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 869 zł - 4x opony zimowe 195/65R15 BRIDGESTONE LM005 2019 (8463979413). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

W jaki sposób masz zamiar założyć 15tki do bexa?

Czy wziąłeś w większym rozmiarze tylko takie jak w linku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tranduo napisał:

W jaki sposób masz zamiar założyć 15tki do bexa?

Czy wziąłeś w większym rozmiarze tylko takie jak w linku?

Kupując felgi stalowe 180 zł komplet na alledrogo.

 

IMG_20191004_180700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...