Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, jeździ ktoś może na oponach Apollo Aspire XP Winter? W testach dostępnych na tyrereviews.co.uk opona plasuje się w mocnej czołówce, zaraz za wielką trójcą GY, Michelin i Conti. Mega zaciekawiła mnie ta opona :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 17:58, jolley napisał:

Dzięki @Fido

Btw. Pozostając w temacie Dębicy HP2. Myślę nad nią lub nad tą opcją. Co sądzicie? Opony premium, 2 letnie, niewielkie zużycie bieżnika. Cenowo podobnie, nawet na korzyść Conti

Continental-ContiWinterContact-TS830P-22
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 900 zł - Continental ContiWinterContact...

 

Kupowałem swego czasu używki Continental, wprawdzie inny rozmiar, ale z czystym sumieniem mogę polecić, świetna cena do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 08:49, jolley napisał:

Panowie, jeździ ktoś może na oponach Apollo Aspire XP Winter? W testach dostępnych na tyrereviews.co.uk opona plasuje się w mocnej czołówce, zaraz za wielką trójcą GY, Michelin i Conti. Mega zaciekawiła mnie ta opona :whistling:

Mnie również zaciekawiła , więc kupiłem nówki i będę zakładał w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 08:49, jolley napisał:

Panowie, jeździ ktoś może na oponach Apollo Aspire XP Winter? W testach dostępnych na tyrereviews.co.uk opona plasuje się w mocnej czołówce, zaraz za wielką trójcą GY, Michelin i Conti. Mega zaciekawiła mnie ta opona :whistling:

A obecną polską zimę w sam raz. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dawid_mag napisał:

Miałem kiedyś Apollo letnie po sezonie nadawały się do wyrzucenia. Oby te były lepsze

Gdzie były wyprodukowane, Holandia czy bliskowschodni kraj? 

Do siebie zamówiłem 225/45/17, czekam na dostawę i jestem ciekaw bo wg specyfikacji tego rozmiaru w Inter cars nie mają rantu. Jak się okaże że nie mają to biorę Dębice HP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, noszę się z zamiarem kupna opon zimowych w rozmiarze 225/40/18(ewentualnie 215/40/18). Aktualnie rozważam zakup Nokian WR D4, ale może macie coś równie dobrego (lub lepszego) w tym budżecie (to jest jakieś 1800 zł za komplet nowych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem zakup tych Nokianów ale z tego co widziałem mają coraz gorsze opinie. Jakościowo nie wypadają najlepiej. Postanowiłem oszczędzić i kupiłem zachwalane Klebery Krisalp hp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jolley napisał:

Gdzie były wyprodukowane, Holandia czy bliskowschodni kraj? 

Do siebie zamówiłem 225/45/17, czekam na dostawę i jestem ciekaw bo wg specyfikacji tego rozmiaru w Inter cars nie mają rantu. Jak się okaże że nie mają to biorę Dębice HP2

Szczerze nie pamiętam było to już z 3 lata temu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem będzie testowany komplet. Na tą chwilę zrobiły dobre wrażenie, gdyż super się wyważyły. 2 opony potrzebowały ok 40g, 1 20g, a jedna była na 0. Nieźle. W praniu wyjdzie jak się będą sprawować :)

jeszcze ciepłe :lol1:

IMG_20191119_162121-1500x2000.jpg

received_2408199316087302.jpeg

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 19:55, M4ssive napisał:

Ktoś jeździ na Dębicy frigo hp2 ? Podobno opona dobra względem cena/jakość. 

polecam kupilem sa ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też testuję.Dorwałem w zarąbistej promocji z DOT37/19.Wydają mi się trochę głośne.Ale póki co,ok.Zobaczymy,jak przyjdzie ta prawdziwa zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie, jakieś doświadczenia w temacie felg 7,5j 16 ET45? Jakie opony do tego, według tabel 225, ale zastanawiam się czy 215 nie byłyby lepszym kompromisem między kołami wąskimi a szerokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Stachu Jones napisał:

Cześć,

Panowie, jakieś doświadczenia w temacie felg 7,5j 16 ET45? Jakie opony do tego, według tabel 225, ale zastanawiam się czy 215 nie byłyby lepszym kompromisem między kołami wąskimi a szerokimi.

jak chcesz 215 to musisz dac wiekszy profil opony o 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? Według tabel dla 7,5j 16 zalecana jest opona 225/ 55 R16, wiec dla 215 powinno się dać 60? Auto jeździ obecnie na 235/40 R18 i jest to 3.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stachu Jones napisał:

Tzn? Według tabel dla 7,5j 16 zalecana jest opona 225/ 55 R16, wiec dla 215 powinno się dać 60? Auto jeździ obecnie na 235/40 R18 i jest to 3.0 TDI.

215/55/16 bo profil 60 będzie zbyt wysoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Stachu Jones napisał:

Ciekawe, niby 225 zalecana, 215 chyba też powinna pasować, co?

Letnia też zalecana 245/40/18 ,a u Ciebie 235,ja w b6 mam 225 ,a zalecana 235 i różnicy nie zauważylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest raczej o polecanych producentach a nie rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...