Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2020 o 11:12, mirek31071977 napisał:

Widzę,że już kupiłeś.Ja się sparzyłem na WRD4 z Rosji.

A no kupiłem.

Będę je obserwował.

Jak coś wyjdzie to będę je reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć,

Które opony na zimę polecacie?

 

Hankook Icept Evo2 czy Nokian Snowproof?

 

245/35/R19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 16:09, Langista napisał:

Nokian.

A jak ma się sprawa z poziomem decybeli oraz jak się zachowują na mokrym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do decybeli to jak każda zimówka, nie ma cichej ale też na pewno jest cichsza od opon ze średniej półki i kilku opon marek premium. Jest to zawsze u każdego inaczej, każdy ma też inaczej auto wytłumione jeżeli o dźwięk z zewnątrz chodzi.

Co do trzymania na mokrym/śniegu/lodzie/suchym to ten test wyczerpuje chyba wszystkie pytania. Nie musisz znać angielskiego, popatrz na czasy okrążeń/drogę hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2020 o 17:50, Langista napisał:

Co do decybeli to jak każda zimówka, nie ma cichej ale też na pewno jest cichsza od opon ze średniej półki i kilku opon marek premium. Jest to zawsze u każdego inaczej, każdy ma też inaczej auto wytłumione jeżeli o dźwięk z zewnątrz chodzi.

Co do trzymania na mokrym/śniegu/lodzie/suchym to ten test wyczerpuje chyba wszystkie pytania. Nie musisz znać angielskiego, popatrz na czasy okrążeń/drogę hamowania.

 

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Panowie mam problem potrzebuje opony zimowej szer 245 na felgę 9.5j która zakryje całą felgę i nie będzie naciągu tak jak na załączonym zdjęciu. 

Wiecie może która firma produkuje na szersze opony 245

Screenshot_20200926_135006_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200926_134958_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

245 to 245, szerokość w tym profilu zawsze będzie wynosić 245 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym ale niektóre opony lepiej siadają na feldze z tego co zauważyłem na zdjęciach w internecie tylko niestety nie są opisane z jakiej  firmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi czas zakupić opony zimowe bo stare już skończone.. ;/ auto jeździ sporo w trasy wiec też takie co nie urwią mi głowy po 10h jazdy :P Wymiar to 225/45/17 jakiej firmy opony polecacie?  Myślałem nad Dębica Frigo HP2 ale mają 71DB ale opór toczenia mają spory a drugie to NOKIAN WR D4  ale cena znowu, wiem że na oponach się nie oszczędza  ale raz że zimy mamy jakie mamy a drugie to jakby każdy miał tok myślenia nie oszczędzaj na oponach to równie dobrze każdy może wtedy kupić jakieś za ponad 2k xd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tych zim jakie mamy teraz ja od dwóch lat jeżdżę w dwóch autach na oponach całorocznych. Polecam, bynajmniej ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Z racji tych zim jakie mamy teraz ja od dwóch lat jeżdżę w dwóch autach na oponach całorocznych. Polecam, bynajmniej ja.

 

Spoko rozumiem, ale dopiero w tym roku kupiłem letnie więc nie zdecyduję się teraz na całoroczne a po za tym mam w głowię że całoroczne to ani zimowe ani letnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Syyyyyba napisał:

całoroczne to ani zimowe ani letnie

Prawda, jednak jak ktoś nie jeździ autem jak na torze F1 to przy dzisiejszych zimach jest ok, bynajmniej dla mnie. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, pelonek1 napisał:

Prawda, jednak jak ktoś nie jeździ autem jak na torze F1 to przy dzisiejszych zimach jest ok,

Raczej bliskie dojazdy do pracy bo tor F1 to już przesada.

Zimówka jest po to by poprawić nasze i innych bezpieczeństwo.

Czemu nie korzystać z tej opcji ???

Tak jak ABS, ASR, i milion innych udogodnień typu asystent parkowania.

Jedne niezbędne, inne dla leniwych.

Fakt, kiedyś nie było zimówek.

Co się człowiek na śniegu napocił to już inna bajka.

Wiele lat śmigałem na zimowej Dębicy, tej pierwszej Frigo  i tej HP.

HP cichsza.

Postanowiłem pójść za głosem forum i kupiłem rok temu Nokiany.

Jeszcze śniegu nie widziały.

Niestety klimat nieprzewidywalny więc buty odpowiednie trzeba mieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fido napisał:

Postanowiłem pójść za głosem forum i kupiłem rok temu Nokiany.

Z tymi Nokianami jest różnie. Zależy gdzie robione. Kupiłem dwa lata temu Nokiany WR D4 do B6. Prawie nie widziały zimy, bo nie było przecież, miały prawidłowe ciśnienie, były zadbane a mimo wszystko rozleciały się tak jakby były zrobione z papieru toaletowego a nie z gumy. Bieżnik był na 6,5 mm a cały "skrachciały" i spękany jak w oponie ze szrotu, która gdzieś na słońcu przeleżała 15 lat. Totalna porażka.... :rant:  Już po odkryciu szkody, doczytałem się, że pochodzą z fabryki w Rosji. Więcej tego ? nie założę do samochodu, choćby za darmo rozdawali. W tym roku jednak Vredestein lub Continental.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko zależy od kogo kupiłeś te opony. Wątpię aby szanujący się serwis handlował takim czymś, pewnie z allegro zamawiałeś. Swoją drogą ja gdybym miał opony w takim stanie co opisujesz po 1.5roku, to zrobił bym reklamację, bo to nie jest 100 zł wydane a na komplecie ok 2000 zł. Jak lekką ręką odpuściłeś taki hajs to brawo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpuściłem. Firma nie Allegro. Normalna duża stacjonarna firma. Jedna z większych w tej branży. Nigdy bym się też nie spodziewał. Zresztą, nie jestem jedyny. Podobne opinie na temat WR D4 znalazłem już od innych użytkowników.

comment_dEjAfeku4KxvuNmRBDe4Bpuvxo5HgDhU

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...