Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Padło śmieszne stwierdzenie, że były "niewłaściwie użytkowane".  Wkurzyłem się i finał będzie w sądzie. Ale na tą całą machinę przyjdzie poczekać bo tam nic się nie dzieje szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

7 minut temu, ElectricShock napisał:

Nie. Padło śmieszne stwierdzenie, że były "niewłaściwie użytkowane".  Wkurzyłem się i finał będzie w sądzie. Ale na tą całą machinę przyjdzie poczekać bo tam nic się nie dzieje szybko.

No nic, to zostaje życzyć powodzenia.. A jaki serwis taki wyrozumiały? Będę unikać w przyszłości..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRD4 były produkowane wadliwe jakiś czas, bez różnicy czy fabryka w Finlandii czy Rosji bo z obu takie wychodziły. Różne rozmiary. Da się to reklamować z powodzeniem, ale jak serwis sprzedający opony nie pomoże to niestety, nic z tego. Późniejsza produkcja już nie miała tej wady, a teraz i tak jest nowy model już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w 2018 2 komplety. Jeden dla siebie a drugi dla Kolegi. Ja na swoich zrobiłem jakieś 10 tyś i szlag je trafił a Kolega nakręcił 3 x tyle i u niego nic się nie dzieje. 

26 minut temu, wojtek_lbn napisał:

WRD4 były produkowane wadliwe jakiś czas, bez różnicy czy fabryka w Finlandii czy Rosji bo z obu takie wychodziły.

Tak jak mówisz. Po prostu natrafiłem na komplet zgnilizny z wadliwej serii. 

 

28 minut temu, wojtek_lbn napisał:

Późniejsza produkcja już nie miała tej wady, a teraz i tak jest nowy model już.

Nie zmienia to jednak faktu, że do tej firmy podchodzę ostrożnie. Jeśli raz się stało, to nie wiadomo, czy drugi się nie stanie. A sto czy dwieście złotych to nie kosztuje aby później machnąć ręką. Jak patrzę na testy to bardzo mi się podobają te opony ale obawa przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto bierze górę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie samochody jeżdżą w zimie na Nokianie, tylko z jednym WRD4 był problem, WRA4 ok, drugi komplet D4 też ok, WR SUV3 tak samo, Snowproof też. Wszystkim znajomym polecam, tak samo zadowoleni, zresztą do S4 też kupie Nokiana ;) ale mam dobre doświadczenia, jak Ty sparzyłeś się na starcie to wiadomo że inaczej patrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Nokianem loteria, było dużo reklamacji na odrywającą się kostke z bieżnika. Nokian ma jeszcze jedną wadę, Daje gwarancje od momentu produkcji, a nie od momentu zakupu, tak jak inni producenci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia opon będą nokiany.. ale mam jeszcze jedno pytanie do was bo no fele mam 17 i lepiej wsadzić normalnie 225/45/ czy 215?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2020 o 13:12, ElectricShock napisał:

Nie. Padło śmieszne stwierdzenie, że były "niewłaściwie użytkowane".  Wkurzyłem się i finał będzie w sądzie. Ale na tą całą machinę przyjdzie poczekać bo tam nic się nie dzieje szybko.

I słusznie  , niech barany udowodnią swoje stwierdzenie. Musiałbyś zapier...lać non stop powyżej indeksu prędkości aby rozwarstwić tak opony czy jak?

Co do Nokianów mój znajomy norweg zakupił nową TOYOTĘ Land Cruiser właśnie z ruskimi Nokianami i jakoś się trzymają mimo .że targa przyczepy i śmiga po górach a asfalt w Norwegii jest dość szorstki.

Ja zakupiłem do mojego e92  330d parę lat temu NOKIAN Hakaapelitta 5  made in Finland, najlepsze wg testów wtedy opony zimowe bez kolców w Skandynawii / nie oferowane w PL/ i naprawdę trzymały na śliskim  oczywiście przy w miarę rozsądnym naciskaniu na gaz bo 640Nm robiło swoje.

Obecnie na Aczwórce mam ruskie Nokiany SNOWproof WR i jeszcze się nie rozleciały a śmigam tu po Norwegii także w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215/50 może i spoko ale 100/200 + zł drożej niż opona 225/45 to skąd te ceny ;O allegro czy oponeo?

Edytowane przez Syyyyyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie/problem ogólnie do b8 kupiłem na lato opony hankook ventus prime 3 225/50 17. Auto przy większych prędkościach plywa.. czy ktoś się spotkam z taka przypadłością? Jakie opony na zimę kupić, żeby nie było takiego efektu, czy ktoś ma jakieś sprawdzone opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdzichu1881 napisał:

Mam pytanie/problem ogólnie do b8 kupiłem na lato opony hankook ventus prime 3 225/50 17. Auto przy większych prędkościach plywa.. czy ktoś się spotkam z taka przypadłością? Jakie opony na zimę kupić, żeby nie było takiego efektu, czy ktoś ma jakieś sprawdzone opony?

Jak długo masz to auto? Możliwe, że to nie wina opon a łączników stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Syyyyyba napisał:

D4 czy Snow ?  lepiej 225/50 czy 225/45 ? 215 nie biorę 

Bez nazwy.png

Mam SNOWproofy od trzech lat i nie narzekam. :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 15:04, rodoindo napisał:

U mnie też pora na wymianę, myślę nad yokohama, wiem, ze to już opony wyższej klasy. Na oku mam BluEarth Winter V905, ktoś jeździ na nich?

 

Ja jeździłem na V903 i były całkiem spoko. Trochę "twarde" jak na zimówki, ale mi to strasznie pasowało. Dynamika jazdy byla bardzo dobra, trakcja i odprowadzanie wody również. Jak się przesiądziesz z opon ekonomicznych to różnicę poczujesz od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo porządnie zrobione testy z wynikami na stronce i możliwością doboru opon 'pod siebie'.

WWW.TYREREVIEWS.COM

Read unbias tyre reviews, tyre tests and ratings at tyrereviews. The leading independant source of tyre information

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki rozmiar opony zimowej najlepiej wziąć?

- 205/60 R16 92H

- 225/55 R16 95H

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...