Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co sądzicie o tych oponach MICHELIN ALPIN A4 lub GOODYEAR ULTRA GRIP 9, bo nie wiem które wziąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z obu będziesz zadowolony, chociaż zapewne z Michelin bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam michelina A5, i po pierwszym lekkim śniegu zadowolony jestem. Trakcja rewelacja. Zobaczę jak będzie więcej śniegu. czy inne warunki. Ale większe prędkości i cisza w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Golfie IV mialem Viking SnowTech2. Bardzo dobra opona zimowa, po 3 sezonach jeszcze bylo widac kolorowe paski a guma nic nie zjechana. w rozmiarze 205/55/16 kosztuje 250zl wiec jest relatywnie tania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon jeźdżę na oponach Nokian WR A3 205/55R16. Jako że śniegu niewiele widziały te oponki bo zimy ostatnio nie było i teraz również nie ma to powiem, że do jazdy po mokrym asfalcie są bardzo dobre, ciche pewne, przewidywalne. Na tyle co zdążyłem posmakować śniegu no to może nie zauważyłem jakiejś niewiarygodnej przyczepności -wszystko normalnie, jak jest bardo ślisko to się ślizga jak wszystko, ale też wiadomo, że to jest opona przeznaczona bardziej na miasto i autostradę niż w Bieszczady, właśnie z taką myślą je kupowałem. Ogólnie godne polecenia. Tyle że sa produkowane w fabryce Nokiana zlokalizowanej w Rosji i po akcjach Putina z ostatnich czasów to teraz bym ich nie kupił - dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić oponki Nokian WR D3 205/55R16 zarówno do jazdy po mokrym, po błocie pośniegowym i po śniegu. Świetnie sobie radzą. Nawet przy ciężkich podjazdach na ubitym śniegu nie mam żadnych problemów (dodam że nie mam napędu quattro). Jeżdze 3 sezon. Kupowałem równocześnie z kolegą który wziął A3 (jego auto Ford Mondeo) i on ma mieszane uczucia jeśli chodzi o ich przyczepność). Polecam również przy zakupie Nokianów aby patrzeć na kraj produkcji. Ja jeżdżę na wyprodukowanych w Finlandii natomiast kilkukrotnie spotkałem się z opinią iż te wyprodukowane w Rosji zachowują się jakby była zastosowana gorszej jakości mieszanka gumowa. Dodam jeszcze że już trzeci rok WR D3 są bardzo wysoko w notowaniach przy testach ADAC opon zimowych. W tym roku plasują się na 3 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśnij jeszcze czy kolega mam mieszane uczucia na temat przyczepności na śniegu czy na suchym/mokrym asfalcie. Bo jeśli chodzi o śnieg to gołym okiem widać że D3 są bardziej do wspinania się po śniegu a A3 raczej na miasto + trochę śniegu od czasu do czasu ;) Stąd może być różnica. Moje, mimo, że są sdjełane w ZSRR na asfalcie spisują się naprawdę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo jeździłem na Dębicach Frigo 2 (195/65/15)i bardzo sobie chwaliłem. ale jak załozylem na obecne audi a4 b6 quattro avf kombi to po pól roku popękały płutna w 2 szt. Gwarancje uznali i odesłali nowe ale już nie załozyłem. Kupiłem Pirelli sotto zero 205 55 16 i szczerze polecam.

15 cali juz nie bedzie bo założylem hamulce 320mm i 288mm. Tak niewinnie zaczeły sie modyfikacje w moim audi.

Edytowane przez lysy-wr400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Miał juz ktoś doczynienienia z zimowkami GT Radial Champiro Winterpro? Dostałem je do samochodu, ale nie wiem czy one w ogóle sa cos warte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem z nimi kontaktu ale to chyba nie jest jakaś najgorsza chińszczyzna.

Jeżeli są w miarę nowe i bieżnik wyższy niż 5mm, to myślę, że możesz śmiało jeździć. Widzę, że quattro jest więc tylko na początku sezonu upewnij się jak z hamowaniem na mokrym asfalcie (bo po śniegu każde pójdą, jedne trochę lepiej inne trochę gorzej).

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlasnie dostałem je jako prawie nowe do kompletu z samochodem. I wlasnie zastanawiałem sie nad tymi oponami co zrobic. Czy sprzedać i kupić jakieś premium czy te wyprobowac. Bo auto i tak rzadko będzie wyjeżdżać w zimę na drogi ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po prostu jesienią załóż je w miarę wcześnie w październiku i w razie gdyby huczało, biło i buczało to zdążysz jeszcze kupić jakieś inne przed szczytem sezonu. Wydać pieniądze zawsze zdążysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor ma rację. Wypróbuj je przed sezonem.

Poza wysokością bieżnika istotny jest wiek opon i sposób ich przechowywania. Jeżeli nie jeździsz dużo zimą, to nie wiem, czy jest sens zakupu opon premium. No chyba, że w Twojej okolicy jest sporo śniegu lub lubisz dynamiczną jazdę. Miałem wiele opon i w przeważającej większości opony premium mają mniejszy próg błędu oraz dłużej wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej kupić NOWE Nokian WR A3 z 2011 roku czy używane ale tylko 2 miesiące Nexen Winguard Sport z 2014 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie lepiej kupić NOWE Nokian WR A3 z 2011 roku czy używane ale tylko 2 miesiące Nexen Winguard Sport z 2014 roku ?

Wg mnie nie ma nowych z 2011 r. Te opony są już trochę nadgryzione zębem czasu. One już mają 4 lata. Co do Nexenów, to nie miałem ich, więc się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...