Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shakur1996

nie znalazłem żadnych testów D4; są pojedyńcze opinie na stronach sprzedawców opon.

nie wiem czy można kupić gdzieś Nokiany produkowane w Finlandii. natomiast była informacja na którymś z portali, że Nokian przeniósł całą produkcję do Rosjii dlatego też jest prawdopodobne, że najnowszych opon nie dostaniemy Made in Finland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie

Ja wiem, że lepiej nie mieszać biznesu z polityką ale w obecnej sytuacji gdy Putin robi nam jakieś idiotyczne embarga, to osobiście wolałbym kupić produkt jakikolwiek inny (a wybór jest naprawdę ogromny) niż "made in Russia". Tak rozumiem patriotyzm na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi. kupuję Nokiany WR D4 92H.

Czy są gdzieś opublikowane jakieś testy z tą oponą?

Czy na innym rynku można kupić wyprodukowane w Finlandii?

Jest test robiony przez GTU

http://podrogach.pl/test-opon-zimowych-225-50-r-17/

Na innych rynkach będzie tak samo, o inne niż rosyjskie będzie ciężko. I naprawdę nie kumam, czemu się ich tak boicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shakur1996

Ja kupuję opony do samochodu, żeby móc jeździć samochodem w zimie. Nie zajmuje sie polityką.

Jeżeli chodzi o testy to co test to różne info. Np. te wcześniej podesłane przez oponylux wskazywał, że na trasy i głębszy śnieg najlepszy Nokian, zaś do dobrze odśnieżonych dróg Michelin czy Conti czy Dunlop. Ten test podesłany przez Ciebie pens (oczywiście dotyczy on innego rozmiaru niż ten test od oponylux) z kolei sugeruje, że najlepsze są Conti i zarówno na śnieg jak i na mokre jak i na suche. Generalnie można zgłupieć, a moje doświadczenie jak doświadczenie innych osób z którymi rozmawiałem jest takie, że różnice przy "normalnych" samochodach i "normalnym" stylu jazdy, w typowych miejskich warunkach czy na trasach krajowych (ale nie w górach), pomiędzy oponami klasy premium są co do zasady praktycznie niezauważalne. Wiem, że ludzie piszą elaboraty w necie jak to im samochód zarzuca bardziej na danych oponych a na innych nie, a inni z kolei piszą że właśnie na tych drugich zarzuca bardziej. A nie wiadomo w jakich warunkach dana osoba jechała, jakie ma umiejętności, w jakim stanie był jej samochód, więce te wszystkie opinie trzeba przepuścić przez mocny filtr. To samo moim zdaniem dotyczy testów, które raczej są sponosorowane, bo pierwsze 3, 4 miejsca jaki to test by nie był co do zasady są okupowane przez tych samych producentów.

Nokiany zbierają dobre opinie, nie wydają się ustępować oponom takim jaki Conti (drugie opony, o których myśle to Conti t850), mają niezłą cenę (nie ma praktycznie różnice w cenie pomiędzy czy Nokianem czy Conti czy Dunlopem w rozmiarze który mnie interesuje). Stąd mój wybór.

W drugim samochodzie mam opony Vredesteina i Uniroyala (nie pamiętam jakie) i nie mam specjalnych zarzutów. A jak jest wielka ulewa albo głęboki śnieg albo gołoledź to żadna opona nie zastąpi wyobraźni. Jedyne co mam do zarzucenia to oponie zimowej, że jest głośna.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju gdzie mieszkam w dokumencie wydanym przez autoryzowany serwis pisze maksymalna prędkość 206 km / h. A indeks opony V (do 240 km / h). Co za tym idzie musze kupić opony z tym indeksem bo ten sam jest w dowodzie rejestracyjnym. A samochód na 130 koni.

Pytanie czy to błąd czy to tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju gdzie mieszkam w dokumencie wydanym przez autoryzowany serwis pisze maksymalna prędkość 206 km / h. A indeks opony V (do 240 km / h). Co za tym idzie musze kupić opony z tym indeksem bo ten sam jest w dowodzie rejestracyjnym. A samochód na 130 koni.

Pytanie czy to błąd czy to tak jest?

Jeżeli letnie to musisz mieć V. Jeżeli zimowe to możesz mieć V lub H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju gdzie mieszkam w dokumencie wydanym przez autoryzowany serwis pisze maksymalna prędkość 206 km / h. A indeks opony V (do 240 km / h). Co za tym idzie musze kupić opony z tym indeksem bo ten sam jest w dowodzie rejestracyjnym. A samochód na 130 koni.

Pytanie czy to błąd czy to tak jest?

Jeżeli letnie to musisz mieć V. Jeżeli zimowe to możesz mieć V lub H.
Faktycznie tak jest, pytanie teraz czy wszystkie letnie opony też muszę zmieniać (dwie nowe kupiłem jakieś 2 miesiące temu - musze sprawdzić indeksy).

Czy to błąd przy wydawaniu / wyrabianiu dokumentów, czy tak to faktycznie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję opony do samochodu, żeby móc jeździć samochodem w zimie. Nie zajmuje sie polityką.

Ja jednak przyjmuję zasadę, że jak ktoś mi pluje w twarz, to niczego od niego nie kupuję, choćby było najtańsze i najlepsze. Jeśli chodzi o gaz z Rosji pewnie nie mamy wyboru ale opony? - jest ich pełno.

A z indeksami to chyba nie ma co się aż tak przejmować, bo firmy ubezpieczeniowe ledwo z trudem orientują się w modelach samochodów a co dopiero we właściwych indeksach opon. Często się trafia, że w katalogach maja jakieś bzdurne nazwy modeli a tych istniejących naprawdę brak.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję opony do samochodu, żeby móc jeździć samochodem w zimie. Nie zajmuje sie polityką.

Ja jednak przyjmuję zasadę, że jak ktoś mi pluje w twarz, to niczego od niego nie kupuję, choćby było najtańsze i najlepsze. Jeśli chodzi o gaz z Rosji pewnie nie mamy wyboru ale opony? - jest ich pełno.

A z indeksami to chyba nie ma co się aż tak przejmować, bo firmy ubezpieczeniowe ledwo z trudem orientują się w modelach samochodów a co dopiero we właściwych indeksach opon. Często się trafia, że w katalogach maja jakieś bzdurne nazwy modeli a tych istniejących naprawdę brak.

Jak chcesz oszczędzić np. 30 zł na niższym indeksie i zaryzykować, że jednak trafi się kumaty gościu od ubezpieczalni to sobie nie żałuj. Pomijam, że są różnice w konstrukcji opon z różnymi indeksami, bo wyższy indeks jest robiony także pod kątem bardziej dynamicznego przyśpieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


są różnice w konstrukcji opon z różnymi indeksami
I dlatego kupiłem zimówki z indeksem V na 240km/h :) Letnie oczywiście też. Jednak kierowałem się tylko właściwościami opon a nie dociekliwością ubezpieczycieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie Nokiany WR D3. Z czystym sumieniem mogę polecić. Auto nie miało ESP ani ASR i nie było problemów. Głęboki śnieg nie był straszny. Na lodzie wiadomo, jak każda opona bez kolców. Na suchym dość ciche (głośniejsze niż letnie). Na mokrym nic niepokojącego nie zauważyłem. Po dwóch sezonach (przy czym wiemy jaka była ostatnia zima) zostało około 5 mm bieżnika, ale w okresie grudzień - kwiecień zrobiłem na nich około 18 tys kilometrów. Do A4 też planuję kupić te opony bo sprawdzone, a w związku z wyjściem WR D4 potaniały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z roku na rok czytam coraz to więcej pozytywnych opinii o Nokianach

a sam "odkryłem" je z 10 lat temu

dobre są, po prostu są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez chyba sie skusze na Nokiany:)

I słusznie, to są bardzo dobre zimówki. Nowy model D4 usunął jedyny zarzut jaki miałem wobec poprzedników, czyli większą głośność udało się zniwelować. Ciekawe czy na śniegu będą równie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wybrac?

205/55/16, A4 B5 1.8T FWD 180HP Głównie po mieście, i raz w miesiącu Mazury, Morze lub Góry. :)

1. 91H DAYTON DW510 EVO

2. 91T Kormoran Snowpro B2

3. 91T Apollo Alnac Winter

4. Czy coś innego tak max do 900zł...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zapodalem sobie GoodYear Ultra Grip 7, no i zobaczymy :)

Jestem pewien , że będziesz zadowolony :wink: ja jestem :mrgreen:

Ja polecam Nokiany, natomiast nie polecam Dayton'ów. Prawdopodobnie będą głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...