Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

A JA ZAKUPILEM KLEBER KRISALP HP I JESZCZE NIE WIEM JAK TO BEDZIE 195/65/15 :oklaski:

obawiam się ze będzie kiepsko i tak w ogolę NIE KRZYCZ (wylacz CAPS-a)

Dlaczego? Ma niezłe opinie , ojciec ma w swoim aucie i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gdzieś już o tym wspominałem, ale jeszcze raz. jeździłem ostatnio na takich na nowej C-klasie. i powiem ze tragedia. lekko dodasz gazu to już się rozpuszczają (przy temp 2 stopni) poza tym sa bardo głośne i maja dozę opory toczenia. normalnie jakbyś przez świeży bardzo chropowaty asfalt jechał. na śniegu jeszcze doświadczeń brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko dodasz gazu to już się rozpuszczają (przy temp 2 stopni) poza tym sa bardo głośne i maja dozę opory toczenia. normalnie jakbyś przez świeży bardzo chropowaty asfalt jechał.

Trudno znaleźć oponę w tej cenie bez "efektów ubocznych"

na śniegu jeszcze doświadczeń brak...

No właśnie. Temat dotyczy opon zimowych. Spadnie śnieg i się zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Temat dotyczy opon zimowych. Spadnie śnieg i się zobaczy ;)

co nie znaczy ze nie muszą się sprawdzać na mokrych i suchych nawierzchniach. moje zimówki w tamtym sezonie widziały 2 albo 3 razy śnieg.

Trudno znaleźć oponę w tej cenie bez "efektów ubocznych"

dokładnie dlatego tu jestem zdania ze warto dołożyć parę zl i kupić coś lepszego. w końcu od opon (szczególnie zimowych) zależy nasze bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie wczoraj kupilem nowe UG Performance. Mialem kupic D3 ale sa sporo twardsze i zdecydowalem sie jednak na te. Zobaczymy jak autko sie bedzie zachowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł "Nie zmieniaj opon na zimowe!" trochę przesadzony.Jeżeli dostosujemy styl jazdy do warunków panujących na drodze, będzie ok.

BTW dobrym rozwiązaniem problemu jest mieć przygotowane 4 zimóweczki na osobnych felgach w garażu. Wystarczy pilotować prognozę pogody i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW dobrym rozwiązaniem problemu jest mieć przygotowane 4 zimóweczki na osobnych felgach w garażu. Wystarczy pilotować prognozę pogody i po problemie.

wszystko pięknie,tylko pasowało by jeszcze zainwestować w jakieś ładne felgi, co by przez pół roku :audi: nie szpeciły :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW dobrym rozwiązaniem problemu jest mieć przygotowane 4 zimóweczki na osobnych felgach w garażu. Wystarczy pilotować prognozę pogody i po problemie.

wszystko pięknie,tylko pasowało by jeszcze zainwestować w jakieś ładne felgi, co by przez pół roku :audi: nie szpeciły :evil:

i tu pewnie co niektórzy mają problem, ja np mam na zimówkach stalowe fele, fakt nie wygląda to za dobrze. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar kupić nowe oponki na zimę i zastanawiam się nad Goodyear ULTRA GRIP 7 tylko gdy wszedłem na ten link to wyświetliło mi się kilka rodzajów tych opon w rozmiarze 195/65R15 a w 185/65R15 tylko dwie link. Jeżeli chodzi o indeksy prędkości to rozumiem o co chodzi ale ten "+" przy 7 i te 95 czy 91 kompletnie nie wiem o co chodzi. Doradzacie rozmiar opon 195/65R15 czy mniejsze 185/65R15 ?

Proszę jeszcze o rozjaśnienie mi oznaczenia felg stalowych: 7Jx15 H2, ET 45 takie mam wpisane w ulotce do mojego modelu. I jakie mi rozmiary na takie felgi wejdą i czy kupić takie czy jakieś inne rozmiary?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam

michau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michau wystarczyło skorzystać z FAQ i już byś wszystko wiedział.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,5262.html

http://www.jdkulej.pl/poradnik_ogumienie.php#r2

i jeszcze tak:

7J - szerokość felgi

H2- ilość "górek" które trzymają oponę, inaczej mówiąc felga przystosowana do opon bezdętkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testu opon zimowych z "MOTORu" nr 44 (2837) 29.10.2007. Rozmiar 195/65 R15

1. Continental TS810 (super na śniegu i mokrym)

2. Semperit Speed-Grip (dobre wyniki w każdej konkurencji)

3. Goodyear UG7 (cicha, na suchym i mokrym tylko dobrze)

4. Michelin Alpin A3

5. Kleber Krisalp HP

6. Fulda Kristall Montero 2 (fatalnie na śniegu, głośna)

7. Dębica Frigo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testu opon zimowych z "MOTORu" nr 44 (2837) 29.10.2007. Rozmiar 195/65 R15

1. Continental TS810 (super na śniegu i mokrym)

2. Semperit Speed-Grip (dobre wyniki w każdej konkurencji)

3. Goodyear UG7 (cicha, na suchym i mokrym tylko dobrze)

4. Michelin Alpin A3

5. Kleber Krisalp HP

6. Fulda Kristall Montero 2 (fatalnie na śniegu, głośna)

7. Dębica Frigo 2

Polecam nr 1. :th: tylko u mnie akurat 205/55/16 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...