Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Nie ma co filozofować. Na temat opon, zwłaszcza zimowych, wszystko zostało już powiedziane. Można się podniecać tym że ten Nokian to najnowszy model ale za 2 lata będzie jeszcze nowszy - nie o to chodzi. Z tego co widziałem w Internecie niektóre modele Nokiana są robione w Indonezji - na to bym zwracał uwagę. Poza tym ceny opon potrafią się diametralnie różnić u różnych sprzedawców dlatego preferuję szukanie na ceneo - lecimy od najtańszych szukając wstępnie wybranych oponek renomowanych producentów. Czy to taka czy inna marka to obecnie chyba nie ma istotnego znaczenia. Jeśli ktoś uważa, że Barumy są za słabe to ok odrzuca tę markę i już, jest pewnie jeszcze z 10 innych marek godnych polecenia.

PS. Z pobudek patriotycznych nie kupiłbym już obecnie Nokiana z Rosji.

Uzupełnienie :):

Co do kupowania przed sezonem, też tak myślałem, że będzie wyraźnie taniej, śledziłem ceny - nic z tego. Jest mniej więcej to samo a nawet lepiej kupić juz na początku sezony niż w środku lata bo więcej jest towaru na rynku i lepszy wybór można więc znaleźć bardziej konkurencyjną ofertę (taniej lub bliżej lub z wyważeniem itp).

Na zimę wąskie -ok ale nie węższe niż to co przewidział producent samochodu. Czyli węziej niż 195 do B6 bym nie zakładał. Poza tym biorąc pod uwagę że nawet jak jest śnieżna zima i jedziemy w góry to obecnie już każdy góral ma mały spychacz a służby drogowe dbają o to żeby każdy ceper mógł dojechać gdzie zechce. Na niżu mazowieckim też już trudno znaleźć zaśnieżone drogi. Zatem tą wąskością chyba nie ma co się przejmować.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do B6? Nie ten rozmiar, nie ten indeks. Albo 195/65R15 albo 205/55R16 91H lub V. Nie miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedynie do czynienia z oponami Pirelli SnowControl Serie III które w moim przekonaniu są bardzo dobre. Poprawnie zachowują się zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Nie generują zbyt dużych hałasów i nie przyczyniają się do zbyt dużego zużycia paliwa. Krótko mówiąc solidne opony w rozsądnej cenie. Zajrzyj sobie jeszcze na motointegrator. Tam w szukajce wpisz rozmiar który Cię internetusje, wybierz producenta "pirelli". Mają duży wybór no i dostawa do warsztatu stowarzyszonego za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki rozmiar opon najlepiej zarzucić bo sam nie wiem koło 18" 7.5J , ma to dobrze wyglądać ale też być w miare praktyczne także nie wiem 225/40? 215/40 albo 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jest tu stron.. :D

Opony Nokian WR D3, może ktoś coś o tych zimóweczkach powiedzieć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wcześniejsze strony to się o nich dowiesz mnóstwo rzeczy. Wystarczy się cofnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka pany, chcę kupić sobie opony zimowe 195/65R15.

Interesują mnie Nokian WR D3, gdzieś czytałem , że trzeba patrzeć skąd te opony są, później się dowiedziałem, że powinny pisać na nich Made In Russia.

Niech mi ktoś powie na co zwracać uwagę o co pytać przy zakupie i co ma na nich pisać aby były oryginalne bez żadnej podróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno...wszystkie teraz są rosyjskie( z finlandii nie uraczysz opony przynajmniej nie z nowych roczników), , tak czytałem w necie ,ile w tym prawdy... nie wiem:) tylko nie linczujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie Nokian WR D3, gdzieś czytałem , że trzeba patrzeć skąd te opony są, później się dowiedziałem, że powinny pisać na nich Made In Russia.

Nokian made in Russia?

you gotta be kiddin' me ..... :eusathink:

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyśmiewaj tylko doradź, tak mi ktoś powiedział więc dlatego piszę tu, żeby się dowiedzieć dokładnie ;>, od tego tu jesteśmy, żeby sobie pomagać :)

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te Nokiany to nie spotkałem nikogo kto by na nie narzekał. :)

Za 220 zł za sztukę dobra cena i raczej warto :P

Pens ale powiem Ci, że ludzie nie polecają continentali :P

Edytowane przez k232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyśmiewaj tylko doradź, tak mi ktoś powiedział więc dlatego piszę tu, żeby się dowiedzieć dokładnie ;>, od tego tu jesteśmy, żeby sobie pomagać :)

Kolejna osoba Ci mówi, żeby nie brać made in Russia.

Pens ale powiem Ci, że ludzie nie polecają continentali

Odstaw to, co bierzesz :decayed:

Powiem Ci, że nie jest znana w świecie z wysokiej jakości produktów.

A co Ty na to, że Nokian jest marką premium, a Bridgestone i Uniroyal nie?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem już 3 komplety opon Nokiana i 2 trafiłem made in Finlandii,a jeden made in russia i nie wiem czy to zbieg okoliczności ale te od ruskich musiałem trzy razy przeważać telepało fajerą strasznie dodam że były to letnie opony

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te z Finlandii były ok? :)

Tak były ok.Ja proponuję przy zamawianiu czy kupowaniu poprostu zastrzedz aby były produkcji finlandzkiej i tyle oponki ogólnie są dobre szczególnie zimowe,pół Norwegii na nich jeździ a zimy wiadomo jakie tam są.Letnie mam nokian z line i też godne polecenia.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy ja mam wr d4 na ten sezon rosja....a dzwoniłem wszędzie gdzie tylko te opony mają to nikt nie mam z fin. oponeo,sabat,inne sklepy nikt nie ma z Finlandii:/ więc może WR D3 model starsze będą z Finlandii.


http://podrogach.pl/nokian-wr-d4-zimowe-nowosci/

piąta linijka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...