Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Frigo2 frigo hp i sava s3+ na głęboki śnieg

Edytowane przez skubiszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rafał Sidor

600zł na opony czy na komplet opony + felgi?

Nawet na same opony to mało. Oczywiście da się za to kupić przyzwoite używane opony nawet z felgami ale to będzie zestaw typy 50% zużycia opony i felgi z wyraźną rdzą. Oczywiście 15". Wbrew pozorom używane opony w naprawdę dobrym stanie w większości (to co widać na Allefajnie) są drogie i nie bardzo się to kalkuluje.

Marka opon ma znaczenie drugorzędne bo wszystkie będą podobne. Dębice Frigo 2 mają opinię dobrych na śnieg ale słabiutkich na mokrym asfalcie. Uniroyal plus 66 miałem i były dobre. Inne takie jak Sava, Viking, Barum, Kleber, Bridgestone, Firestone, Hankook, Toyo, Vredestein będą na pewno niezłe. Szukanie opinii prowadzi donikąd bo zawsze znajdziesz zadowolonych i zawiedzionych. Po prostu trzeba wiedzieć czy potrzebujesz bardziej do przekopywania się w śniegu w Podkarpackiem czy do jazdy odśnieżoną obwodnicą Gdańska. Jeśli a) to wszelkie agresywne jodełki, jeśli B) to coś o mniejszych oporach toczenia i dobrze hamujące na mokrym (tu pomogą te kolorowe etykietki). Wybierasz ze 3 modele które Ci pasują i przeszukujesz Internet (Ceneo, Allegro) patrząc, które uda się znaleźć najtaniej.

Co do kupowania felg - filozofia jest prostsza: tu akurat lepiej kupić używane oryginalne ze znaczkiem VW lub Audi. Allegro, dział felgi, rozmiar np 15", wpisujesz 5x112 i szukasz takich które maja otwór 57,1mm, ET mniej więcej od 33 do 45 i już są odmalowane ;) i wyglądają jak nowe, bo oddawanie do malowania w warsztacie wychodzi drogo.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli trzeba się rozgladać. Szukam dobrych cichych opon na zimę na głęboki śnieg. Co byście polecali? Jest jakiś aktualny ranking opon?

Najważniejsze pytanie - a jaki rozmiar?? Na głęboki śnieg niezłe są Gislavedy, Nokiany, Dębica, Pirelli. Conti, Michelin i Goodyear robione są bardziej na błoto pośniegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę standard 195/65 R15. Jak nie będzie opon zimowcyh Nokian WR D3 Fińskich, to biorę Dębica Frigo HP lub Dębica Frigo 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę standard 195/65 R15. Jak nie będzie opon zimowcyh Nokian WR D3 Fińskich, to biorę Dębica Frigo HP lub Dębica Frigo 2 :)

Niezły rozrzut ;) ale co wy się na te fińskie Nokiany uparliście to nie wiem. To że się nie wywarzają to mit najzwyklejszy w świecie, na kilka tysięcy nokianów, które sprzedałem zeszłej zimy 1 sztuka (słownie JEDNA) miała problemy z wyważeniem. W tym samym czasie identycznie było z Yokohamą z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oponylux.pl - z Twojego punktu widzenia z budżetowych (nie chińskich) opon 205/55R16 co najlepiej wypada:

1. barum

2. sava

3. debica

Może coś innego?

Jazda głównie mniej więcej: 50/30/20 ekspresówka/miasto/tereny podmiejskie i wiejskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na Micheline alpina 4 195/65 R15 i nie narzekam a koszt zakupu kompletu poniżej tys z przesyłka w razie większych oporów łańcuchy lezą w bagażniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego oponylux.pl - z Twojego punktu widzenia z budżetowych (nie chińskich) opon 205/55R16 co najlepiej wypada:

1. barum

2. sava

3. debica

Może coś innego?

Jazda głównie mniej więcej: 50/30/20 ekspresówka/miasto/tereny podmiejskie i wiejskie...

Sava - Dębica - Fulda - Kleber - > mniej więcej w tej kolejności. Jeżeli głównie śmigasz po ekspresówka to nie kupuj głośnej Dębicy - Sava lub Fulda jest o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywnioskowałem po tym naszych wszystkich wpisach, że po co przepłacać za opony skoro za mniejszą cenę też można mieć dobre? Nie zawsze duża kasa idzie za lepszą oponą.. Po co płacić 1000 zł na komplet jak można kupić NP. Dębicę za 600 zł i tak samo mieć na 4-5 sezonów? Nawet nie wiem czy ta za 1000 zł będzie na te 4 sezony.

A dębica też ma miękką gumę i ponadto jest cicha na drodze co ludzie szczególnie zwracają na to uwagę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najważniejsze pytanie - a jaki rozmiar?? Na głęboki śnieg niezłe są Gislavedy, Nokiany, Dębica, Pirelli. Conti, Michelin i Goodyear robione są bardziej na błoto pośniegowe.

16/205/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę standard 195/65 R15. Jak nie będzie opon zimowcyh Nokian WR D3 Fińskich, to biorę Dębica Frigo HP lub Dębica Frigo 2 :)

Nieźle. Fińskich raczej nie trafisz, poza tym to opony sprzed roku, jeśli już. Poza tym nie rozumiem Twojego toku myślenia - Nokian to klasa premium, a Dębica to klasa budżet, więc przeskok niesamowity...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywnioskowałem po tym naszych wszystkich wpisach, że po co przepłacać za opony skoro za mniejszą cenę też można mieć dobre? Nie zawsze duża kasa idzie za lepszą oponą.. Po co płacić 1000 zł na komplet jak można kupić NP. Dębicę za 600 zł i tak samo mieć na 4-5 sezonów? Nawet nie wiem czy ta za 1000 zł będzie na te 4 sezony.

A dębica też ma miękką gumę i ponadto jest cicha na drodze co ludzie szczególnie zwracają na to uwagę :P

Dębica właśnie jest wszystko tylko nie cicha. Większość osób, która jeździ od lat na kormoranach i dębicach nie ma skali porównawczej. Ciche są Dunlopy, Savy czy Fuldy.

Najważniejsze pytanie - a jaki rozmiar?? Na głęboki śnieg niezłe są Gislavedy, Nokiany, Dębica, Pirelli. Conti, Michelin i Goodyear robione są bardziej na błoto pośniegowe.

16/205/50

To w tym rozmiarze najlepsze by były Nokiany WR A3, potem Pirelli SnowControl III i Dębica Frigo, Gislavedy nie występują w tym rozmiarze, tak samo SnowControl III jest słabszym bieżnikiem od Pirelli niż Sottozero III więc ja bym doradzał Nokiana. Jak nie chcesz wydać tyle kasy weź Dębicę, do twoich zastosowań jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że albo na głęboki śnieg albo ciche. To chyba oczywiste. Ja mam Nokian WR A3, moim zdaniem nie są na typowy głęboki śnieg tylko raczej na średnią zimę do miasta. Są ciche, różnica głośności między nimi a letnimi Dunlopami prawie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lata w zimie praca dom i coś tam po mieście mówię też o sobie bo ja codziennie takie trasy robię więc mi głośność nic nie przeszkadza, a jeżeli opona jest dobra to trzeba brać i tyle :D

Lato to wiadomo, że trzeba pomyśleć nad czymś lepszym ale zima jeszcze taka trasa? Szkoda przepłacać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać ten temat i się pogubiłem, a że jeszcze jestem nieco zielony w temacie to już całkiem :) O oponach o których piszę w tym temacie jeszcze dla mnie było za mało

Poszukuję opon na zimę do B8, padło na 16 cali więc zapewne 205/60, chyba że opłaci się dołożyć do 225/55 do moich zastosowań?

Trasa to ogólnie kraków - rzeszów autostrada + podkarpackie górki na południe od rzeszowa, na których często w zimie jest biało (zazwyczaj już ubita droga) oraz od czasu do czasu wypad na narty więc również górki i podjazdy do wyciągów.

Na chwilę obecną mam na oku Goodyear UltraGrip 9 lub Pirelli SottoZero 2/3 i z racji różnych bieżników sam nie wiem który lepiej się sprawdzi w moich zastosowaniach?

Budżet ok 1,5k, do naciągnięcia jeśli trzeba będzie, btw jakie felgi stalowe do takich opon? 5x112 a reszta parametrów obojetna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę szerokie 225 chyba nie są konieczne. Continental nie będzie ciut tańszy?


(...) jakie felgi stalowe do takich opon? 5x112 a reszta parametrów obojetna?

Reszta parametrów nie jest obojętna - ważna jest średnica otworu na piastę, ET i szerokość felgi. Dla B8 niestety nie znam.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać ten temat i się pogubiłem, a że jeszcze jestem nieco zielony w temacie to już całkiem :) O oponach o których piszę w tym temacie jeszcze dla mnie było za mało

Poszukuję opon na zimę do B8, padło na 16 cali więc zapewne 205/60, chyba że opłaci się dołożyć do 225/55 do moich zastosowań?

Trasa to ogólnie kraków - rzeszów autostrada + podkarpackie górki na południe od rzeszowa, na których często w zimie jest biało (zazwyczaj już ubita droga) oraz od czasu do czasu wypad na narty więc również górki i podjazdy do wyciągów.

Na chwilę obecną mam na oku Goodyear UltraGrip 9 lub Pirelli SottoZero 2/3 i z racji różnych bieżników sam nie wiem który lepiej się sprawdzi w moich zastosowaniach?

Budżet ok 1,5k, do naciągnięcia jeśli trzeba będzie, btw jakie felgi stalowe do takich opon? 5x112 a reszta parametrów obojetna?

Co do opon, to proponuję w kolejności Nokiana WR D4, Pirelli Sottozero III i UG 9. Moim zdaniem Nokian jest jedną z najfajniejszych opon śniegowych, UG 9 jest nieco bardziej na błoto pośniegowe. W takim budżecie spokojnie się zmieścisz z każdą z tych opon. I na zimę jednak węższe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę zakupiłem sobie Michelin Alpin A5 w rozmiarze 195/65 R15. Cena za sztukę 230 zł. Stare zimówki tez mam marki Michelin Alpin A3 i musze powiedzieć, że od zeszłej zimy nie zmieniałem jeszcze opon i całe lato jeżdżę na zimówkach aby już je wykończyć. Jedno co mogę powiedzieć. Pomimo upałów jakie mieliśmy w te wakacje nie widać aby opony się bardzo zdarły. Robię ok 2500 do 3000 tyś miesięcznie. Brat również ma Michelinki z tym, że model Alpin A4, również nie narzeka. Myśle, że na lato również kupię michelin, ewentualnie Dunlop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz na etapie wyboru zimówek do mojej b8 w rozmiarzr 17". Sa jakieś opony, ktore szczególnie moglibyście polecić? Zastanawiam sie między Continentalem i Dunlopem. Tylko, który model? W Conti Ts830 ma homologację Audi a w Dunlopach 3D. Jeszcze biorę pod uwagę TS850 lub 4D. Ktoś moze doradzić, które lepiej się sprawdzą w mieście?

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...