Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tych oponkach http://allegro.pl/show_item.php?item=5432443876&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62 Miał ktoś styczność z tym sprzedawcą? Trochę negatywów ma i się obawiam...

Guma świetna na zimę, osobiście na niej jeżdzę, polecam. A jeżeli chodzi o zakup na allegro, taniej wyjdzie Cię na oponeo z wysyłką w cenie. Pozdrawiam
Ale mówisz o 850 czy 850P? Bo na oponeo właśnie nie mają tego modelu z literką "P" na końcu, zresztą jest wystawiony po cenie 728/szt. więc sporo drożej.

Wysłane z mojego Avanta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, potrzebuje kupić dobre opony zimowe 16 cali.

Z racji ze głównie będą użytkowane w okolicach gór, gdzie zima jest bardziej sroga.

Samochód to B6

Skoro potrzebujesz to poczytaj ten temat i na pewno wybierzesz coś dobrego :hi:

Prawie 3 tysiące postów to mi do zimy zejdzię. A też część jest nieaktualnych - starych.

przeczytaj max 15 stron... od tyłu nie od przodu.... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupić dobre opony zimowe 16 cali.

Z racji ze głównie będą użytkowane w okolicach gór, gdzie zima jest bardziej sroga.

Samochód to B6

Skoro potrzebujesz to poczytaj ten temat i na pewno wybierzesz coś dobrego :hi:

Prawie 3 tysiące postów to mi do zimy zejdzię. A też część jest nieaktualnych - starych.

w góry to tylko dębica 200zł z montażem w mojej okolicy, do szybkiej jazdy się nie nadaje ale przyczepnośc super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje kupić dobre opony zimowe 16 cali.

Z racji ze głównie będą użytkowane w okolicach gór, gdzie zima jest bardziej sroga.

Samochód to B6

Skoro potrzebujesz to poczytaj ten temat i na pewno wybierzesz coś dobrego :hi:

Prawie 3 tysiące postów to mi do zimy zejdzię. A też część jest nieaktualnych - starych.

w góry to tylko dębica 200zł z montażem w mojej okolicy, do szybkiej jazdy się nie nadaje ale przyczepnośc super
Dziękuję, a ile to jest szybka jazda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Frigo HP walę zimą po 140-150 na niemieckich autobanach i zero problemów.

W miarę ciche.

Jak dla mnie zwykłego zjadacza kilometrów są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Frigo HP walę zimą po 140-150 na niemieckich autobanach i zero problemów.

W miarę ciche.

Jak dla mnie zwykłego zjadacza kilometrów są ok.

Frigo HP są wszystko tylko nie ciche. Cichą masz Savę, Fuldę czy Dunlopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cichsze od Frigo 2

Do innych nie porównywałem bo nie mam.

Zresztą jaki sens porównywać klasę budżetową do klasy premium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno cichsze od Frigo 2

Do innych nie porównywałem bo nie mam.

Zresztą jaki sens porównywać klasę budżetową do klasy premium ?

Na pewno są cichsze od Frigo 2, ale od Savy juz nie a to też jest budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Dunlop który napisałeś już tak.

Przypomnę że napisałem

W miarę ciche

Ja na hałas nie narzekam.

W czasie jazdy słucham głośniej muzę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być 245 i felga 18" na zimę??? Wszystko masz tam napisane - parametry z etykietek unijnych czyli klasa spalania, przyczepności na mokrym i hałas. Osobiście doszedłem do wniosku, że to lepsze niż rozstrzelone od Sasa do lasa opinie internautów.

Rozumiem, że na takich oponach to pewnie będziesz chciał czasem pojechać naprawdę szybko- wtedy lepiej mieć indeks V niż H.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musi być 245 i felga 18" na zimę??? Wszystko masz tam napisane - parametry z etykietek unijnych czyli klasa spalania, przyczepności na mokrym i hałas. Osobiście doszedłem do wniosku, że to lepsze niż rozstrzelone od Sasa do lasa opinie internautów.

Rozumiem, że na takich oponach to pewnie będziesz chciał czasem pojechać naprawdę szybko- wtedy lepiej mieć indeks V niż H.

Kolego, o ile z pierwszą częścią mogę się zgodzić o tyle druga wprowadza w błąd. Kierowca nie może decydować czy zakłada H czy V. Prawo narzuca, żeby samochód miał założone opony o takim indeksie prędkości i nośności jaki przewidział producent. Jedynie zimą można mieć o 1 indeks prędkości niżej. W wypadku niedostosowania się do tego przepisu można mieć problemy np. z ubezpieczalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, o ile z pierwszą częścią mogę się zgodzić o tyle druga wprowadza w błąd. Kierowca nie może decydować czy zakłada H czy V. Prawo narzuca, żeby samochód miał założone opony o takim indeksie prędkości i nośności jaki przewidział producent. Jedynie zimą można mieć o 1 indeks prędkości niżej. W wypadku niedostosowania się do tego przepisu można mieć problemy np. z ubezpieczalnią.

No to w 3.0TDI, bo taki kolega ma w opisie, chyba tym bardziej warto odrzucić opony z indeksem H (210km/h) i skupić się na V (240km/h), tak jak sugerowałem.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie gdzie można dostać Continentale WinterContact TS850P (nowy model) 225/50 R17 94H? W necie nigdzie nie mogę znaleźć, nawet na oponeo nie ma :/. Nie wiem czy poczekać trochę czy wybrać coś innego z nowych opon. Po głowie chodzą mi jeszcze Dunlopy Wintersport 5 (żadnych opinii w necie nie ma no ale niby ulepszona wersja 4D) i Pirelli Sottozero Serie 3.

Edytowane przez pafcio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie oponeo w poszukiwaniu zimówek 205/55/16. Wybór między: Barum Polaris 3, Falken HS449, Sava Eskimo S3+ i Dębica Frigo 2. Co polecicie? Ewentualnie coś do 250zł sztuka?

Edytowane przez Radeksc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zraziłem do opon kierunkowych z racji tego ze lubią zabkowac. Wyząbkowały mi Alpiny i Fuldy Kristall.

Szczerze polecam Nokian WR A3 i Continental TS830P. Rozmiar 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...