Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

To już lepiej Vikingi niż te kmioty, co wypisałeś...

Hehe, a uzasadnij. :grin:

ktoś jeszcze coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tu nie ma, co uzasadniać, bo moim zdaniem powinieneś trochę kasy dołożyć. Już lepiej może w Dębicę zainwestuj - z dwojga złego, lepsze go niż jakieś Kormorany.

Goodyear, Michelin, Nokian - nic innego bym nie założył. Zawsze możesz pójść taniej w Klebera lub Fuldę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś pomogę, ja miałem dwa komplety Nokianów. Kupiłem 4 lata temu 205/55/16, letnie i zimę made in Russia, były to jedne lepszych opon jakie miałem. Zrobiły duuużo kilometrów i nie miałem się do czego przyczepić :) Teraz z kolei lato zrobiłem na Vredesteinach Ultrac Cento (bez szału), a na tą zimę kupiłem nowe Dunlop Wintersport 5 i czekam na niższe temperatury, aby potestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłeś tak bardzo zadowolony z Nokianów, to dlaczego zdecydowałeś się na Dunlopy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omzig

Można spokojnie znaleźć za ok 1000zł naprawdę porządne, markowe opony typu np Dunlop z datą produkcji trochę starszą np 2012-13 co i tak jest o niebo lepszym wariantem niż Dayton czy Apollo. Wg ustawy opona nieużywana wyprodukowana do 2 lat wstecz jest uważana za nową a ceny takich "leżaków" są wyraźnie niższe. To nie pączki, że trzeba zjeść w ciągu 1 dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omzig

Można spokojnie znaleźć za ok 1000zł naprawdę porządne, markowe opony typu np Dunlop z datą produkcji trochę starszą np 2012-13 co i tak jest o niebo lepszym wariantem niż Dayton czy Apollo. Wg ustawy opona nieużywana wyprodukowana do 2 lat wstecz jest uważana za nową a ceny takich "leżaków" są wyraźnie niższe. To nie pączki, że trzeba zjeść w ciągu 1 dnia :)

To już wolę za 900-950 nowe Barumy lub Sava Eskimo od starych leżaków... Teraz taka guma ma 3 lata, za 3 będzie miała 6, a to już jak na zimową nie jest mało.

Każdy jednak robi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omzig

Można spokojnie znaleźć za ok 1000zł naprawdę porządne, markowe opony typu np Dunlop z datą produkcji trochę starszą np 2012-13 co i tak jest o niebo lepszym wariantem niż Dayton czy Apollo. Wg ustawy opona nieużywana wyprodukowana do 2 lat wstecz jest uważana za nową a ceny takich "leżaków" są wyraźnie niższe. To nie pączki, że trzeba zjeść w ciągu 1 dnia :)

To już wolę za 900-950 nowe Barumy lub Sava Eskimo od starych leżaków... Teraz taka guma ma 3 lata, za 3 będzie miała 6, a to już jak na zimową nie jest mało.

Każdy jednak robi jak uważa.

Zależy gdzie leżały. 2013 to całkiem dobry rocznik a te 2 lata mają praktycznie zerowy wpływ na oponę. Jak jesteś ciekawy dlaczego zerknij tutaj : http://podrogach.pl/data-produkcji-opony/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie.

To tak konkretnie co polecacie z leżaków do 1000zł i nowych do tej samej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym się upierał na nowe z rocznika bieżącego za 1000 zł to rozważałbym Fuldę, Kleber, Barum i może Viking bo kołaczą mi się w pamięci jakieś pozytywne opinie. Jeśli niekoniecznie bieżący rocznik to powinno udać się ustrzelić Dunlop, Hankook, Bridgestone i może Toyo i Yokohama. Inne, takie jak Continental, Good Year, Michelin, Pirelli oczywiście są dobre ale będą pewnie droższe mimo leżakowania.

Opona po 2-3 latach leżenia w normalnym magazynie traci swoje parametry zapewne tyle ile przez pierwsze 2 miesiące jeżdżenia. Jeśli się mylę niech mnie spece poprawią.

Edytowane przez Rotor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear 7+ moim zdaniem przereklamowany miałem nowe komplety na różnych autach i rewelacji nie było teraz kupiłem Na ten rok kupiłem 205/55/16 NOKIAN WR D3

http://allegro.pl/4x-nowe-opony-zimowe-205-55r16-nokian-wr-d3-2015-i5643323580.html

Dużo czytałem o oponach i wygrały wiele testów ludzie je polecają może wypowie się kotoś kto je ma jak się ścierają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił 3 sezon na Nokianach WR D3 205/55r16 i zostało mi trochę ponad połowa bieżnika (na tylnych oponach jeszcze widoczna 6 na przednich już prawie zniknęła). Styl jazdy dość dynamiczny. Póki co najlepsze opony jakie miałem. Nawet po ubytku bieżnika świetnie trzymają w każdych warunkach zimowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

W tej kasie jest już sporo fajnych opon.

Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

W tej kasie jest już sporo fajnych opon.

Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?

Jest jeszcze Uniroyal MS plus 77, warto? Zbierają dobre opinie

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Też przeglądam już oponki 205/55/16 do b7 1.8T fwd no i co można ciekawego kupić za około 1200zł? jakieś konkretne propozycje? Za tą cenę troszkę wyboru już jest. Goodyear, Michelin? z góry dzięki za sensowne odpowiedzi Pozdrawiam :D

W tej kasie jest już sporo fajnych opon.

Zaczynamy od Goodyeara UG 8 (ale tutaj opony będą z 2013 roku), Fuldę Kristall Control HP, Nokiana WR D3 - każdą z nich mam poniżej 300 pln za sztukę. Pytanie tylko gdzie jeździsz najczęściej, czego oczekujesz od opony?

Jest jeszcze Uniroyal MS plus 77, warto? Zbierają dobre opinie

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Letnie Uniroyale są bardzo dobre, zimowe już trochę gorzej. Czy są lepsze np. od Nokianów to szczerze wątpię, w stosunku do Fuldy nie mam porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ceny Nokianów WR D4 to na necie jest rozbieżność ok 70zł/szt. (można znaleźć za ok 290zł/szt. z dostawą gratis) brać najtańsze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...