Jump to content

Opony zimowe - jakie polecacie?

Recommended Posts

215/50

• Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W dniu 4.10.2020 o 13:12, ElectricShock napisał:

Nie. Padło śmieszne stwierdzenie, że były "niewłaściwie użytkowane".  Wkurzyłem się i finał będzie w sądzie. Ale na tą całą machinę przyjdzie poczekać bo tam nic się nie dzieje szybko.

I słusznie  , niech barany udowodnią swoje stwierdzenie. Musiałbyś zapier...lać non stop powyżej indeksu prędkości aby rozwarstwić tak opony czy jak?

Co do Nokianów mój znajomy norweg zakupił nową TOYOTĘ Land Cruiser właśnie z ruskimi Nokianami i jakoś się trzymają mimo .że targa przyczepy i śmiga po górach a asfalt w Norwegii jest dość szorstki.

Ja zakupiłem do mojego e92  330d parę lat temu NOKIAN Hakaapelitta 5  made in Finland, najlepsze wg testów wtedy opony zimowe bez kolców w Skandynawii / nie oferowane w PL/ i naprawdę trzymały na śliskim  oczywiście przy w miarę rozsądnym naciskaniu na gaz bo 640Nm robiło swoje.

Obecnie na Aczwórce mam ruskie Nokiany SNOWproof WR i jeszcze się nie rozleciały a śmigam tu po Norwegii także w zimie.

215/50 może i spoko ale 100/200 + zł drożej niż opona 225/45 to skąd te ceny ;O allegro czy oponeo?

Edited by Syyyyyba

Mam pytanie/problem ogólnie do b8 kupiłem na lato opony hankook ventus prime 3 225/50 17. Auto przy większych prędkościach plywa.. czy ktoś się spotkam z taka przypadłością? Jakie opony na zimę kupić, żeby nie było takiego efektu, czy ktoś ma jakieś sprawdzone opony?

2 godziny temu, zdzichu1881 napisał:

Mam pytanie/problem ogólnie do b8 kupiłem na lato opony hankook ventus prime 3 225/50 17. Auto przy większych prędkościach plywa.. czy ktoś się spotkam z taka przypadłością? Jakie opony na zimę kupić, żeby nie było takiego efektu, czy ktoś ma jakieś sprawdzone opony?

Jak długo masz to auto? Możliwe, że to nie wina opon a łączników stabilizatora.

Prawie rok, na starych zimowkach nie było tego problemu, dopiero po zmianie opon się zaczęło

D4 czy Snow ?  lepiej 225/50 czy 225/45 ? 215 nie biorę 

Bez nazwy.png

Edited by Syyyyyba
3 godziny temu, Syyyyyba napisał:

D4 czy Snow ?  lepiej 225/50 czy 225/45 ? 215 nie biorę 

Bez nazwy.png

Mam SNOWproofy od trzech lat i nie narzekam. :guma:

W nich to chyba tylko wygląd zmieniony :x

Co myślicie o tej oponie ?
Macie jakieś doświadczenie ?

MICHELIN ALPIN 6 205/60 R 16 92H

W dniu 9.10.2020 o 15:04, rodoindo napisał:

U mnie też pora na wymianę, myślę nad yokohama, wiem, ze to już opony wyższej klasy. Na oku mam BluEarth Winter V905, ktoś jeździ na nich?

Ja jeździłem na V903 i były całkiem spoko. Trochę "twarde" jak na zimówki, ale mi to strasznie pasowało. Dynamika jazdy byla bardzo dobra, trakcja i odprowadzanie wody również. Jak się przesiądziesz z opon ekonomicznych to różnicę poczujesz od razu.

Panowie, bardzo porządnie zrobione testy z wynikami na stronce i możliwością doboru opon 'pod siebie'.

WWW.TYREREVIEWS.COM

Read unbias tyre reviews, tyre tests and ratings at tyrereviews. The leading independant source of tyre information

W dniu 24.10.2020 o 16:59, Kamros napisał:

Ja jeździłem na V903 i były całkiem spoko. Trochę "twarde" jak na zimówki, ale mi to strasznie pasowało. Dynamika jazdy byla bardzo dobra, trakcja i odprowadzanie wody również. Jak się przesiądziesz z opon ekonomicznych to różnicę poczujesz od razu.

dzięki za info, zamówiłem sobie te V905, jeszcze nie zdążyłem wymienić ale jak trochę poszukałem w necie to opinie mają spoko, przesiadam się z bardzo ekonomicznych :D

Panowie, jaki rozmiar opony zimowej najlepiej wziąć?

- 205/60 R16 92H

- 225/55 R16 95H

Witam, przymierzam się do zakupu opon zimowych, rozważam 3 opcje:

- Nokian WR D4 (91H)

- Nokian WR D4 wzmacniane (94V)

- Nokian Snowproof (91H)

Różnica w cenie to parę złoty na sztuce. Mógłby ktoś doradzić które będą najlepsze do avanta b6? Opona 225/45/17. Pozdrawiam