Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacze jak spiszą się moje "miszelinki" maxi ice tej zimy, nie są już pierwszej nowosci.

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

Nareszcie zima, moją Niunie tez ubrałem w zimówki. Śmigam na Goodyear Eagle UltraGrip GW-3 z ochraniaczem felgi. Narazie mało mogę powiedziec na ich temat(niewielki dystans) ale mysle ze bedą super. Może ktoś je ma i moze napisac cos więcej? Acha i jaki wysoki macie bierznik w tych oponach? Wydaje mi sie delikatny jak na 'zimówke' ale to tylko moje spostrzeżenie(są nowe- tak wygladają i tak powiedział 'gumiarz' :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne ... :one:

Fulda Kristall Montero 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UG7 - na czarnej nawierzchni Ok!, ale śnieg błoto pośniegowe, lód, niestety jestem zawiedziony.

Miałem dwniej polskie oponki - / tylko, że nie wytrzymały czasowo - po trzech latach zaczeły się wypaczać/ ale przy jezdzie po śniegu nie miały równych, a UG7 nie dorastają im do pięt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

ale byłem zaskoczony w weekend

W wielu miejscach w których byłem prawie pewien że nie przejadę, to na dwójce dałem radę (ośką!!!), dodatkowo na wsi (nie mylić z WSI) wjechałem polną zaśnieżoną dróżką do domu (150 m od asfaltówki) - co prawda z wielkim trudem na jedynce ale jednak - łopata z bagażnika się nie przydała i nie ulgnęłem - wrażenia z ZIMÓWEK baaaardzo pozytywne (ach te stare czasy maluchem na łysych letnich)

Co mnie zdziwiło to Audi - napęd przedni, niższe, cięższe radziło sobie na śniegu o niebo lepiej niż maluch (a wszyscy mi mówili że tym "niskim - sportowym? audi" wogóle nie dojadę nawet ulicami....

Duże plusy dla Pirelli Winter 185/65 R15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuszek tez miałem Dębice jakiś czas temu i rzeczywiście, jak jest śnieg to są świetne ale jak się robi mokro to można się na nich zabić :/ . Przy 100km/h na UG7 samochód przynjamniej nie ucieka do rowu po wjechaniu w kałuże, jak przy Dębicy.

Ja ci muszę powiedzieć że wielkiej różnicy na śniegu między Dębicą Frigo a UG 7 nie widze ale za to na mokrym różnica jest dyrastyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tematu Panowie powiedzcie ile mozna dac kasy za Dębice Frigo II 185/65/R15 po jednym sezonie uzytkowania? Mam do kupienia z pewnego zrodla od dosc dobrego znajomego mial je w pasacie ale niestey rozkwasil go i opony mu zostaly i chce je obchnac

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mie jest a raczej są 4- SAVA eskimo SII.........jak do tej pory spisują się rewelka

niesą drogie (wybrane z forum za pomocą ludzi wypowiadających się na temat tychże opon) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brykam na Michelin Pilot Alpin, powiem szczerze ze nie narzekam na tą oponkę , w miare cicha i narazie nie widze zbyt duzego zuzycia, jezdze juz drugi sezon i przejechane ma około 20.000km, także oponka OK, choć miałem kiedyś taką małą przygode, jechałem sobie na koleinach (snieżnych) i spadłem w koleine po czym chciałem wiechac spowrotem a tu przod wjechal a tył odjechał i pełny "Altonen" ESP nie pomogło :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba odświeżyć temat oponek zimowych :>

Po przeczytaniu forum itd. skłaniam się ku UltraGrip 7 GoodYear'a, tym bardziej że jest korzystna cena na opony.com.

Kilka pytań jeszcze przed zakupem:

- Jak jest ze ścieralnością tych opon? Dużo ubyło po ostatniej zimie?

- Jak się sprawują na mokrym i błocie pośniegowym (takie warunku panują zwykle w wawie, a tutaj najwięcej jeżdżę).

:drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie czeka wymiana oponek ...ale tylko 2 przednich ;] tylne uniwersalne ale w dobrym stanie wystarczyly ostatniej zimy wiec tej tez powinny ;) Tak patrze na allegro i w paru aukcjach przeczytalem ze dobra cena ale tylko przed sezonem ....ile moge zaoszczedzic kupujac opony teras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zakupiłem GoodYeary za 220/szt na Opony.com - jutro u mnie będą.

To chyba dobra cena - wszędzie są po ok. 250, a na tam się co parę dni pojawia większa promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...