Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja na zimę kupiłem takie gumy:

http://www.opony-auto.pl/produkt/19426/nokian-wr-g2-20555r16-94h-xl

Zapowiadają się podobno rewelacyjnie - zobaczymy.

Wcześniej jeździłem na Toyo 952, które były bardzo dobre, ale chcę sprawdzić coś nowego.

Nokian ma największe doświadczenia w produkcji opon zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin Pilot Alpin 225/55/16 ..pierwszy sezon ..jaka jazda sie zobaczy :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań. Przymierzam się do kupna nowych zimówek. Są różne szkoły na temat rozmiaru. Duża ilość gumiarzy mówi, że jak letnie są 195 to zimowe powinny być 185. Czy to prawda? Zastanawiam się nad paroma firmami: Fulda-Cristal Montero 2, Goodyer UG7, Continental Contact TS180, Michelin Alpin A3, ewentualnie Nokian WR. Po przeczytaniu wszystkich postów ciężko się zdecydować. Wszystkie wymienione mają przybliżone ceny (210-270). Zależy mi na dobrej jeździe na błocie pośniegowym, ponieważ jeżdżę w większości po Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym rozmiarem opon to nie jest reguła .Naturalne jest ,że jeśli ktoś lata w lato na 18-ach w rozmiarze 245/30 to lepiej aby zmienił na mniejsze na zimę.Natomiast zmiana z nominalnego rozmiaru 195 na 185 na feldze 15-e nie ma najmniejszego sensu .Natomiast z tych opon które wymieniłeś,to najlepsze są bez gadania Goodyear ug7 i to bez względu na warunki w jakich jeżdzisz.Natomiast do tego zestawu dorzuciłbym jeszcze dunlop wintersport M3 bo też sobie dobrze dają radę.Ogólnie moim zdaniem G ug7 i D M3 to chyba najlepsza relacja osiągów do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - jak to zrobić z tym rozmiarem? Letnie ogumienie mam 205/60/15, a zimowe 195/65/15. Wszystko niby super poprawnie dobrane, ale... chętnie kupię sobie nowe zimówki, i nie ukrywam, że wolałbym 205/60 bo się fajniej jeździ. Chyba na szerszej oponie też jakoś się przecież przekopię przez ten zasypany, zaśnieżony, zmrożony Wrocław. :D Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja właśnie kupiłem opony YOKOHAMA W Drive 195/65/15 w sklepie internetowy www.krysmer.pl. Opony Yokohamy mają tam w promocji, dużo tańsze niż w innych sklepach. Dodam, że są z tego roku. Dwa dni i miałem je w domu. Mam nadzieję, że będą dobre ale nie znalazłem jeszcze o nich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukalem troche forum, poczytalem nieco testow i doszedlem do wnioskow zeby wybrac cos z zestawienia:

1. Goodyear ULTRA GRIP 7

2. Sava ESKIMO S3

3. Debica Frigo Directional badz wersja "2"

Wszystkie w rozmiarze 195/65/R15. Ma to byc opona dobra na snieg i lod jak i mokre bloto posniegowe. Czytalem wiele opinii, ze Debica jest jedna z najlepszych na snieg ale na suchych i mokrych nawierzchniach zle sie spisuje. Z kolei jeden z testow ktore przegladalem wygrala pozycja nr 2 czyli Sava Eskimo s3. Cos ktos wie o niej? Cena przystepna i miala calkiem dobre opinie... Chyba, ze macie jakies nowe propozycje nieujete przezemnie to slucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy sezony latałem na Goodyear Ultra Grip 6 - super oponki , więc UG 7 mogą byc tylko lepsze... Na zeszły sezon zakupiłem Firesone Winter Hawk(zachęciła mnie cena i pozytywne opinie od znajomych) i jestem bardzo zadowolony ,samochód po śniegu i błocie idzie jak po szynach.Z Debicą miałem kilka razy styczność i nie były to pozytywne doznania. Na lód to żadna opona nie poradzi bez łańcuchów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze interesuje mnie najbardziej czy mial ktos kontakt z ta Sava. Wyglada z opisow na calkiem niezla. A i jeszcze jedno jaka jest srednia cena uzywek(ew. nowych) zwyklych stalowych felg 15' do Audi? To maja by 5x112 i jakie ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tej zimie zdam wam relacje jak się śmiga na Dunlopach SP Winter Sport 3D bo takie właśnie zakupiłem. teraz tylko czekać na śnieg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, ze interesuje mnie najbardziej czy mial ktos kontakt z ta Sava. Wyglada z opisow na calkiem niezla. A i jeszcze jedno jaka jest srednia cena uzywek(ew. nowych) zwyklych stalowych felg 15' do Audi? To maja by 5x112 i jakie ET?

Fabryczne dane felgi to ET45 rozstaw 5 na 112 szerokość 6,5 ' na giełdach chodzą juz od 30pln natomiast na allegro od około 60 pln mozna juz spokojnie dostać.Z savą nie miałem do czynienia , ale wczesniej pisałeś że bierzesz pod uwagę także Goodyear-y. A to jest najlepszy wybór ,są droższe od savy o parę złoty ,ale o niebo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedziec, ze wstepnie zdecydowalem sie na opony GY Ultra Grip 7. Ile orientacyjnie sezonow mozna na nich zrobic? Da sie to mniej wiecej okreslic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedno pytanie. Mam do kupienia felgi 15' 6J 5x112 ET45. Czy nie bedzie problemu z naciagnieciem na nie opon 195/65/r15? Cena: 50 zl/1szt.

---added---

Pospieszylem sie z pytaniem, z tego co wyczytalem to wszystko jest w porzadku. Takze pytania nie bylo... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...